„Przebudowa drogi gminnej nr 313030T ul. Cmentarna w miejscowości Krynki wraz z budową chodnika i oświetlenia”

Gmina Brody

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00258549
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00258549/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-25 10:23
Lokalizacja
Brody, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-554d4a2f-b98e-49fe-b2eb-4b0c29fa94c5
Identyfikator
6641940504
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Wykonawcy

1 przyznane

"BUDROMOST - STARACHOWICE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWąchock, PL · lot 0
2 284 551,75 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00258549 z dnia 2026-05-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi gminnej nr 313030T ul. Cmentarna w miejscowości Krynki wraz z budową chodnika i oświetlenia”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Brody

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010004

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stanisława Staszica 3

1.5.2.) Miejscowość: Brody

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-230

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: +4841271123

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: aneta.koziel@brody.info.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.brody.info.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminabrody.ezamawiajacy.pl/pn/gminabrody/demand/270763/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa drogi gminnej nr 313030T ul. Cmentarna w miejscowości Krynki wraz z budową chodnika i oświetlenia”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-554d4a2f-b98e-49fe-b2eb-4b0c29fa94c5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00258549

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00139484

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: I.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3275044,62 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Przebudowa drogi gminnej nr 313030T ul. Cmentarna w miejscowości Krynki wraz z budową chodnika i oświetlenia”
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr 313030T ul. Cmentarna w miejscowości Krynki wraz z budową chodnika, pobocza, oświetlenia ulicznego odwodnienia drogi w postaci kanalizacji deszczowej wraz ze studniami i wpustami ulicznymi, dwóch kolektorów wylotowych kanalizacji deszczowej..
Droga w stanie istniejącym jest drogą o nawierzchni bitumicznej o szerokości 4m, z gruntowym poboczem szerokości około 0,5m. Droga kategorii – droga gminna klasy D (dojazdowa). Przebudowywana droga będzie przebiegała w granicach istniejącego pasa drogowego. Przebieg inwestycji będzie nadzorował Inspektor nadzoru.
Zamówienie obejmuje:
- wykonanie robót przygotowawczych i ziemnych;
- wykonanie kanalizacji deszczowej;
- wykonanie nawierzchni asfaltowej;
- wykonanie poboczy;
- wykonanie chodników dla pieszych;
- oznakowanie i ustawienie urządzeń bezpieczeństwa;
- wykonanie oświetlenia ulicznego;
Ponadto zamówienie obejmuje:
 obsługę geodezyjną,
 zgłoszenie rozpoczęcia robót do nadzoru budowlanego,
 uzyskanie niezbędnych dokumentów związanych z oddaniem nowego obiektu do użytkowania wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie (jeżeli jest wymagane) lub zgłoszeniem zakończenia robót zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego i uzyskanie zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu na zawiadomienie o zakończeniu budowy (jeżeli było wydane),
 inwentaryzację i dokumentację powykonawczą w tym geodezyjną,
 wykonanie tablic informacyjnych zawierających informację o dofinansowaniu zgodnie z wytycznymi (przed rozpoczęciem i po zakończeniu zadania);
 wykonanie innych czynności niezbędnych do zrealizowania powyższych zobowiązań.
Opis warunków na jakich realizowane będzie zamówienie zawiera projekt umowy stanowiący załącznik do SWZ:

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 13

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 13

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 12

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 8

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1857359,15 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1857359,15 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1857359,15 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDROMOST STARACHOWICE SP.Z.O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6641936388

7.3.3) Ulica: ŚW. ROCHA 31

7.3.4) Miejscowość: WĄCHOCK

7.3.5) Kod pocztowy: 27-215

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2284551,75 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wysoka liczba odrzuconych ofert wynika z obiektywnych okoliczności proceduralnych po stronie wykonawców. Większość z
nich podjęła decyzję o nieprzedłużaniu terminu związania ofertą lub odstąpiła od składania wyjaśnień w zakresie rażąco
niskiej ceny. Skala odrzuceń wynika zatem z autonomicznych decyzji rynkowych wykonawców. Zamawiający informuje, iż
przedmiotowe zamówienie zostało prawidłowo ujęte w planie postępowań pod nr: 2026/BZP 00028140/01/P, co zostało
formalnie skorygowane ogłoszeniem o zmianie nr 2026/BZP 00139814 z dnia 04.03.2026 r. Widoczna w niniejszym
ogłoszeniu informacja o braku ujęcia w planie wynika wyłącznie z błędu technicznego platformy zakupowej, która
automatycznie zaciągnęła dane z pierwotnej (błędnej) wersji ogłoszenia o zamówieniu.
2026-05-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane