Budowa wodociągu w ul. M. Dąbrowskiej w Bychawie
Gmina Bychawa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00258896
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00258896/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-25 11:42
- Lokalizacja
- Bychawa, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bc262303-2a73-4202-9640-272ef60d2532
- Identyfikator
- 7131003445
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00258896 z dnia 2026-05-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa wodociągu w ul. M. Dąbrowskiej w Bychawie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bychawa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431020090
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Partyzantów 1
1.5.2.) Miejscowość: Bychawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 23-100
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@bychawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bychawa.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa wodociągu w ul. M. Dąbrowskiej w Bychawie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bc262303-2a73-4202-9640-272ef60d2532
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00258896
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056958/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Budowa wodociągu w ul. M . Dąbrowskiej w Bychawie .
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00215935
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Gmina Bychawa jako podmiot zamawiający jest jednostką sektora finansów publicznych. W celu zaspokojenia zbiorowych potrzeb mieszkańców Gmina zamierza powierzyć Bychawskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu Spółce z o.o. realizację przedmiotowego zadania. Spełnione są łącznie warunki zawarte w art. 214 ust. 1 pkt. 11 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych: a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób, b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego - Gmina posiada 100 % udziałów.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IGŚ. 271.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 445825,63 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci wodociągowej w ramach rozbudowy drogi gminnej nr 107240L ulica Marii Dąbrowskiej w Bychawie.
Na sieć wodociągową składają się następujące elementy:
• rura Safe-Tech RC SDR17 DN 90*5,4 – 21mb,
• rura Safe-Tech RC SDR17 DN 100*6,6 – 948 mb,
• włączenie do istniejących sieci, obejma kołnierzowa PE, PCV DZ110/100 – 2 sztuki,
• zasuwa kołnierzowa DN 100 – 2 sztuki,
• hydrant nadziemny – kpl 8: zasuwa DN 80,
• kolano stopowe DN 80
• łącznik FF L=300
Planowana inwestycja w mieście Bychawa znajduje się w strefach zewidencjonowanych stanowisk archeologicznych, podlegających prawnej ochronie konserwatorskiej na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 3 lit. a oraz art. 7 ust 4 Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r., poz. 1292).
Wykaz zaewidencjonowanych stanowisk archeologicznych:
nr 11, ob. AZP 82-81/52,
nr 12, ob. AZP 82-81/53,
nr 15, ob. AZP 82-81/56.
Podczas realizacji inwestycji należy przeprowadzić badania archeologiczne polegające na obserwacji robót ziemnych, w celu zabezpieczenia przed zniszczeniem ewentualnie odkrytych zabytków archeologicznych. W przypadku ujawnienia obiektów nieruchomych lub warstw kulturowych zostaną podjęte badania o charakterze ratowniczym. Czynności badawcze obejmować będą:
• wykonanie planu sytuacyjnego (rzutu) stropowych partii obiektów nieruchomych, warstw kulturowych oraz reliktów architektonicznych, wytypowanych do eksploracji ręcznej (dokumentacja rysunkowa, fotograficzna, pomiary wysokościowe),
• ręczna eksploracja obiektów nieruchomych wraz z wykonaniem planowanej dokumentacji opisowej, rysunkowej i fotograficznej,
• ręczna eksploracja warstw kulturowych poziomami mechanicznymi co 10 cm,
• inwentaryzacja odkrywanych reliktów architektonicznych,
• pozyskany w trakcie eksploracji ruchomy materiał zabytkowy zostanie zametrykowany, oczyszczony i zabezpieczony w obrębie wydzielonych jednostek stratygraficznych.
Z przeprowadzonych badań archeologicznych zostanie wykonana dokumentacja, która podlegać będzie obligatoryjnemu przekazaniu właściwemu terytorialnie konserwatorowi zabytków.
Teren inwestycji nie znajduje się w granicach terenu górniczego.
Wszelkie przedmioty posiadające cechy zabytku ujawnione przy prowadzeniu prac ziemnych w trakcie budowy niezwłocznie zgłosić do odpowiednich służb i jednocześnie zabezpieczyć odkryty przedmiot.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, jego zakres i warunki realizacji zostały przedstawione w dokumentacji projektowej, projekcie wykonawczym, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarach robót – zał. Nr 1 do niniejszego zaproszenia. Przedmiary robót stanowią jedynie materiał pomocniczy i nie stanowią podstawy określenia zakresu przedmiotu zamówienia. Przedmiary robót powinny być odczytywane w powiązaniu z SWZ w tym, z Dokumentacją projektową, Projektem Wykonawczym i Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 539970,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Bychawskie Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 430515145
7.3.3) Ulica: Rataja 6
7.3.4) Miejscowość: Bychawa
7.3.5) Kod pocztowy: 23-100
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Wykonanie badań archeologicznych Wykonawca zamierza zlecić Pracowni Archeologicznej Archelius mgr Michał Kubera.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 539970,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-05-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |