Remonty bieżące ulic i chodników na terenie Miasta Łaziska Górne

Miasto Łaziska Górne

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00258748
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00258748/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-25 11:11
Lokalizacja
Łaziska Górne, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1a011c6c-8aac-4f49-b8f2-4b57829db9cb
Identyfikator
6351834018
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógWymiana nawierzchni drogowejRoboty w zakresie nawierzchni ulic

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŁaziska Górne, PL · lot 0
499 753,62 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00258748 z dnia 2026-05-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty bieżące ulic i chodników na terenie Miasta Łaziska Górne

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Łaziska Górne

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257601

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Ratuszowy 1

1.5.2.) Miejscowość: Łaziska Górne

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-170

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.7.) Numer telefonu: 323248000

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@laziska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.laziska.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1a011c6c-8aac-4f49-b8f2-4b57829db9cb

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remonty bieżące ulic i chodników na terenie Miasta Łaziska Górne

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1a011c6c-8aac-4f49-b8f2-4b57829db9cb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00258748

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00032789/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remonty bieżące ulic i chodników na terenie Miasta Łaziska Górne

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00221381

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne: art. 305 pkt1 ustawy Pzp w związku z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Pzp. Uzasadnienie faktyczne:
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. jest jednoosobową spółką Miasta Łaziska Górne. Wszystkie udziały w spółce stanowią własność Miasta Łaziska Górne, co oznacza, że w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Zamawiający sprawuje nad Spółką kontrolę odpowiadającą sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami Spółki, co wynika z aktu przekształcenia PGKIM w Spółkę z o.o. Ponad 90% działalności Spółki jako osoby prawnej kontrolowanej przez Zamawiającego dotyczy zadań powierzonych jej przez Zamawiającego- ciąg dalszy uzasadnienia w sekcji IX niniejszego ogłoszenia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 406497,61 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje remonty bieżące ulic i chodników na terenie Miasta Łaziska Górne, w skład których wchodzą remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych asfaltowych mieszankami mineralno-asfaltowymi z ręcznym obcinaniem krawędzi - naprawa pojedynczych uszkodzeń nawierzchni o wielkości łat o powierzchni do 5 m2 oraz remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych asfaltowych o powierzchni powyżej 5m2. Przedmiot zamówienia obejmuje również naprawy nawierzchni bitumicznych wykonywane na gorąco, remonty cząstkowe nawierzchni frezem asfaltowym z mechanicznym zagęszczeniem nawierzchni. Remonty cząstkowe nawierzchni tłuczniowych, remonty górnej i dolnej warstwy podbudowy drogowej. Roboty remontowe – cięcie piłą nawierzchni bitumicznych, frezowanie nawierzchni, rozbieranie krawężników betonowych, rozbieranie obrzeży betonowych, rozbieranie nawierzchni z kostki betonowej. Do zadań Wykonawcy należała również będzie zabudowa krawężników, obrzeży i układanie kostki betonowej na drogach i chodnikach gminnych oraz regulacja urządzeń infrastruktury podziemnej. Pracami towarzyszącymi są roboty rozbiórkowe, wywóz i utylizacja gruzu, plantowanie poboczy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki:
- Projektowane postanowienia umowy;
- Przedmiar robót.
- Przedmiot zamówienia;
- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 499753,62 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 499753,62 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 499753,62 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6350001055

7.3.3) Ulica: Energetyków 5

7.3.4) Miejscowość: Łaziska Górne

7.3.5) Kod pocztowy: 43-170

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 499753,62 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

ciąg dalszy z sekcji 3.1.1 niniejszego ogłoszenia:
"Zgodnie z art. 214 ust.5 ustawy Prawo zamówień publicznych, do obliczania procentu działalności, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 11b ustawy prawo zamówień publicznych, uwzględnia się średni przychód osiągnięty przez osobę prawną w odniesieniu do usług, dostaw lub robót budowlanych za 3 lata poprzedzające udzielenie zamówienia. Spółka w latach 2022-2024 osiągnęła przychód łącznie 76.363.332,85 zł, w tym 70.507.242,24 zł stanowią przychody
osiągnięte z działalności realizowanej na rzecz Miasta Łaziska Górne, natomiast przychód osiągnięty przez Spółkę w ramach działalności realizowanej na rzecz innych podmiotów w latach 2022-2024 wynosi 5.856.090,61 zł. Średni przychód osiągnięty przez Spółkę w ramach działalności realizowanej na rzecz Miasto Łaziska Górne w latach 2022-2024 wynosi 23.502.414,08 zł, co stanowi 92,33%, natomiast średni przychód osiągnięty przez Spółkę w ramach działalności realizowanej na rzecz innych podmiotów w latach 2022-2024 wynosi 1.952.030,20zł, co stanowi 7,67%. Wykazane powyżej
łączne wielkości przychodów za lata 2022-2024 są zgodne z przychodami wykazanymi w Sprawozdaniach Finansowych za lata 2022-2024, Rachunek Zysków i Strat, pozycja A.I. Przychody netto ze sprzedaży produktów. W związku z powyższym warunek zawarty w art.214 ust.5 ustawy został spełniony.
Spółka PGKiM w latach 2023-2025 osiągnęła przychód łącznie 81.807.143,07 zł, w tym 74.744.508,66 zł stanowią przychody osiągnięte z działalności realizowanej na rzecz Miasta Łaziska Górne, natomiast przychód osiągnięty przez Spółkę w ramach działalności realizowanej na rzecz innych podmiotów w latach 2023-2025 wynosi 7.062.634,41 zł. Średni przychód osiągnięty przez Spółkę w ramach działalności realizowanej na rzecz Miasto Łaziska Górne w latach 2023-2025 wynosi 24.914.836,22 zł, co stanowi 91,37%, natomiast średni przychód osiągnięty przez Spółkę w ramach działalności realizowanej na rzecz innych podmiotów w latach 2023-2025 wynosi 2.354.211,47 zł, co stanowi 8,63%. Wykazane powyżejłączne wielkości przychodów za lata 2023-2025 są zgodne z przychodami wykazanymi w Sprawozdaniach Finansowych za lata 2023-2024, oraz wstępnym rachunkiem zysków i strat za 2025 rok - Rachunek Zysków i Strat, pozycja A.I. Przychody netto ze sprzedaży produktów. W związku powyższym warunek zawarty wart. 214 ust. 5 ustawy Pzp został spełniony.
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. spełnia wszystkie wyżej wymienione warunki wymagane art. 214 ust. 1 pkt 11 lit. a- c ustawy Prawo Zamówień Publicznych, w związku z tym uzasadnia się zastosowanie dopuszczonego przepisami prawa trybu zamówienia.
2026-05-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane