Dokumentacja projektowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Nowe Laski w Gminie Wierzchowo"

GMINA WIERZCHOWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00258258
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00258258/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-25 09:09
Lokalizacja
Wierzchowo, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8ce69b56-830d-47b8-8e5a-c6eb00edf1cd
Identyfikator
6741349199
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacją

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00258258 z dnia 2026-05-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dokumentacja projektowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Nowe Laski w Gminie Wierzchowo"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WIERZCHOWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920593

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Długa 29

1.5.2.) Miejscowość: Wierzchowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-530

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wierzchowo@wierzchowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.wierzchowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8ce69b56-830d-47b8-8e5a-c6eb00edf1cd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dokumentacja projektowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Nowe Laski w Gminie Wierzchowo"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8ce69b56-830d-47b8-8e5a-c6eb00edf1cd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00258258

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00020293/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Dokumentacja projektowa sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej dla miejscowości Nowe Laski w gminie Wierzchowo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00235170

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OŚ.271.2.2026.KK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiot zamówienia stanowi: opracowanie dokumentacji projektowej „ sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Nowe Laski”
2) Wspólny Słownik Zamówień:
71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 Nadzór nad projektem i dokumentacja
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: .
a) Koncepcję sieci wodociągowej i kanalizacyjnej dla miejscowości Nowe Laski.
c) Projekt budowlany z zagospodarowaniem terenu (do uzyskania decyzji pozwolenie na budowę lub zgłoszenie sieci nie wymagających decyzji pozwolenie na budowę).
d) Projekty wykonawcze
e) Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych
f ) kosztorys inwestorski
g) Przedmiar robót
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dokumentacji projektowej określają:
- Program funkcjonalno-użytkowy „sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej wraz z zakupem i wyposażeniem urządzeń do ujęcia wody dla miejscowości Nowe Laski” w szczególności punkt 1.1.4.1 Prace projektowe.
- Koncepcja sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej zał. do PFU
- Opinia geotechniczna Nowe Laski
- projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 10 do SWZ,
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne.
5) W związku z opisem przedmiotu zamówienia w odniesieniu do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych zawartych w PFU zamawiający wskazuje, że dopuszcza rozwiązania równoważne do opisywanych w tych dokumentach.
6) W związku z opisem materiałów budowlanych za pomocą nazw własnych, znaków towarowych w PFU zamawiający wskazuje, że dopuszcza materiały o parametrach równoważnych do opisywanych w tych dokumentach.

W zakres zamówienia nie wchodzi zaprojektowanie zestawu asenizacyjnego.

Zamawiający ze względów eksploatacyjnych nie dopuszcza możliwości zaprojektowania i wykonania części lub całości zadania w technologii kanalizacji ciśnieniowej, opartej na indywidualnych, przydomowych przepompowniach ścieków.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 2 PZP Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.
W ww. postepowaniu wpłynęła tylko jedna oferta wykonawcy Projekty i Nadzory Budowlane Natalia Mętel, Ul. Wojska Polskiego 7, 72 – 315 Resko, Zgodnie z zapisami Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), Zamawiający wymagał wniesienia wadium w wysokości 2.000,00 zł, w terminie do dnia 22.05.2026 r. do godziny 10:00. Wykonawca Nadzory i Projekty Budowlane Natalia Mętel, Ul. Wojska Polskiego 7, 72 – 315 Resko, dokonał wpłaty wadium w formie przelewu bankowego, które wpłynęło na rachunek Zamawiającego dniu 22.05.2026 r r. o godzinie 11:00. Ponieważ wadium wpłynęło po upływie wyznaczonego terminu składania ofert, Zamawiający uznał, że wadium nie zostało wniesione prawidłowo.
Dlatego Zamawiający na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy PZP odrzuca ofertę złożoną przez Nadzory i Projekty Budowlane Natalia Mętel, Ul. Wojska Polskiego 7, 72 – 315 Resko,. w związku z tym że wykonawca wniósł wadium w sposób nieprawidłowy.

Mając na uwadze powyższe, ziściła się ww. przesłanka unieważnienia postępowania, ponieważ w postępowaniu nie została żadna ważna oferta.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 169986 PLN

2026-05-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi