Termomodernizacja budynku PZ Nr 2 SOMSiT w Oświęcimiu termomodernizacja budynku szkoły wraz z budową instalacji fotowoltaicznej – zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych
POWIAT OŚWIĘCIMSKI - STAROSTWO POWIATOWE W OŚWIĘCIMIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00258667
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00258667/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-25 10:52
- Lokalizacja
- Oświęcim, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2a7a2a2f-c5de-4290-9823-b05bb92701c8
- Identyfikator
- 5492197501
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00258667 z dnia 2026-05-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku PZ Nr 2 SOMSiT w Oświęcimiu termomodernizacja budynku szkoły wraz z budową instalacji fotowoltaicznej – zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT OŚWIĘCIMSKI - STAROSTWO POWIATOWE W OŚWIĘCIMIU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181652
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. St. Wyspiańskiego 10
1.5.2.) Miejscowość: Oświęcim
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-602
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 33 844 96 00
1.5.8.) Numer faksu: +48 33 844 96 19
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ezamowienia@powiat.oswiecim.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiat.oswiecim.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2a7a2a2f-c5de-4290-9823-b05bb92701c81.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynku PZ Nr 2 SOMSiT w Oświęcimiu termomodernizacja budynku szkoły wraz z budową instalacji fotowoltaicznej – zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2a7a2a2f-c5de-4290-9823-b05bb92701c8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00258667
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027196/17/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 „Termomodernizacja budynku PZ nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu” – termomodernizacja budynku szkoły wraz z budową instalacji fotowoltaicznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt: Termomodernizacja budynku Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Nr projektu: FEMP.08.11-IZ.00-0065/25.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00152511
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SZP.272.10.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2655880,10 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie w ramach zadania inwestycyjnego p.n. „Termomodernizacja budynku Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu” termomodernizacji budynku szkoły wraz z budową instalacji fotowoltaicznej w formule zaprojektuj
i wybuduj, tj. wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i wykonanie robót budowlanych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji robót określają załączniki do SWZ, tj.:
• program funkcjonalno-użytkowy i audyt energetyczny,
• opis przedmiotu zamówienia,
• projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, którego zostaną wprowadzone do treści tej umowy.
Wykonawca jest zobowiązany m. in. do:
• prowadzenia robót zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz z uwzględnieniem wszelkich uzgodnień z administratorami sieci i urządzeń istniejących w obszarze prowadzonych robót;
• zapewnienia na własny koszt sprawowania kierownictwa budowy i robót przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje zawodowe i uprawnienia do prowadzenia prac w poszczególnych specjalnościach, zgodnie z przedmiotem zamówienia;
• prowadzenie Robót w taki sposób, aby przez cały czas realizacji zamówienia zapewnić bezpieczne dojście i dojazd do budynku i innych obiektów na terenie Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych oraz zapewnić ciągłość dostaw mediów;
• Wykonawca w celu prawidłowej realizacji przedmiotu umowy zobowiązuje się do współdziałania z innym Wykonawcą prowadzącym roboty na tym samym obiekcie przebudowy i rozbudowy budynku szkoły o szyb windowy wraz z montażem dźwigu osobowego. Współdziałanie obejmuje m.in. uzgadnianie harmonogramów, organizację dostępu do placu budowy, oraz przekazywanie informacji o postępie prac. W przypadku kolizji terminów lub zakresów robót, Wykonawca niezwłocznie poinformuje Zamawiającego i drugiego Wykonawcę celem ustalenia rozwiązania;
• zapewnienia dojazdu i dojścia do istniejącego budynku szkoły oraz do prowadzenia robót generujących hałas (w szczególności: wiercenie, kucie, cięcie, prace z użyciem młotów udarowych i innych głośnych urządzeń) wyłącznie w godzinach uprzednio uzgodnionych z Dyrekcją Szkoły. Harmonogram prac głośnych będzie każdorazowo ustalany z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem, z uwzględnieniem planu zajęć dydaktycznych i innych wydarzeń szkolnych. W przypadku naruszenia niniejszego postanowienia Zamawiający zastrzega sobie prawo do wstrzymania robót oraz naliczenia kar umownych;
• zabezpieczenia i wygrodzenia placu budowy, oznakowania miejsca prowadzonych robót, zabezpieczenia przed dostępem osób postronnych do terenu budowy i przechowywanych tam materiałów na własny koszt, zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisami z zakresu ochrony przeciwpożarowej;
• powiadomienia operatorów wszystkich sieci instalacyjnych, w szczególności elektrycznych, gazowych, wodno-kanalizacyjnych, teleinformatycznych, których infrastruktura znajduje się w rejonie placu budowy oraz jego oddziaływania;
• powiadomienie Dyrekcji Szkoły o przerwach w dostawach prądu, wody, gazu i innych spowodowanych prowadzonymi Robotami, w terminie co najmniej na 3 dni przed planowanymi przerwami;
• zapewnienia na własny koszt i odpowiedzialność odpowiednio: składowania, transportu, utylizacji: materiałów pochodzących z rozbiórek, demontaży, wycinek oraz odpadów;
• zapewnienia dozoru mienia na terenie robót na własny koszt.
Jeżeli dokumenty zamówienia wskazywałyby znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę (Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób) oraz mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów Zamawiający, zgodnie z art. 99 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, dopuszcza składanie produktów równoważnych. Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać oferowane produkty, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania produktów zawarte m.in. w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, na stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający wskazując oznaczenie konkretnego produktu, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te produkty.
Jeżeli w dokumentach zamówienia opisujących przedmiot zamówienia, Zamawiający odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, należy przyjąć, że Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do wskazanych. Wszystkie takie odniesienia należy rozumieć jako opatrzone zwrotem „lub równoważne”. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te produkty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45314310-7 - Układanie kabli
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45442100-8 - Roboty malarskie
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3355000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3355000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3355000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDOLEX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 527444370
7.3.3) Ulica: nr 77
7.3.4) Miejscowość: Ujanowice
7.3.5) Kod pocztowy: 34-603
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Zakład Remontowo-Budowlany "BUDOLEX" Stanisław Oleksy, 34-603 Ujanowice 109: wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych, w szczególności roboty budowlane w zakresie termomodernizacji budynku, budowa instalacji fotowoltaicznej;
Projekt Plus Architekci Sp z o.o. Plac Krakowski 10, 41-800 Zabrze: wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3355000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Pełna nazwa zamówienia:Wykonanie w ramach zadania inwestycyjnego p.n. „Termomodernizacja budynku Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu” termomodernizacji budynku szkoły wraz z budową instalacji fotowoltaicznej – zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych.
Pełna nazwa projektu lub programu:
Projekt: Termomodernizacja budynku Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 8 Fundusze europejskie dla sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej, działanie 8.11 Transformacja energetyczna, C. Kompleksowe inwestycje w renowację i dekarbonizację budynków z uwzględnieniem priorytetowego traktowania projektów uwzględniających zasady Nowego Europejskiego Bahausu. Nr projektu: FEMP.08.11-IZ.00-0065/25.
Okres realizacji zamówienia:
Termin wykonania całości Zadania wynosi do 180 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy, z zastrzeżeniem że termin wykonania dokumentacji projektowej wynosi do 80 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy (zgodnie z § 2 ust. 1 załącznika nr 4 do SWZ).
| 2026-05-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |