Remonty dachów w zasobach własnych Widzewskiego TBS Sp. z o.o. w Łodzi

Widzewskie TBS Sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00260075
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00260075/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-25 18:28
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1719be32-5c18-4611-a952-7a4945ad01e3
Identyfikator
7280008695
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00260075 z dnia 2026-05-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty dachów w zasobach własnych Widzewskiego TBS Sp. z o.o. w Łodzi

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Widzewskie TBS Sp. z o.o.

1.3.) Oddział zamawiającego: Widzewskie TBS Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 471691321

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 150/152

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 92-230

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wtbs@wtbs.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wtbs.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/wtbs

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remonty dachów w zasobach własnych Widzewskiego TBS Sp. z o.o. w Łodzi

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1719be32-5c18-4611-a952-7a4945ad01e3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00260075

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00222985

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 7/DA/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu remontu dachów na nieruchomościach wg adresów:

JAGIENKI 5/7 – REMONT DACHU I KOMINÓW;
JAGIENKI 9 – REMONT GZYMSU ETAP I;
JAGIENKI 29 – REMONT DASZKÓW NAD KL. SCHOD.;
PIŁSUDSKIEGO 150/152 – REMONT DACHU NAD KANCELARIĄ.

2. Budynki wskazane w lokalizacjach w pkt. 1. są budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi objętymi społecznym programem mieszkaniowym.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawiera specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót stanowiąca Załącznik nr 4 do SWZ oraz przedmiary i kosztorysy nakładcze stanowiące Załącznik nr 10 do SWZ.
4. Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia oraz odbioru robót zawierają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 6) ustawy Pzp - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Uzasadnienie faktyczne:
W toku prowadzonego postępowania, po otwarciu i analizie ofert, stwierdzono błąd w dokumentacji zamówienia,
tj. w SWZ - w formularzu ofertowym (Tabela elementów scalonych).
Błąd polegał na wskazaniu nieprawidłowej stawki podatku VAT dla pozycji nr 4: „PIŁSUDSKIEGO 150/152 – REMONT DACHU NAD KANCELARIĄ”.
W dokumentacji zamówienia wskazano stawkę VAT w wysokości 8%, podczas gdy prawidłową stawką dla tego zakresu robót jest 23%.
W konsekwencji:
- dwóch spośród trzech wykonawców samodzielnie zastosowało prawidłową stawkę 23%,
- jeden wykonawca zastosował stawkę zgodną z dokumentacją zamówienia (8%).

Powyższa rozbieżność powoduje, że oferty zostały sporządzone w oparciu o różne założenia kalkulacyjne, co skutkuje ich nieporównywalnością, w szczególności w zakresie ceny oferty jako kryterium oceny ofert. Stwierdzony błąd dotyczy istotnego elementu formularza ofertowego, mającego bezpośredni wpływ na sposób obliczenia ceny ofertowej.

Na etapie po otwarciu ofert:

- Zamawiający nie ma możliwości dokonania zmiany treści SWZ w sposób wpływający na treść ofert,
- brak jest podstaw prawnych do ujednolicenia przyjętych przez wykonawców stawek VAT,
- poprawienie ofert prowadziłoby do ich istotnej modyfikacji.

W rezultacie nie jest możliwe dokonanie wyboru oferty najkorzystniejszej w sposób zapewniający zachowanie zasady równego traktowania wykonawców oraz uczciwej konkurencji.
Powyższe oznacza, że postępowanie obarczone jest wadą o charakterze niemożliwym do usunięcia,
co w konsekwencji uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2026-05-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane