Dokumentacja projektowo-kosztorysowa przebudowy budynku Publicznego Przedszkola nr 22 wraz z infrastrukturą zewnętrzną w Kędzierzynie-Koźlu
Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00258961
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00258961/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-05-25 11:58
- Lokalizacja
- Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9b916329-9eae-4c58-8b6a-7ee3a038e892
- Identyfikator
- 7492055601
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00258961 z dnia 2026-05-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa przebudowy budynku Publicznego Przedszkola nr 22 wraz z infrastrukturą zewnętrzną w Kędzierzynie-Koźlu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piramowicza 32
1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-220
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/PostepowaniaZamawiajacego/Details?przetargId=da473cdb-234d-41a4-9b95-880ecd668e4f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa przebudowy budynku Publicznego Przedszkola nr 22 wraz z infrastrukturą zewnętrzną w Kędzierzynie-Koźlu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9b916329-9eae-4c58-8b6a-7ee3a038e892
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00258961
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00024871/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.16 Wykonanie projektu remontu kuchni w Przedszkolu nr 22
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00233751
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.32.2026.WO
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pn.: Dokumentacja projektowo-kosztorysowa przebudowy budynku Publicznego Przedszkola nr 22 wraz z infrastrukturą zewnętrzną w Kędzierzynie-Koźlu
obejmującej w szczególności następujący zakres:
1) wykonanie opracowań przedprojektowych:
a) opracowania geodezyjne, dokumentacja geotechniczna (w razie konieczności),
b) inwentaryzacja budowlana i instalacyjna pomieszczeń objętych opracowaniem,
c) ekspertyza techniczna w niezbędnym zakresie,
d) ekspertyza techniczna stanu ochrony przeciwpożarowej, niezbędna do uzyskania uzgodnienia z właściwymi rzeczoznawcami, inne niezbędne opracowania
2) opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej, uzgodnionej z Użytkownikiem obiektu;
3) opracowanie dokumentacji projektowej złożonej z:
a) projektu budowlanego złożonego z:
a.1. projektu zagospodarowania działki lub terenu,
a.2. projektu architektoniczno-budowlanego,
a.3. projektu technicznego,
a.4. informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
a.5. zbioru wszystkich wymaganych przepisami prawa warunków, uzgodnień, opinii czy decyzji (zwanym dalej „dokumentami formalno-prawnymi”), w tym również uzyskanie odstępstwa od warunków technicznych (w razie konieczności),
b) dokumentacji dla zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę lub dla obiektów do rozbiórki (w razie konieczności),
c) projektu wykonawczego dla poszczególnych branż,
d) przedmiaru robót dla poszczególnych branż;
4) opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót dla poszczególnych branż;
5) sporządzenie kosztorysu inwestorskiego wraz z zestawieniem kosztów inwestycji.
2. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmującej w szczególności:
1) przebudowę i remont pomieszczeń kuchni;
2) wykonanie nowych okładzin ściennych, parapetów i posadzek w pomieszczeniach objętych opracowaniem;
3) przebudowa ciągu technologicznego przygotowania żywności z uwzględnieniem zakupu gastronomicznego pieca gazowego z palnikami gazowymi, zakupu taboretu gazowego oraz uzgodnienie z Użytkownikiem innych niezbędnych urządzeń;
4) przebudowa instalacji elektrycznej wraz z oświetleniem w zakresie objętym opracowaniem oraz sprawdzenie zapotrzebowania na moc;
5) przebudowa instalacji wod.-kan. w niezbędnym zakresie;
6) przebudowa instalacji gazowej w niezbędnym zakresie;
7) przebudowa instalacji wentylacyjnej, w tym wykonanie oddzielnej instalacji wentylacji mechanicznej dla pomieszczeń kuchni, zmywalni naczyń, obieralni i magazynu;
8) umeblowanie oraz wyposażenie wymienionych pomieszczeń, w tym zakup dwóch zamrażalek, trzech lodówko-chłodziarek;
9) uzyskanie niezbędnych uzgodnień, w tym rzeczoznawcy ppoż. i ds. sanitarnych, w tym uzyskanie odstępstwa (w razie konieczności);
10) wymiana stolarki drzwiowej dla przebudowywanych pomieszczeń, z uwzględnieniem weryfikacji przepisów ppoż.;
11) wybudowanie ściany i wstawienie drzwi do piwnicy z uwzględnieniem weryfikacji przepisów ppoż.;
12) montaż nowego okna podawczego na ścianie oddzielającej kuchnię i jadalnię;
13) wykonanie izolacji przeciwwilgociowych na ścianach magazynu warzyw okopowych oraz pomieszczenia sąsiedniego wraz z ew. osuszaniem ścian;
14) likwidacja nieużywanego dźwigu towarowego;
15) wymiana czynnego dźwigu towarowego na nowy;
16) remont magazynu warzyw, likwidacja zsypu na ziemniaki;
17) wymiana zlewów i umywalek na nowe;
18) remont obieralni, w tym zakup obieraczki do ziemniaków i sterylizatora do jajek;
19) remont pomieszczeń socjalnych i sanitariatu dla pracowników;
20) adaptacja pomieszczeń na parterze budynku na potrzeby pomieszczeń socjalnych dla pracowników kuchni;
21) remont zmywalni i wydawalni posiłków, zakup szafy przelotowej ze stali nierdzewnej, zakup gastronomicznej zmywarko-wyparzarki;
22) montaż rolet i moskitier w pomieszczeniach kuchni;
23) remont korytarzy służących do transportu posiłków;
24) remont klatki schodowej;
25) remont drogi dojazdowej dla dostaw żywności;
26) naprawa uszkodzonych powierzchni wskutek prowadzonych prac;
27) budowa wiaty śmietnikowej;
28) montaż rolet zewnętrznych w gabinecie Dyrektora i sekretariacie;
29) wykonanie ogrodzenia z furtką w celu wydzielenia i zamknięcia obszaru ogrodu przedszkola;
30) inne prace niewymienione powyżej, a których konieczność wykonania wynika z przeprowadzonej ekspertyzy, czy obowiązujących przepisów.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie następujących czynności:
1) uzyskanie zapewnień dostawy i odbioru mediów oraz niezbędnych warunków przyłączenia do sieci, warunków przebudowy istniejącego uzbrojenia;
2) uzyskanie wszystkich wymaganych prawem (pozytywnych) uzgodnień, opinii i sprawdzeń oraz uzgodnienia Użytkownika obiektu;
3) przekazywanie Zamawiającemu kopii uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii w terminach umożliwiających ewentualne skorzystanie z trybu odwoławczego;
4) przygotowanie tabeli równoważności, o której mowa w rozdz. II ust. 3 pkt 8.
5) sporządzenie innych, niewymienionych w umowie opracowań, których wykonanie będzie niezbędne dla uzyskania decyzji organów administracji państwowej, samorządowej lub innych jednostek branżowo uzgadniających opracowanie - z punktu widzenia kompletności przedmiotu zamówienia lub jego części składowej;
6) uzyskanie prawa do dysponowania nieruchomością (w formie pisemnej umowy korzystania z nieruchomości na cele budowlane zawartej z Użytkownikiem obiektu według wzoru dostarczonego przez Zamawiającego);
7) uczestniczenie w spotkaniach informacyjnych, konsultacjach społecznych prowadzonych przez Zamawiającego lub właściwe organy w celu merytorycznego i technicznego wsparcia Zamawiającego;
8) na wniosek Zamawiającego - wyjaśnianie w sposób szczegółowy i wyczerpujący wątpliwości dotyczących rozwiązań projektowych oraz rozważenie możliwości zastosowania zamiennych materiałów/urządzeń/ wyposażenia/technologii robót:
a) na etapie realizacji umowy,
b) w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację robót budowlanych w oparciu o niniejszy przedmiot umowy aż do zawarcia umowy z Wykonawcą robót,
c) na etapie realizacji robót budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu oferta z najniższą ceną jako niezabezpieczona wadium i nieważna – odrzuconazostała w świetle przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Jednocześnie ceny kolejnych ofert złożonych w
postępowaniu znacznie przewyższają kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,
a zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej z pozostałych ofert.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 221000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 230010,00 PLN
| 2026-05-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |