9/2026 E–zdrowie - wdrożenie mobilnych aparatów do badań obrazowych z integracją z systemami PACS i RIS dla potrzeb WSZ w Elblągu”
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00258710
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00258710/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-05-25 11:02
- Lokalizacja
- Elbląg, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5e7e8b92-dd4b-455b-9cfd-4b798d089317
- Identyfikator
- 5782517492
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00258710 z dnia 2026-05-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
9/2026 E–zdrowie - wdrożenie mobilnych aparatów do badań obrazowych z integracją z systemami PACS i RIS dla potrzeb WSZ w Elblągu”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170745930
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Królewiecka 146
1.5.2.) Miejscowość: Elbląg
1.5.3.) Kod pocztowy: 82-300
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.7.) Numer telefonu: 552395872
1.5.8.) Numer faksu: agszalachowska@szpital.elblag.pl
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: agszalachowska@szpital.elblag.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://szpital.elblag.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://szpitalelblag.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
9/2026 E–zdrowie - wdrożenie mobilnych aparatów do badań obrazowych z integracją z systemami PACS i RIS dla potrzeb WSZ w Elblągu”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5e7e8b92-dd4b-455b-9cfd-4b798d089317
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00258710
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00029101/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.18 wdrożenie mobilnych aparatów do badań obrazowych z integracją z systemami PACS i RIS umożliwiając pełną cyfryzację procesu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Elektroniczna diagnostyka obrazowa – cyfrowy obieg zleceń i wyników dla pacjentów i lekarzy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu” nr wniosku FEWM.01.07-IZ.00-0015/25 w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 z zakresu: Priorytetu 01 Gospodarka, Działanie 01.07 E-zdrowie2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00229419
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
1. Uzasadnienie prawne:
Postępowanie prowadzone jest na podstawie art. 305 pkt. 1 w związku z przesłanką z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a) i b) ustawy Pzp.
2. Uzasadnienie faktyczne:
Rozbudowa systemu PACS jest głównym celem projektu pn: „Elektroniczna diagnostyka obrazowa – cyfrowy obieg zleceń i wyników dla pacjentów i lekarzy w WSZ w Elblągu”. Opieka nad systemem informatycznym „DagoStore” stworzonym przez firmę DagoSys M. Pichola, R. Klimek s. c., ul. Suwalska 25/27, 93-176 Łódź może być realizowana wyłącznie przez producenta ww. systemu z następujących przyczyn:
- autor systemu nie udostępnia (zarówno odbiorcom systemu jak i postronnym firmom) kodów źródłowych aplikacji, co czyni jej naprawę oraz modyfikację przez firmę postronną praktycznie niemożliwą
- binaria systemu objęte są prawem autorskim, jakakolwiek więc ich modyfikacja przez podmiot inny, niż producent systemu byłaby równoznaczna ze złamaniem przepisów chroniących własność intelektualną.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 9/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 242704 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
E–zdrowie - wdrożenie mobilnych aparatów do badań obrazowych z integracją z systemami PACS i RIS w celu realizacji zadania pn: „Elektroniczna diagnostyka obrazowa – cyfrowy obieg zleceń i wyników dla pacjentów i lekarzy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu” 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiono w Załączniku Nr 1 do zaproszenia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
72262000-9 - Usługi rozbudowy oprogramowania
79632000-3 - Szkolenie pracowników
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 245000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 245000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 245000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Dagosys M.Pichola, R.Klimek S.C
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 101786086
7.3.3) Ulica: ul. Suwalska 25/27
7.3.4) Miejscowość: Łódź
7.3.5) Kod pocztowy: 93-176
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 264600 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-09-30| 2026-05-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |