Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dot. przebudowy parteru budynku Oddziału Okręgowego NBP we Wrocławiu

NARODOWY BANK POLSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00260333
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00260333/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-26 08:43
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-42c33fbe-8708-4d7b-a94c-db0406b4b763
Identyfikator
5250008198
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi projektowania wnętrz

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00260333 z dnia 2026-05-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dot. przebudowy parteru budynku Oddziału Okręgowego NBP we Wrocławiu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: NARODOWY BANK POLSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000002223

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Świętokrzyska 11/21

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-919

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dkrz-wpo1@nbp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nbp.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-zamowienia.nbp.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


polityka pieniężna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dot. przebudowy parteru budynku Oddziału Okręgowego NBP we Wrocławiu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-42c33fbe-8708-4d7b-a94c-db0406b4b763

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00260333

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00528052

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SEZ/DKRZ-WPO1-EWS-241-0528/OOWroc/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dot. przebudowy parteru budynku Oddziału Okręgowego NBP we Wrocławiu.
2. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w nw. etapach:
1) Etap I – wykonanie Prac przedprojektowych i niezbędnych ekspertyz, ewentualnej modyfikacji projektu koncepcyjnego
oraz opracowanie Dokumentacji projektowej obejmującej:
- projekt architektoniczno-budowlany,
- projekt zagospodarowania terenu (jeśli będzie wymagany),
- projekt techniczny i projekt wnętrz,
- projekt wykonawczy w zakresie umeblowania i elementów wyposażenia ruchomego,
- oraz elementów graficznych wystawy i identyfikacji wizualnej,
- kosztorysy inwestorskie we wszystkich branżach,
2) Etap II –
a) złożenie wniosku lub wniosków przez Wykonawcę, działającego w imieniu Zamawiającego, do Dolnośląskiego
Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu o uzyskanie prawomocnej decyzji na prowadzenie robót
budowlanych w obiekcie zabytkowym oraz
b) złożenie wniosku lub wniosków przez Wykonawcę, do Prezydenta Wrocławia (Wydział Architektury i Zabytków Urzędu
Miejskiego Wrocławia) o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę, .
3) Etap III – opracowanie pozostałej części Dokumentacji projektowej, określonej w pkt 3 lit. d-f i h-i Słownika określonego w
Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 8 do Swz.
4) Etap IV – sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie robót, realizowanych na podstawie Dokumentacji projektowej, do
dnia ostatecznego odbioru zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa parteru budynku Oddziału Okręgowego NBP we
Wrocławiu”, na zasadach określonych w Opisie przedmiotu umowy, stanowiącym załącznik nr 2 do Umowy.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki i zasady realizacji zamówienia określone są w Projektowanych
postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 8 do Swz.
4. Realizacja zamówienia wiąże się z dostępem do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „zastrzeżone” w rozumieniu
ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz.U. z 2024 r. poz. 632 ze zm.), zwanej dalej „ustawą o
ochronie informacji niejawnych”. W związku z tym, Wykonawca do realizacji zamówienia w zakresie projektowania
systemów zabezpieczenia technicznego, w tym systemu sygnalizacji włamania i napadu, musi dysponować:
1) osobami, które posiadają:
- ważne poświadczenia bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli co najmniej
„zastrzeżone” lub pisemne upoważnienia do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone”, wydane zgodnie z
art. 21 ust. 4 ustawy o ochronie informacji niejawnych przez kierownika Wykonawcy,
- zaświadczenia o odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych, przeprowadzone zgodnie z art. 19 ustawy o
ochronie informacji niejawnych;
2) akredytowanym systemem teleinformatycznym przeznaczonym do przetwarzania informacji niejawnych oznaczonych
klauzulą co najmniej „zastrzeżone”, spełniającym wymagania ustawy o ochronie informacji niejawnych, w przypadku, gdy
informacje niejawne będą przetwarzane w obiekcie Wykonawcy;
3) pełnomocnikiem ds. ochrony informacji niejawnych oraz pionem ochrony w rozumieniu ustawy o ochronie informacji
niejawnych, w przypadku, gdy informacje niejawne będą przetwarzane w obiekcie Wykonawcy.
5. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówienia w zakresie obejmującym opracowanie dokumentacji projektowej
systemów zabezpieczenia technicznego, wymaga posiadania przez Wykonawcę lub jego podwykonawcę koncesji na
wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób lub mienia realizowanych w formie zabezpieczenia
technicznego, zgodnie z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz.U. z 2025 r. poz. 532), zwana dalej „ustawą o ochronie osób i mienia”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

79932000-6 - Usługi projektowania wnętrz

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

cena oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny złożonej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0

2026-05-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi