Wykonanie 8 operatów szacunkowych określających wartość 4 budynków, 2 lokali, 1 nieruchomości zabudowanej, części 1 nieruchomości zabudowanej, opinii określającej wartość użytków gruntowych -VI cz.
Gmina Lublin
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00259370
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00259370/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-05-25 13:26
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2d03c431-e9ce-4bea-b101-9017015a8313
- Identyfikator
- 9462575811
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00259370 z dnia 2026-05-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie 8 operatów szacunkowych określających wartość 4 budynków, 2 lokali, 1 nieruchomości zabudowanej, części 1 nieruchomości zabudowanej, opinii określającej wartość użytków gruntowych -VI cz.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lublin
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019514
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Króla Władysława Łokietka 1
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-109
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@lublin.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://lublin.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2d03c431-e9ce-4bea-b101-9017015a83131.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie 8 operatów szacunkowych określających wartość 4 budynków, 2 lokali, 1 nieruchomości zabudowanej, części 1 nieruchomości zabudowanej, opinii określającej wartość użytków gruntowych -VI cz.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2d03c431-e9ce-4bea-b101-9017015a8313
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00259370
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00632981/23/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.10 Wyceny, inwentaryzacje i opinie dotyczące nieruchomości, ruchomości, nakładów, budowli i środków trwałych stanowiących własność lub współwłasność Gminy Lublin
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00185627
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-P-I.271.19.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 429406,10 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 16641,23 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie 3 operatów szacunkowych określających wartość:1) udziału wynoszącego 1/2 części w budynku mieszkalnym o powierzchni zabudowy 81 m², posiadającym kondygnację nadziemną i kondygnację podziemną, stanowiącym współwłasność Gminy Lublin i osób fizycznych, usytuowanym na działkach ewidencyjnych nr 13/3 i nr 13/2 (obr. 5, ark. 4) położonych w Lublinie przy ul. Północnej 46 i ul. Północnej 46b oraz takiego samego udziału w budowlach usytuowanych na ww. działkach,
2) budynku mieszkalnego, którego powierzchnia zgodnie z informacjami posiadanymi przez Zamawiającego wynosi 99,68 m² oraz budowli, stanowiących własność Gminy Lublin, usytuowanych na działce ewidencyjnej nr 13/1 (obr. 5, ark. 4) położonej w Lublinie przy ul. Północnej 46a,
3) budynku mieszkalnego, którego powierzchnia zgodnie z informacjami posiadaniami przez Zamawiającego wynosi 123,18 m², posiadającego kondygnację nadziemną i kondygnację podziemną oraz budowli, stanowiących własność Gminy Lublin, usytuowanych na działce ewidencyjnej nr 13/2 (obr. 5, ark. 4) położonej w Lublinie przy ul. Północnej 46b.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71319000-7 - Usługi biegłych
4.5.5.) Wartość części: 3332,99 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie operatu szacunkowego określającego wartość budynku mieszkalnego, którego powierzchnia zgodnie z informacjami posiadanymi przez Zamawiającego wynosi 67,79 m² oraz budowli, stanowiących własność Gminy Lublin, usytuowanych na działce ewidencyjnej nr 58/8 (obr. 46, ark. 8), położonej w Lublinie przy ul. Jana Kasprowicza 4.4.5.3.) Główny kod CPV: 71319000-7 - Usługi biegłych
4.5.5.) Wartość części: 1111,00 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie 2 operatów szacunkowych określających wartość: 1) lokalu mieszkalnego nr 2, stanowiącego własność Gminy Lublin,o powierzchni użytkowej 42,20 m² wraz z pomieszczeniem przynależnym – piwnicą o powierzchni 5,20 m² oraz udziałem wynoszącym 4220/49370
w częściach budynku i urządzeniach niesłużących do wyłącznego użytku właścicieli poszczególnych lokali, znajdującego się w budynku usytuowanym na działkach ewidencyjnych nr 12 i nr 13 (obr. 34, ark. 2) o powierzchni 0,0173 ha
i 0,0089 ha, położonych w Lublinie przy ul. Olejnej 10 i ul. Lubartowskiej 15,
2) lokalu niemieszkalnego nr 3, stanowiącego własność Gminy Lublin,
o powierzchni użytkowej 16,40 m² oraz udziału wynoszącego 1640/49370
w częściach budynku i urządzeniach niesłużących do wyłącznego użytku właścicieli poszczególnych lokali, znajdującego się w budynku usytuowanym na działkach ewidencyjnych nr 12 i nr 13 (obr. 34, ark. 2) o powierzchni 0,0173 ha
i 0,0089 ha, położonych w Lublinie przy ul. Olejnej 10 i ul. Lubartowskiej 15
4.5.3.) Główny kod CPV: 71319000-7 - Usługi biegłych
4.5.5.) Wartość części: 2035,50 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie operatu szacunkowego określającego wartość nieruchomości zabudowanej stanowiącej własność Gminy Lublin, oznaczonej jako działka ewidencyjna nr 124 (obr. 16, ark. 5) o powierzchni 0.0062 ha, położonej w Lublinie przy ul. Juliusza Kossaka.4.5.3.) Główny kod CPV: 71319000-7 - Usługi biegłych
4.5.5.) Wartość części: 879,34 PLN
Część 5
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie operatu szacunkowego określającego wartość części nieruchomości zabudowanej stanowiącej własność Gminy Lublin, oznaczonej jako działka ewidencyjna nr 32/3 (obr. 9, ark. 5) o powierzchni 0.0053 ha, położona w Lublinie przy ul. Józefa Chełmońskiego.4.5.3.) Główny kod CPV: 71319000-7 - Usługi biegłych
4.5.5.) Wartość części: 879,34 PLN
Część 6
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Sporządzenie opinii określającej wartość poszczególnych użytków gruntowych (zł/m²) dla każdego obrębu ewidencyjnego Miasta Lublin.4.5.3.) Główny kod CPV: 71319000-7 - Usługi biegłych
4.5.5.) Wartość części: 12230,54 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione w części I na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy - cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Cena oferty najkorzystniejszej wynosi 5 904,00 zł brutto, natomiast kwota jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia to 3 332,99 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć środków do ceny oferty najkorzystniejszej tj. o kwotę 2 571,01 zł brutto do kwoty 5 904,00 zł brutto.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione w części II na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy - cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Cena oferty najkorzystniejszej wynosi 2 214,00 zł brutto, natomiast kwota jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia to 1 111,00 zł brutto.
Zamawiający nie może zwiększyć środków do ceny oferty najkorzystniejszej tj. o kwotę 1 103,00 zł brutto do kwoty 2 214,00 zł brutto.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione w części III na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy - cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Cena oferty najkorzystniejszej wynosi 2 583,00 zł brutto, natomiast kwota jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia to 2 035,50 zł brutto.
Zamawiający nie może zwiększyć środków do ceny oferty najkorzystniejszej tj. o kwotę 547,50 zł brutto do kwoty 2 583,00 zł brutto.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione w części IV na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy - cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Cena oferty najkorzystniejszej wynosi 2 275,50 zł brutto, natomiast kwota jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia to 879,34 zł brutto.
Zamawiający nie może zwiększyć środków do ceny oferty najkorzystniejszej tj. o kwotę 1 396,16 zł brutto do kwoty 2 275,50 zł brutto.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 5
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione w części V na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy - cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Cena oferty najkorzystniejszej wynosi 2 275,50 zł brutto, natomiast kwota jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia to 879,34 zł brutto.
Zamawiający nie może zwiększyć środków do ceny oferty najkorzystniejszej tj. o kwotę 1 396,16 zł brutto do kwoty 2 275,50 zł brutto.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 5)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2275,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2275,50 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 6
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 6)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione w części VI na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy - cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Cena oferty najkorzystniejszej wynosi 14 514,00 zł brutto, natomiast kwota jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia to 12 230,54 zł brutto.
Zamawiający nie może zwiększyć środków do ceny oferty najkorzystniejszej tj. o kwotę 2 283,46 zł brutto do kwoty 14 514,00 zł brutto.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 6)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-05-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |