Zakup i dostawa fabrycznie nowego, kompletnie zabudowanego ambulansu sanitarnego typu A2 ze specjalistycznym wyposażeniem medycznym

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Stacja Pogotowia Ratunkowego

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00259722
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00259722/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-05-25 14:32
Lokalizacja
Częstochowa, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f1c2a374-bd02-4088-9f20-11f07636c064
Identyfikator
5732322208
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

KaretkiPojazdy elektryczneNoszeUrządzenia medyczne

Wykonawcy

1 przyznane

ELECTRICMOBILITY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLubicz Górny, PL · lot 0
638 094 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00259722 z dnia 2026-05-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa fabrycznie nowego, kompletnie zabudowanego ambulansu sanitarnego typu A2 ze specjalistycznym wyposażeniem medycznym

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Stacja Pogotowia Ratunkowego

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001232787

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kilińskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-202

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: 34 3785233

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@spr.czest.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://spr.bip.czestochowa.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=ad859fce-b4fb-49dd-886b-6e3a95251883

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa fabrycznie nowego, kompletnie zabudowanego ambulansu sanitarnego typu A2 ze specjalistycznym wyposażeniem medycznym

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f1c2a374-bd02-4088-9f20-11f07636c064

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00259722

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045527/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa ambulansu typu A z wyposażeniem

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00226555

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SPR.ZP.382.2.2-2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 530000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dostawa fabrycznie nowego, kompletnie zabudowanego ambulansu typu A2 ze specjalistycznym wyposażeniem medycznym.Opis przedmiotu Zamówienia określa załącznik Nr 2 - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający wymogi - parametry wymagane użytkowo - techniczne dla pojazdu i wyposażenia oraz załącznik Nr 2 a- Zestawienia parametrów ocenianych,
Wskazane w załączniku nr 2 parametry stanowią wymagania minimalne, z wyjątkiem niektórych parametrów dodatkowo punktowanych, które są fakultatywne. Wykonawca może zaproponować wyższe niż minimalne parametry.
Termin realizacji zamówienia: w nieprzekraczalnym terminie do 30 dni kalendarzowych licząc od dnia zawarcia umowy,
Zakończenie realizacji całości zamówienia nastąpi po podpisaniu protokołu zdawczo-odbiorczego. Wymagania dotyczące płatności: min. 30 dni od daty otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury VAT.
Ambulans musi spełniać wymagania określone w aktualnych Polskich Normach przenoszących normy europejskie: PN-EN 1789 dla typu ambulansu A2, lub równoważnej (tzn. spełniającej cechy techniczne i jakościowe określone we wskazanej normie, zgodnie z Ustawa z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (t.j. Dz. U z 2026 r., poz. 141).
Nosze główne dostarczone wraz z ambulansem muszą spełniać wymagania określone w aktualnych Polskich Normach przenoszących normy europejskie: PN-EN 1865 lub równoważnej. Zamawiający dopuszcza równoważne dla wskazanej normy rozwiązania dotyczące konstrukcji, funkcjonalności - funkcjonalność i parametry nie niższe niż wymagane normą.
System noszy i transportera musi posiadać wytrzymałość na przeciążenia z aktualną normą PN EN 1789 lub równoważną w zakresie parametrów wytrzymałościowych.
Ambulans musi być przeznaczony dla krajów europejskich i ruchu prawostronnego.
Ambulans musi spełniać wymagania wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997r - Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251, z późn.zm) oraz przepisów wykonawczych do tej ustawy, w tym: Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz.U. z 2024 poz. 502).
Dostarczony pojazd musi posiadać świadectwo homologacji typu WE dla pojazdu bazowego i skompletowanego, wydane na podstawie przepisów Ustawy z dnia 14 kwietnia 2023 r. o systemach homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia ( Dz. U. 2023r. poz. 919),
Ambulans będzie dostarczony z oznakowaniem, wskazanym w załączniku nr 2 do SWZ , zgodnym z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 3 grudnia 2025 r. w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w zakresie umundurowania członków zespołów ratownictwa medycznego (Dz. U z 2025r. poz. 1768). Szczegóły oznakowania do uzgodnienia z Zamawiającym.
W zakresie wymaganego pozostałego specjalistycznego sprzętu medycznego dokument potwierdzający, że oferowany sprzęt jest wyrobem medycznym i jest dopuszczony do obrotu zgodnie z obowiązującymi przepisami, tj. zgodnie z 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (tj.Dz.U. z 2024 r. poz. 1620). Certyfikat CE /Deklaracje Zgodności.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34114121-3 - Karetki

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34144900-7 - Pojazdy elektryczne

33192160-1 - Nosze

33100000-1 - Urządzenia medyczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 638094,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 638094,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 638094,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Electricmobility Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8792756432

7.3.3) Ulica: ul. Piaskowa 14 C

7.3.4) Miejscowość: Lubicz Górny

7.3.5) Kod pocztowy: 87-162

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 638094,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

2026-05-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy