„Modernizacja (przebudowa) drogi wewnętrznej nr 283 w miejscowości Stolnikowizna stanowiąca dojazd do gruntów rolnych”
Gmina Wysokie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00259989
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00259989/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-25 16:09
- Lokalizacja
- Wysokie, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-150a9dc9-e44d-48df-84a4-eb85a2af4a58
- Identyfikator
- 7132991333
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00259989 z dnia 2026-05-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja (przebudowa) drogi wewnętrznej nr 283 w miejscowości Stolnikowizna stanowiąca dojazd do gruntów rolnych”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wysokie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950371672
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Nowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Wysokie
1.5.3.) Kod pocztowy: 23-145
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ugwysokie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ugwysokie.bip.lubelskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-150a9dc9-e44d-48df-84a4-eb85a2af4a581.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja (przebudowa) drogi wewnętrznej nr 283 w miejscowości Stolnikowizna stanowiąca dojazd do gruntów rolnych”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-150a9dc9-e44d-48df-84a4-eb85a2af4a58
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00259989
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00058354/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 „Modernizacja (przebudowa) drogi wewnętrznej nr 283 w miejscowości Stolnikowizna stanowiąca dojazd do gruntów rolnych”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00227010
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.2.2026.JK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 654672,82
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi wewnętrznej nr 283 w miejscowości Stolnikowizna gmina Wysokie, powiat lubelski, województwo lubelskie o długości 704 m.
Zamówienie swym zakresem obejmuje:
- przebudowę jezdni,
- przebudowę pobocza drogowego,
- przebudowę zjazdów zwykłych,
- wykonanie oznakowania pionowego.
Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, zapewnienie spójności sieci dróg publicznych poprzez podniesienie standardu technicznego. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia określają niniejsza SWZ, dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna, przedmiary robót, rysunki, stanowiące załącznik nr 7 do SWZ .
Roboty, o których mowa wyżej należy wykonać z materiałów Wykonawcy.
Należy wykonać oznakowanie pionowe oraz zamontować urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – wg projektu stałej organizacji ruchu. Zamawiający informuje, iż projekt stałej organizacji ruchu został załączony do dokumentacji przetargowej w Załączniku nr 7 – dokumentacja techniczna, natomiast wykonanie, zaopiniowanie oraz zatwierdzenie projektu czasowej organizacji ruchu będzie należało do Wykonawcy Robót.
Jednocześnie Zamawiający wskazuje się, że przedmiar został dołączony do SWZ wyłącznie pomocniczo i nie może stanowić jedynej podstawy wyceny oferty, co oznacza, że przy wykonywaniu zamówienia Wykonawca nie może powoływać się na braki (ilościowe, rodzajowe) w przedmiarach robót i na tej podstawie żądać dodatkowej zapłaty za roboty konieczne do wykonania, których nie przewidywały przedmiary robót. Oferta Wykonawcy powinna obejmować wszystkie niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia roboty zapewniające właściwe i efektywne jego funkcjonowanie. W przypadku dostrzeżenia rozbieżności pomiędzy poszczególnymi elementami dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany jest wystąpić do Zamawiającego o ich wyjaśnienie przed złożeniem oferty. Zamawiający oczekuje wykonania w ramach wynagrodzenia za realizację zamówienia wszystkich robót koniecznych dla prawidłowego wykonania zamówienia, w szczególności w sytuacji, gdy w którymkolwiek z dokumentów przetargowych roboty te zostały przewidziane lub ich wykonanie wynika z przyjętej technologii albo z innych powodów jest niezbędne dla prawidłowego wykonania zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający, działając w oparciu o zgromadzoną dokumentację postępowania, stwierdził występowanie istotnych nieprawidłowości w treści przedmiaru robót stanowiącego integralną część dokumentów zamówienia. Nieprawidłowości te dotyczą w szczególności błędnego określenia ilości robót, m. in. pkt. 1.1. zmiana obmiaru z 1650 m2 na 2600 m2, pkt. 1.2. zmiana obmiaru z 1650 m2 na 2600 m2 , pkt. 1.3. zmiana obmiaru z 1600 m2 na 2580 m2. Tak duże rozbieżności przedkładają się bezpośrednio na sposób kalkulacji ceny ofertowej przez wykonawców.Powyższe uchybienia mają charakter obiektywny i istotny, albowiem prowadzą do sytuacji, w której wykonawcy nie są w stanie sporządzić ofert w oparciu o jednolite, kompletne oraz wzajemnie porównywalne dane. W konsekwencji złożone oferty nie spełniają wymogu porównywalności, co wyklucza możliwość dokonania ich rzetelnej oceny oraz wyboru oferty najkorzystniejszej zgodnie z zasadami określonymi w ustawie Prawo zamówień publicznych, w tym zasadą uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców.
W ocenie Zamawiającego wskazane wady dokumentacji postępowania mają charakter nieusuwalny na obecnym etapie postępowania, gdyż ich usunięcie wymagałoby ingerencji w istotne elementy opisu przedmiotu zamówienia oraz mogłoby skutkować koniecznością istotnej modyfikacji treści ofert albo ich ponownego przygotowania, co pozostaje niedopuszczalne w świetle obowiązujących przepisów.
W konsekwencji należy uznać, iż postępowanie obarczone jest wadą uniemożliwiającą zawarcie ważnej, niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Mając powyższe na uwadze, Zamawiający – na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych – zobowiązany jest do unieważnienia przedmiotowego postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 12
| 2026-05-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |