Budowa ciągu pieszo-rowerowego w ul. Północnej na odc. od ul. Różanej do przejścia dla pieszych na wysokości piekarni Cymes w systemie zaprojektuj i wybuduj

Miasto Suwałki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00260304
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00260304/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-26 08:36
Lokalizacja
Suwałki, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b8667a59-bfcd-43b7-b72c-7c4c374d0baf
Identyfikator
8442155152
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówRoboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowychRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty budowlane w zakresie przejść dla pieszychRoboty budowlane w zakresie przystanków autobusowychWiaty autobusoweInstalowanie infrastruktury okablowaniaUliczne słupy oświetlenioweMalowanie nawierzchiRoboty w zakresie regulacji ruchuInstalowanie znaków drogowychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie zagospodarowania terenu

Wykonawcy

1 przyznane

EMILIA JANKOWSKASuwałki, PL · lot 0
1 060 288,29 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00260304 z dnia 2026-05-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ciągu pieszo-rowerowego w ul. Północnej na odc. od ul. Różanej do przejścia dla pieszych na wysokości piekarni Cymes w systemie zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Suwałki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671030

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 1

1.5.2.) Miejscowość: Suwałki

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-400

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.suwalki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.um.suwalki.pl/Przetargi_sekcja

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b8667a59-bfcd-43b7-b72c-7c4c374d0baf

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa ciągu pieszo-rowerowego w ul. Północnej na odc. od ul. Różanej do przejścia dla pieszych na wysokości piekarni Cymes w systemie zaprojektuj i wybuduj

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b8667a59-bfcd-43b7-b72c-7c4c374d0baf

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00260304

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00055848/32/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.31 Zrównoważona mobilność miejska w miejskim obszarze funkcjonalnym Suwałk-etap II. Budowa ciągu pieszo - rowerowego na ul. Północnej od ul. Różanej do przejścia na wysokości Piekarni Cymes

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027, Działanie FEPW.03.01 Zrównoważona mobilność miejska

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00136918

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.25.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1040397,67 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz przebudowa ul. Północnej w Suwałkach, polegająca na budowie ciągu pieszo – rowerowego, chodników w pasie drogowym ul. Północnej w Suwałkach na odcinku od ul. Różanej do przejścia dla pieszych na wysokości piekarni Cymes wraz z doświetleniem przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów w Suwałkach w ramach zrównoważonej mobilności miejskiej w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Suwałk (etap II) w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.
2. Zamówienie obejmuje:
1) opracowanie dokumentacji projektowej umożliwiającej prowadzenie robót,
2) opracowanie projektów stałej i czasowej organizacji ruchu,
3) w oparciu o opracowaną dokumentację i uzyskane na jej podstawie zgłoszenia lub pozwolenia na budowę wykonanie robót polegających m. in. na:
a) wykonaniu ciągu pieszo-rowerowego,
b) wykonaniu chodników,
c) wykonaniu peronu przystanku autobusowego z wiatą przystankową z podświetleniem solarnym, zasilaną z najbliższego słupa oświetleniowego,
d) wykonaniu zatoki autobusowej,
e) wykonaniu przejść dla pieszych z przejazdem dla rowerów wraz z dedykowanym oświetleniem,
f) przebudowie linii oświetlenia ulicznego i kabli energetycznych do zasilania doświetlenia przejść dla pieszych,
g) budowie nowych i likwidacji istniejących słupów oświetlenia ulicznego,
h) budowie kanału technologicznego,
i) budowie nowych i likwidacji istniejących wpustów ulicznych wraz z przykanalikiem,
j) usuwaniu i wykonaniu oznakowania poziomego,
k) zagospodarowaniu zielenią.
3. Szczegółowy zakres zamówienia został opisany w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych

45213311-6 - Roboty budowlane w zakresie przystanków autobusowych

44212321-5 - Wiaty autobusowe

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

34928510-6 - Uliczne słupy oświetleniowe

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1036986,90 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1277796,57 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1060288,29 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MEGA-KOP EMILIA JANKOWSKA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 844 234 17 59

7.3.3) Ulica: ul. Leśna 14

7.3.4) Miejscowość: Suwałki

7.3.5) Kod pocztowy: 16-400

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1060288,29 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 270 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane