Budowa zadaszonego lodowiska przy ul. Kościuszki w Prudniku.

Powiat Prudnicki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00260241
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00260241/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-26 08:19
Lokalizacja
Prudnik, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3265c816-4783-4a72-94dc-76018d116d82
Identyfikator
7551917146
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowychRoboty budowlane w zakresie lodowiskRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00260241 z dnia 2026-05-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa zadaszonego lodowiska przy ul. Kościuszki w Prudniku.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Prudnicki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412600

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościuszki 76

1.5.2.) Miejscowość: Prudnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-200

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiatprudnicki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.powiatprudnicki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3265c816-4783-4a72-94dc-76018d116d82

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa zadaszonego lodowiska przy ul. Kościuszki w Prudniku.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3265c816-4783-4a72-94dc-76018d116d82

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00260241

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036217/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Budowa zadaszonego lodowiska przy ul. Kosciuszki w Prudniku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00178705

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5030000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych, w oparciu o program funkcjonalno- użytkowy posiadany przez Zamawiającego, obejmujący inwestycję p.n.: „Rozbudowa lokalnej infrastruktury sportowej poprzez budowę zadaszonego lodowiska w Powiecie Prudnickim” realizowanej w ramach Programu budowy lodowisk dla zadania p.n.: Budowa zadaszonego lodowiska przy ul. Kościuszki w Prudniku.
Zakres prac budowalnych dla ww. przedsięwzięcia inwestycyjnego obejmuje:
1) Budowa hali lodowiska wraz z płytą mroźną i kompleksową technologią chłodniczą oraz kompletnym wyposażeniem instalacyjnym,
2) Budowa zaplecza hali w technologii tradycyjnej, murowanej,
3) Dostawa i montaż wyposażenia sportowego i technicznego hali obejmującego m.in.:
• Kompletną ściankę wspinaczkową z osprzętem;
• Dwa kompletne korty mobilne do squasha;
• Paraboliczną ściankę treningową do tenisa;
• Wyposażenie boiska do tenisa;
• Wyposażenie boiska do siatkówki;
• Wyposażenie boisk do badmintona
• Wyposażenie lodowiska: bandy, rolba, łyżwy, chodziki, ostrzałka i sprzęt do czyszczenia łyżew.
4) Dostawa i montaż wyposażenia budynku zaplecza tj. wyposażenie szatni, wyposażenie recepcji, instalacja systemu ESOK;
5) Zakup niezbędnego wyposażenia zgodnie z opisem w PFU.
6) wykonanie instalacji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obiektu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i normami techniczno -budowlanymi budowlanymi i zasadami wiedzy technicznej;
7) wykonanie zagospodarowania terenu wraz z infrastrukturą towarzyszącą, z utwardzeń w zakresie niezbędnym do komunikacji i dostępu do budynku mieszkańcom, osobom ze szczególnymi potrzebami oraz pracownikom;
8) Zapewnienie komunikacji kołowej wraz z miejscami postojowymi dla mieszkańców oraz osób ze szczególnymi potrzebami;
9) wykonanie dodatkowych prac budowlanych niezbędnych do prawidłowego zrealizowania w/w zadania inwestycyjnego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45212211-8 - Roboty budowlane w zakresie lodowisk

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający przeznaczył kwotę w wysokości 6 193 200,00zł, natomiast cena najniższej oferty wynosiła 8 863 688,45 zł.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2026-05-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane