10/TP1/SZP-4/2026 Przebudowa pomieszczeń w budynku B przy ul. Kwiatkowskiego 6E w Koszalinie - Fabryka Przyszłości - Kreatywna Przestrzeń dla Innowacji (FabLab) oraz remont pomieszczeń czytelni i...
POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00260463
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00260463/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-26 09:13
- Lokalizacja
- Koszalin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-dce0fd4c-f9ed-4504-87e2-2cef14ace7f2
- Identyfikator
- 6690505168
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00260463 z dnia 2026-05-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
10/TP1/SZP-4/2026 Przebudowa pomieszczeń w budynku B przy ul. Kwiatkowskiego 6E w Koszalinie - Fabryka Przyszłości - Kreatywna Przestrzeń dla Innowacji (FabLab) oraz remont pomieszczeń czytelni i...
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001703
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ŚNIADECKICH 2
1.5.2.) Miejscowość: Koszalin
1.5.3.) Kod pocztowy: 75-453
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 943478648
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: szp@tu.koszalin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.tu.koszalin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dce0fd4c-f9ed-4504-87e2-2cef14ace7f21.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
10/TP1/SZP-4/2026 Przebudowa pomieszczeń w budynku B przy ul. Kwiatkowskiego 6E w Koszalinie - Fabryka Przyszłości - Kreatywna Przestrzeń dla Innowacji (FabLab) oraz remont pomieszczeń czytelni i...2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dce0fd4c-f9ed-4504-87e2-2cef14ace7f2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00260463
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00020755/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przebudowa pomieszczeń w budynku B przy ul. Kwiatkowskiego 6 w Koszalinie - FabLab
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
FEPZ.05.03-IZ.00-0009/242.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00173829
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 10/TP1/SZP-4/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest przebudowa pomieszczeń w budynku B przy ul. Kwiatkowskiego 6E w Koszalinie - Fabryka Przyszłości - Kreatywna Przestrzeń dla Innowacji (FabLab) w zakresie określonym w SWZ oraz dokumentacji projektowej, w skład której wchodzą: Projekt architektoniczno – budowlany, Projekt techniczny – wykonawczy branży architektonicznej, Projekt techniczny – wykonawczy branży sanitarnej, Projekt techniczny – wykonawczy branży elektrycznej, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych br. budowlanej (zwana dalej STWiORB), Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych w zakresie instalacji sanitarnych, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych br. elektrycznej, Przedmiar robót br. budowlanej, Przedmiar robót br. sanitarnej, Przedmiar robót br. elektrycznej, stanowiącej Załącznik nr 3 do SWZ;
oraz podzadanie pod nazwą: Remont pomieszczeń czytelni i kuchni (finansowane ze środków własnych Politechniki Koszalińskiej), w zakresie określonym w przedmiarze robót stanowiącym Załącznik nr 11.
Uwaga: Roboty budowlane w pomieszczeniu czytelni i zapleczu kuchennym należy ująć
w odrębnym kosztorysie ofertowym, a w trakcie realizacji fakturować oddzielnie.
2. Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia gwarancji na roboty budowlane i instalacyjne oraz użyte materiały, w tym na roboty wykonane przez Podwykonawców na okres co najmniej 36 miesięcy (licząc od daty podpisania protokołu końcowego odbioru przedmiotu zamówienia bez zastrzeżeń przez obydwie strony). Na zamontowane urządzenia i wyposażenie: gwarancja producenta, lecz nie mniej niż 24 miesiące.
3. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wszystkie materiały we własnym zakresie, na własny koszt i ryzyko oraz do ich rozładunku, wniesienia i montażu w miejscu przewidzianym dokumentacją projektową.
4. Podane w przedmiarze ilości i wymiary są wielkościami orientacyjnymi i mogą zostać zweryfikowane w trakcie wizji lokalnej.
5. Szczegółowe postanowienia dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zawiera projekt umowy stanowiący Załącznik nr 5 do SWZ.
6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części z uwagi na trudności z koordynacją działań Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, a także poważne zagrożenie dla właściwego wykonania zamówienia wskutek potrzeby skoordynowania działań rożnych wykonawców. Przedmiot zamówienia jest dostosowany do realizacji przez małe i średnie podmioty.
7. Zamawiający nie wymaga osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań.
8. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. W takim przypadku Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę (w ofercie) części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom oraz podania ich nazw, jeżeli są już znani na tym etapie.
9. Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej miejsca wykonywania zamówienia jako czynności pomocniczej w celu prawidłowego przygotowania oferty, po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym terminu i godziny. Odbycie wizji lokalnej nie stanowi warunku udziału w postępowaniu.
10. Termin wizji lokalnej należy ustalać telefonicznie lub mailowo od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00-15.00 z p. Julią Szymańską, tel.94-34-78-641, e-mail: julia.szymanska@tu.koszalin.pl
11. Przebudowa pomieszczeń w budynku B przy ul. Kwiatkowskiego 6E w Koszalinie - Fabryka Przyszłości - Kreatywna Przestrzeń dla Innowacji (FabLab) prowadzone jest w ramach projektu „Fabryka Przyszłości – Kreatywna Przestrzeń dla Innowacji” nr FEPZ.05.03-IZ.00-0009/24.
12. Remont pomieszczeń czytelni i kuchni finansowany jest ze środków własnych Politechniki Koszalińskiej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
32410000-0 - Lokalna sieć komputerowa
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne
45442100-8 - Roboty malarskie
45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych
45410000-4 - Tynkowanie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1655426,25 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1968000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1655426,25 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AURA BUDOWNICTWO SP. Z O.O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 542146600
7.3.3) Ulica: Strażacka 6
7.3.4) Miejscowość: Koszalin
7.3.5) Kod pocztowy: 75-738
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Instalacje sanitarne, instalacje elektryczne, roboty wykończeniowe, stolarka drzwiowa i witryna szklana.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1655426,25 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-05-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |