Odbudowa mostu w Baborowie na ul. Opawskiej

Powiat Głubczycki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00259948
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00259948/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-25 15:38
Lokalizacja
Głubczyce, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c4a18fdd-f988-49b9-82a9-f86310ce487a
Identyfikator
7481580829
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi projektowania mostówRóżne usługi inżynieryjnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie kopania rowówRoboty w zakresie kształtowania dróg i autostradRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty odwadniająceRoboty budowlane w zakresie arterii drogowychRoboty drogoweRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni drógWymiana nawierzchni drogowejInstalowanie znaków drogowychWyrównywanie terenu

Wykonawcy

1 przyznane

"BUD-BAU OPOLE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOpole, PL · lot 0
2 448 930 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00259948 z dnia 2026-05-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odbudowa mostu w Baborowie na ul. Opawskiej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Głubczycki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412467

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Kochanowskiego 15

1.5.2.) Miejscowość: Głubczyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-100

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiatglubczycki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatglubczycki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbudowa mostu w Baborowie na ul. Opawskiej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c4a18fdd-f988-49b9-82a9-f86310ce487a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00259948

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00041625/33/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Odbudowa mostu w Baborowie na ul. Opawskiej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00605228

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.272.45.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1882800 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odbudowa obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej nr 1225 O km 0+175 w m. Baborów w formule "zaprojektuj i wybuduj".
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania we własnym zakresie m.in.:
1) mapy do celów projektowych wraz z projektami podziałów działek niezbędnych do realizacji inwestycji,
2) badania geologicznego podłoża gruntowego (w przypadku konieczność rozszerzenia badań względem wykonanych i stanowiących załącznik do PFU),
3) karty informacyjnej przedsięwzięcia wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej,
4) operatu wodnoprawnego wraz z uzyskaniem decyzji wodnoprawnej,
5) projektu zagospodarowania terenu,
6) projektu architektoniczno – budowlanego,
7) projektu technicznego,
8) projektu wykonawczego,
9) projektów branżowych,
10) Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
11) projektu tymczasowej i stałej organizacji ruchu,
12) inne opracowania wynikające z zakresu projektowanych prac,
13) uzyskania decyzji pozwolenia na budowę lub decyzji ZRID,
14) opracowania planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
15) opracowania harmonogramu robót,
16) opracowania Programu Zapewnienia Jakości (PZJ),
17) zapewnienia obsługi geodezyjnej niezbędnej do realizacji zadania, opracowania dokumentacji geodezyjnej z inwentaryzacją powykonawczą oraz przekazania Zamawiającemu kopii mapy zasadniczej powstałej w wyniku geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i zaklauzulowanej,
18) sporządzenia dokumentacji fotograficznej z przebiegu robót (1 egz. płyt CD, przekazane wraz z dokumentacja powykonawczą).

Zadanie swoim zakresem obejmuje również m.in.:
1) wycinka drzew kolidujących z zakresem robót,
2) zabezpieczenie (przełożenie) kolidujących urządzeń obcych,
3) rozbiórkę istniejącego obiektu mostowego wraz z jego wyposażeniem,
4) rozbiórkę muru oporowego (brzeg prawy) od strony dolnej wody w zakresie kolidującym z projektowanym obiektem mostowym,
5) wykonanie zabezpieczeń wykopów poprzez zastosowanie stalowych ścianek szczelnych (traconych),
6) wykonanie posadowienia pośredniego (pale),
7) wykonanie próbnego obciążenia pali,
8) wykonanie korpusów przyczółków wraz ze skrzydłami (murami oporowymi),
9) wykonanie zasypek,
10) montaż prefabrykatów ustroju nośnego (dopuszcza się wykonanie ustroju nośnego w formie ramy monolitycznej żelbetowej),
11) wykonanie płyt przejściowych,
12) wykonanie izolacji,
13) montaż krawężników kamiennych,
14) wykonanie kap chodnikowych,
15) montaż elementów bezpieczeństwa ruchu (bariery, barieroporęcze, balustrady),
16) ułożenie nawierzchni bitumicznych (w tym asfalt lany jako warstwa wiążąca na obiekcie mostowym),
17) wykonanie dylatacji (uciąglenia nawierzchni),
18) wykonanie nawierzchni żywicznej chodników (dopuszcza się zastosowanie nawierzchni na bazie emulsji bitumicznej modyfikowanej polimerami),
19) zabezpieczenie powierzchni betonowych powłokami ochronnymi do betonu,
20) wykonanie odwodnienia,
21) wykonanie umocnień w obrębie stożków skarpowych przy użyciu kostki granitowej układanej na warstwie betonu,
22) wykonanie umocnień dna i skarp cieku poprzez zastosowanie narzutu kamieniem hydrotechnicznym bądź przy pomocy materacy gabionowych,
23) montaż punktów pomiarowych (reperów roboczych i min. 1 repera stałego),
24) rozbiórce nawierzchni jezdni oraz chodników wraz z krawężnikami na odcinku po 10 m od obiektu mostowego,
25) rozbiórce warstw konstrukcyjnych,
26) wykonanie kanalizacji deszczowej na przebudowywanym odcinku drogi (wpusty, studnie, kolektor),
27) wykonanie nowej konstrukcji drogowej projektowanej na kategorię ruchu KR3,
28) montaż krawężników i obrzeży,
29) wykonanie chodników na przebudowywanym odcinku drogi z zastosowaniem kostki betonowej,
30) oznakowanie pionowe i poziome.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71322300-4 - Usługi projektowania mostów

71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45221000-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45232452-5 - Roboty odwadniające

45233124-4 - Roboty budowlane w zakresie arterii drogowych

45233140-2 - Roboty drogowe

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2448930,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2949540,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2448930,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "BUD-BAU OPOLE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7542638607

7.3.3) Ulica: ul. Władysława Jagiełły 39

7.3.4) Miejscowość: Opole

7.3.5) Kod pocztowy: 45-920

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2448930,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-10
2026-05-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane