Dostawa urządzenia ogólnolaboratoryjnego

Warszawski Uniwersytet Medyczny

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00259977
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00259977/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-05-25 15:59
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2e3c51ed-d64d-4235-bb16-fe8381a36ea1
Identyfikator
5250005828
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00259977 z dnia 2026-05-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa urządzenia ogólnolaboratoryjnego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Warszawski Uniwersytet Medyczny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288917

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żwirki i Wigury 61

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-091

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: aez@wum.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wum.edu.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa urządzenia ogólnolaboratoryjnego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2e3c51ed-d64d-4235-bb16-fe8381a36ea1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00259977

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia pn Wykorzystanie bioaktywnego metabolitu postbiotycznego procyjanidyn - PVL208 w terapii stanów zapalnych skóry o różnej etiologii", sfinansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00218042

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W dniu 23.02.2026 r. zostało ogłoszone, na Platformie eZamawiający, postępowanie pn. Dostawa urządzeń ogólnolaboratoryjnych w podziale na pakiety, znak sprawy: AEZ/S-020/2026, w trybie podstawowym na postawie art. 275 pkt 1 ustawy. W postępowaniu na przedmiot zamówienia objęty Pakietem nr 4 (Łaźnia wodna 1 szt), wniosek 2080/WF3/2026 nie wpłynęła żadna oferta.
Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pismem nr AEZ/362/1158/2026/JR w dniu 11.03.2026 r., na podstawie art. 260 ust. 1 ustawy. Powyższe stanowi przesłankę do udzielenia zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 2 ustawy.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AEZ/S-092/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: Dostawa łaźni wodnej – 1 szt.
2. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu umowy zgodnie z zasadą DNSH („do no significant harm”, czyli „nie czyń poważnych szkód”), wpisanej do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje tzw. taksonomia, co najmniej w zakresie określonym w opisie przedmiotu zamówienia.
3. Zamówienie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia pn Wykorzystanie bioaktywnego metabolitu postbiotycznego procyjanidyn - PVL208 w terapii stanów zapalnych skóry o różnej etiologii", sfinansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności Komponent D Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia Inwestycja D3.1.1 Kompleksowy rozwój badań w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu,
na podstawie umowy o dofinansowanie nr 024/ABM/03/KPO/KPOD.07.07-IW.07-0135/24-00 z dnia 10.03.2025 r

4.5.3.) Główny kod CPV: 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wykonawca zaproszony do negocjacji - BIONOVO Aneta Ludwig, ul. Nowodworska 7, 59-220 Legnica, nie złożył w wyznaczonym terminie, tj.: do 30.04.2026 r., do godz. 11:00, wymaganych dokumentów, określonych w pkt VI. Zaproszenia do negocjacji.
Wykonawca nie przesłał również Zmawiającemu żadnej prośby o przedłużenie terminu na złożenie dokumentów. W związku z powyższym, pomimo zaproszenia do negocjacji potencjalnego Wykonawcy, czynności Zamawiającego nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

2026-05-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy