Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania ,,Rozbudowa drogi powiatowej nr 1045F Nowe Żabno – Ciepielów”

POWIAT NOWOSOLSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00259568
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00259568/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-25 14:01
Lokalizacja
Nowa Sól, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-05360804-8bff-4154-a43b-c44f30553ab9
Identyfikator
9251972202
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00259568 z dnia 2026-05-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania ,,Rozbudowa drogi powiatowej nr 1045F Nowe Żabno – Ciepielów”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT NOWOSOLSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770103

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: MONIUSZKI 3

1.5.2.) Miejscowość: Nowa Sól

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-100

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@powiat-nowosolski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-nowosolski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania ,,Rozbudowa drogi powiatowej nr 1045F Nowe Żabno – Ciepielów”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-05360804-8bff-4154-a43b-c44f30553ab9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00259568

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040137/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania ,,Rozbudowa drogi powiatowej nr 1045F Nowe Żabno – Ciepielów”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 3411.06.2026.PZD

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
- Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1045F Nowe Żabno - Ciepielów.” Lokalizacja: powiat nowosolski , województwo lubuskie, gmina Nowa Sól.
- Uzyskanie prawomocnego i ostatecznego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej wraz z wszelkimi koniecznymi uzgodnieniami.
- podział działek - przybliżona liczba działek do podziału 16.

1. Założenia do projektowania
- zakres opracowania – rozbudowa drogi powiatowej nr 1045F z poszerzeniem pasa drogowego wraz skrzyżowaniem z DP 1044F – długość odcinka to około 1560 m;
- kategoria - droga powiatowa nr 1045F, 1044F;
- klasa drogi – Z;
1.1. Wstępny zakres rozwiązań projektowych obejmuje: rozbudowę jezdni (szerokość do 6m), budowa chodnika jednostronnego z dopuszczeniem ruchu rowerowego lub drogi dla rowerów szer. min. 2,5m, rowów odwadniających, rozbudowa i budowa przepustu oraz przebudowa ewentualnych kolizji sieci infrastruktury technicznej oraz ewentualna budowa kanału technologicznego.
1.2. Opracowanie zmiany organizacji ruchu w zakresie ustalonym z zamawiającym.
2. Przed opracowaniem projektu należy przedstawić koncepcje wraz z wizualizacją i określeniem wstępnych kosztów przedsięwzięcia.
3. Projekt należy wykonać w zakresie niezbędnym do uzyskania prawomocnego i ostatecznego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Zakres i forma opracowania dokumentacji winna być zgodna z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022, poz. 1679).
4. Projekt powinien spełniać wszystkie wymogi obowiązującego prawa budowlanego i innych obowiązujących aktów prawnych.
5. Dokumentacja projektowa powinna składać się z:
5.1. projekt zagospodarowania terenu objętego opracowaniem w granicach ustalonej lokalizacji;
5.2. projekt architektoniczno-budowlany drogi, skrzyżowań, chodników i innych obiektów drogowych wynikających z przyjętego rozwiązania drogowego;
5.3. projekt odwodnienia;
5.5. projekty obiektów towarzyszących zlokalizowanych w granicach opracowywanej dokumentacji, w tym: zjazdy z drogi, przejścia dla pieszych, itp.;
5.6. projekty przełożenia lub zabezpieczenia istniejącej infrastruktury (uzbrojenia terenu) kolidujących z projektowaną drogą;
5.7. szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót;
5.8. przedmiary robót;
5.9. kosztorysy inwestorskie dla wszystkich robót objętych dokumentacją (sporządzony na podstawie SST );
5.10. zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu;
5.11. uzgodnienia i decyzje wymagane przez przepisy szczególne;
5.12. badania geologiczne (otwory co 100m);
5.13. wszelkie inne opracowania niezbędne dla kompletności dokumentacji i wynikające z uzgodnień, np. ocena wpływu na środowisko, operat wodno - prawny, informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, w przypadku gdy jej opracowanie jest wymagane na podstawie odrębnych przepisów.
6. Opracowanie powinno zawierać dla każdej z projektowanych branż:
6.1. projekt budowlany wraz z planem bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - 5 egz.,
6.2. projekt wykonawczy - 3 egz.,
6.3. projekt techniczny – 3 egz. wraz z oświadczeniem o sporządzeniu projektu technicznego,
6.4. kosztorys inwestorski - 3 egz.,
6.5. przedmiar robót - 3 egz. ,
6.6. szczegółowe Specyfikacje Techniczne - 3 egz.,
6.7. zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu (gdy jest wymagany)- 3 egz.,
6.8. operat wodno - prawny (gdy jest wymagany)- 3 egz.,
6.9. inne opracowania - po 5 egz.,
6.10. dokumentacja archiwalna na płycie CD – w tym kosztorysy inwestorskie w wersji edytowalnej.
7. Wykonawca dołączy do projektu oświadczenie, że jest on wykonany zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami techniczno -budowlanymi, normami i wytycznymi oraz, że został wykonany w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
8. Wykonawca w ramach wynagrodzenia za projekt zobowiązany jest do:
8.1. Uzyskania aktualnych map do celów projektowych wykonanych w formie numerycznej ze szczególnym uwzględnieniem następujących elementów: a) granic nieruchomości pozyskanych z operatów ewidencji gruntów; b) krawężników chodników, ogrodzeń trwałych (nietrwałych), bram, wjazdów oraz budynków znajdujących się w granicy pasa drogowego pozyskanych z pomiaru bezpośredniego na osnowę geodezyjną; c) rowów, skarp, drzew oraz innych elementów pozyskanych ;
8.2. Uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia jeżeli będzie wymagane;
8.3. Uzyskania decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego jeżeli będzie wymagane;
8.4. Uzyskania pozwolenia wodno - prawnego jeżeli będzie wymagane;
8.5. Uzyskania wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień, decyzji i sprawdzeń rozwiązań projektowych podanych w pkt. 4 wynikających z przepisów i uzgodnień w zakresie niezbędnym do zgłoszenia robót budowlanych;
8.6. Opracowania operatu wodno-prawnego jeżeli będzie wymagane;
8.7. Uzgodnienia z Zamawiającym technologii wykonania i materiałów przewidzianych do realizacji zadania; W ramach ww. prac należy uzgodnić z Zamawiającym ostateczne parametry i konstrukcję jezdni, chodnika, zatok autobusowych, miejsc postojowych, sposób odwodnienia drogi i stałą organizację ruchu.
8.8. Przeprowadzenia stosownie do potrzeb dodatkowych badań i ekspertyz;
8.9. W przypadku konieczności odprowadzenia wód opadowych poza pas drogowy, wykonawca winien przedstawić zamawiającemu projekt odprowadzenia wód poza pas drogowych, celem uzyskania przez zamawiającego zgody właścicieli tych działek na realizację przyjętego rozwiązania wraz z prawem dysponowania gruntem na cele budowlane; 8.11. Przekazywania zamawiającemu informacji w zakresie o postępie prac i przyjętych rozwiązaniach w trakcie projektowania, jak również uwzględniania w dalszych pracach nad projektem uwag zgłaszanych przez zamawiającego;
8.10. Przekazywania zamawiającemu raz 1 miesiącu sprawozdań z postępu prac oraz kopii wniosków, wystąpień o decyzje i uzgodnienia;
8.11. Przekazywania na bieżąco zamawiającemu kopii uzgodnień, warunków i opinii, w terminach umożliwiających ewentualne skorzystanie z trybu odwoławczego;
8.12. Wszelkie koszty związane z opłatami za uzgodnienia, mapy do celów projektowych, ponosi wykonawca;
8.13. Uzupełnianie materiałów i udzielanie stosownych wyjaśnień na wezwanie właściwego organu po złożeniu wniosku o uzyskanie pozwolenia na budowę lub decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej i w trakcie trwania postępowania;
8.14. Nieodpłatnego i niezwłocznego udzielania wyjaśnień na ewentualne zapytania oferentów, jakie zostaną złożone w toku przetargu na wykonawstwo robót realizowanych na podstawie wykonanej przez niego dokumentacji projektowej, a także wyjaśnień w przypadku złożenia odwołania;
8.15. Wykonawca przejmie na siebie wyłączną odpowiedzialność za wszelkie roszczenia z tytułu praw autorskich związanych z wykonywaną dokumentacją projektową oraz pokrywa wszelkie koszty wynikające z popełnionych błędów;
8.16. W celu prawidłowego opracowania oferty wykonawca winien sprawdzić w terenie warunki wykonania zamówienia, jak również zgromadzić wszelkie niezbędne informacje.
9. Termin rękojmi za wady fizyczne przedmiotu umowy skończy się wraz z upływem terminu odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady robót budowlanych, wykonanych na podstawie dokumentacji będącej przedmiotem niniejszego postępowania.
10. Wymagania edytorskie dla projektu budowlanego:
10.1. przekazana kompletna dokumentacja projektowa wraz z uzgodnieniami w ilości egzemplarzy określonych w pkt. 5 ma być w formie papierowej w teczkach z opisem w języku polskim oraz na nośniku CD-ROM w jednym egzemplarzu;
10.2. rysunki winny być zapisane w formacie .pdf lub .jpg;
10.3. specyfikacje techniczne mają być zapisane w powszechnie używanym edytorze tekstowym w formacie .doc .docx
10.4. przedmiary robót mają być zapisane w powszechnie używanym arkuszu kalkulacyjnym w formacie .xls .xlsx .
10.5. kosztorysy inwestorskie mają być zapisane w powszechnie używanym arkuszu kalkulacyjnym w formacie .xls .xlsx .
10.6. wszystkie dokumenty uzgadniające, decyzje, opinie itd., mają być zeskanowane i załączone do dokumentacji przekazywanej na nośniku CD-ROM.
11. Zakres kilometrażowy opracowania winien być zgodny z obowiązującym kilometrażem dróg powiatowych.
12. Przed przekazaniem opracowań projektowych do odbioru wykonawca przedstawi zamawiającemu do akceptacji proponowany spis teczek i ogólną szatę graficzną opracowań projektowych.
13. Zakres robót może ulec zmianie na etapie projektowania po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym. Wszelkie materiały niezbędne do projektowania Wykonawca zapewni we własnym zakresie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

zgodnie z dyspozycją art. 256 ust.1 pkt 12 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli: 12) Wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą”.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 277980 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 369000 PLN

2026-05-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi