Dostosowanie budynków szkół podstawowych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
Gmina Tomaszów Lubelski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00259052
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00259052/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-25 12:19
- Lokalizacja
- Tomaszów Lubelski, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7da08159-f1bb-4381-a584-ffe0fe71f3df
- Identyfikator
- 9211867433
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00259052 z dnia 2026-05-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie budynków szkół podstawowych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tomaszów Lubelski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950369089
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 29 -go Listopada 9
1.5.2.) Miejscowość: Tomaszów Lubelski
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-600
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.7.) Numer telefonu: (84) 664 30 85
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@tomaszowlubelski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugtomaszowlubelski.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://tomaszowlubelski.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostosowanie budynków szkół podstawowych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7da08159-f1bb-4381-a584-ffe0fe71f3df
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00259052
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045302/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostosowanie oddziałów przedszkolnych oraz szkół podstawowych do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 w ramach Priorytetu VII, Działania 7.5 Infrastruktura edukacyjna w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach projektu pn. „Poprawa dostępu do wysokiej jakości kształcenia przedszkolnego i włączającego podstawowego na obszarze MOF”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00215842
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IT.271.2.7.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostosowanie budynku szkoły podstawowej wraz z oddziałem przedszkolnym w Łaszczówce do potrzeb osób z niepełnosprawnością.W ramach zamówienia Wykonawca wykona w budynku szkoły prace remontowo-budowlane w branży budowlanej, elektrycznej i sanitarnej, w szczególności:
- wymiana stolarki drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej,
- elementy informacyjne dla osób niedowidzących - przyklejenie taśmy czarno-żółtej szerokości 10 cm, odpornej na ścieranie,
- likwidacja uskoku przy furtce,
- wyznaczenie miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.
- dostosowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych.
Roboty w zakresie dotyczącym wymiany stolarki drzwiowej będą realizowane na podstawie pozwolenia na budowę Zadanie będzie realizowane na podstawie pozwolenia na budowę z dnia 11.06.2026 r. Nr AB.6740.176.2025, natomiast pozostałe roboty na podstawie zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę – zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu z dnia 03.04.2025 r. nr AB.6743.1.179.2025.MBG.
Przedmiary robót zawierają roboty ujęte w pozwoleniu jak i zgłoszeniu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.5.) Wartość części: 167742,02 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostosowanie budynku szkoły podstawowej wraz z oddziałem przedszkolnym w Majdanie Górnym do potrzeb osób z niepełnosprawnościąW ramach zamówienia Wykonawca wykona w budynku szkoły prace remontowo-budowlane w branży budowlanej, elektrycznej i sanitarnej, w szczególności:
- wymiana stolarki drzwiowej,
- dostosowanie łazienki dla niepełnosprawnych,
- platforma,
- pochylnia zewnętrzna,
- elementy informacyjne dla osób niedowidzących - przyklejenie taśmy czarno-żółtej szerokości 10 cm, odpornej na ścieranie.
Roboty w zakresie dotyczącym wymiany stolarki drzwiowej będą realizowane na podstawie pozwolenia na budowę Zadanie będzie realizowane na podstawie pozwolenia na budowę z dnia 11.06.2026 r. Nr AB.6740.172.2025, natomiast pozostałe roboty na podstawie zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę – zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu z dnia 03.04.2025 r. nr AB.6743.1.178.2025.MBG.
Przedmiary robót zawierają roboty ujęte w pozwoleniu jak i zgłoszeniu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.5.) Wartość części: 374433,18 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostosowanie budynków szkół podstawowych wraz z oddziałami przedszkolnymi w Sabaudii, Podhorcach i Typinie do potrzeb osób z niepełnosprawnościąW ramach zamówienia Wykonawca wykona w budynku szkoły prace remontowo-budowlane w branży budowlanej, elektrycznej i sanitarnej, w szczególności:
a) Szkoła w Sabaudii:
- wymiana stolarki drzwiowej,
- elementy informacyjne dla osób niedowidzących - przyklejenie taśmy czarno-żółtej szerokości 10 cm, odpornej na ścieranie,
- modernizacja pochylni zewnętrznej wraz z dojściem,
- instalacja przyzywowa i elektryczna w łazience dla niepełnosprawnych.
Roboty w zakresie dotyczącym wymiany stolarki drzwiowej będą realizowane na podstawie pozwolenia na budowę Zadanie będzie realizowane na podstawie pozwolenia na budowę z dnia 11.06.2026 r. Nr AB.6740.177.2025, natomiast pozostałe roboty na podstawie zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę – zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu z dnia 03.04.2025 r. nr AB.6743.1.174..2025.MBG.
Przedmiary robót zawierają roboty ujęte w pozwoleniu ja i zgłoszeniu.
b) Szkoła w Podhorcach:
- wymiana stolarki drzwiowej,
- elementy informacyjne dla osób niedowidzących - przyklejenie taśmy czarno-żółtej szerokości 10 cm, odpornej na ścieranie,
- modernizacja pochylni zewnętrznej,
- miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych i ławki,
- instalacja przyzywowa i elektryczna w łazience dla niepełnosprawnych.
Roboty w zakresie dotyczącym wymiany stolarki drzwiowej będą realizowane na podstawie pozwolenia na budowę Zadanie będzie realizowane na podstawie pozwolenia na budowę z dnia 11.06.2026 r. Nr AB.6740.175.2025, natomiast pozostałe roboty na podstawie zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę – zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu z dnia 03.04.2025 r. nr AB.6743.1.177.2025.AW.
Przedmiary robót zawierają roboty ujęte w pozwoleniu ja i zgłoszeniu.
c) Szkoła w Typinie:
- wymiana stolarki drzwiowej,
- elementy informacyjne dla osób niedowidzących - przyklejenie taśmy czarno-żółtej szerokości 10 cm, odpornej na ścieranie,
- dostosowanie łazienki dla niepełnosprawnych,
- pochylnia zewnętrzna,
- miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych,
- utwardzenie przed furtką.
Roboty w zakresie dotyczącym wymiany stolarki drzwiowej będą realizowane na podstawie pozwolenia na budowę Zadanie będzie realizowane na podstawie pozwolenia na budowę z dnia 11.06.2026 r. Nr AB.6740.174.2025, natomiast pozostałe roboty na podstawie zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę – zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu z dnia 03.04.2025 r. nr AB.6743.1.176.2025.AW.
Przedmiary robót zawierają roboty ujęte w pozwoleniu ja i zgłoszeniu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.5.) Wartość części: 237622,05 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostosowanie budynków szkół podstawowych wraz z oddziałami przedszkolnymi w Szarowoli, Pasiekach i Rogóźnie do potrzeb osób z niepełnosprawnościąW ramach zamówienia Wykonawca wykona w budynku szkoły prace remontowo-budowlane w branży budowlanej, elektrycznej i sanitarnej, w szczególności:
a) Szkoła w Szarowoli:
- wymiana stolarki drzwiowej,
- dostosowanie łazienki dla niepełnosprawnych,
- elementy informacyjne dla osób niedowidzących - przyklejenie taśmy czarno-żółtej szerokości 10 cm, odpornej na ścieranie,
- miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych.
Roboty w zakresie dotyczącym wymiany stolarki drzwiowej będą realizowane na podstawie pozwolenia na budowę Zadanie będzie realizowane na podstawie pozwolenia na budowę z dnia 11.06.2026 r. Nr AB.6740.171.2025, natomiast pozostałe roboty na podstawie zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę – zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu z dnia 03.04.2025 r. nr AB.6743.1.175.2025.AW.
Przedmiary robót zawierają roboty ujęte w pozwoleniu ja i zgłoszeniu.
b) Szkoła w Pasiekach
- remont progu drzwi głównych,
- elementy informacyjne dla osób niedowidzących - przyklejenie taśmy czarno-żółtej szerokości 10 cm, odpornej na ścieranie,
- pochylnia i schody zewnętrzne,
- elementy terenowe,
- instalacja przyzywowa.
Roboty będą realizowane na podstawie zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę – zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu z dnia 03.04.2025 r. nr AB.6743.1.172.2025.AW.
c) Szkoła w Rogóźnie
- wymiana stolarki drzwiowej,
- pochylnia zewnętrzna,
- instalacja przyzywowa w toalecie dla niepełnosprawnych.
Roboty w zakresie dotyczącym wymiany stolarki drzwiowej będą realizowane na podstawie pozwolenia na budowę Zadanie będzie realizowane na podstawie pozwolenia na budowę z dnia 11.06.2026 r. Nr AB.6740.173.2025, natomiast pozostałe roboty na podstawie zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę – zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu z dnia 03.04.2025 r. nr AB.6743.1.173.2025.AW.
Przedmiary robót zawierają roboty ujęte w pozwoleniu jak i zgłoszeniu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.5.) Wartość części: 115354,91 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Kwota, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowej części zamówienia, wynosiła 374 433,18 zł brutto. W wyznaczonym terminie wpłynęły 3 oferty.
Jedna z ofert, której cena mieściła się w budżecie Zamawiającego, została odrzucona z postępowania z uwagi na błędy w kalkulacji ceny ofertowej. Ceny dwóch pozostałych ofert, które nie podlegają odrzuceniu, przewyższają kwotę, jaką Zamawiający zabezpieczył w swoim budżecie na realizację tego zadania.
Cena najkorzystniejszej oferty spośród ofert niepodlegających odrzuceniu wynosi 618 976,65 zł brutto. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych do poziomu ceny najkorzystniejszej oferty, co czyni sfinansowanie zamówienia niemożliwym i obliguje Zamawiającego do unieważnienia postępowania w tej części.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 618976,65 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 726440,78 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
| 2026-05-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |