Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej na rozbudowę i przebudowę drogi powiatowej nr 1338R Iwierzyce – Zgłobień – Rzeszów w m. Nockowa
POWIAT ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00260663
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00260663/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-05-26 09:58
- Lokalizacja
- Ropczyce, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-38ca0c3a-9af2-4d12-8ba6-38738196d679
- Identyfikator
- 8181463043
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00260663 z dnia 2026-05-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej na rozbudowę i przebudowę drogi powiatowej nr 1338R Iwierzyce – Zgłobień – Rzeszów w m. Nockowa
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581436
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Konopnickiej 5
1.5.2.) Miejscowość: Ropczyce
1.5.3.) Kod pocztowy: 39-100
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniadrogi@spropczyce.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.spropczyce.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pzp.spropczyce.pl/#/offer/7b923afe-fdba-495c-98c9-f5fa05536f861.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej na rozbudowę i przebudowę drogi powiatowej nr 1338R Iwierzyce – Zgłobień – Rzeszów w m. Nockowa2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-38ca0c3a-9af2-4d12-8ba6-38738196d679
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00260663
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039259/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na rozbudowę drogi powiatowej nr 1338R Iwierzyce - Zgłobień - Rzeszów w m. Nockowa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00230795
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WD.272.1.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia pn.: „Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej na rozbudowę i przebudowę drogi powiatowej nr 1338R Iwierzyce – Zgłobień – Rzeszów w m. Nockowa” – obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej na budowę drogi dla pieszych oraz dwóch zatok autobusowych na odcinku od zjazdu na parking przykościelny w miejscowości Nockowa do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1339 Nockowa przez wieś.
Zakresem opracowanie powinno również obejmować projekt przebudowy drogi ze wzmocnieniem konstrukcji jezdni do nośności 115 kN z poszerzeniem do 6,0 m.
W miejscach, gdzie szerokość pasa drogowego jest niewystarczająca na zlokalizowanie drogi dla pieszych przy jezdni wraz z innymi niezbędnymi elementami wymagane jest przygotowanie dokumentacji w trybie specustawy drogowej ZRID, natomiast na odcinkach, gdzie pas drogowy jest wystarczająco szeroki Zamawiający dopuszcza opracowanie dokumentacji w trybie Zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych niewymagających pozwolenia.
W zakresie obowiązków wykonawcy jest dokonanie dogłębnej analizy szerokości pasa drogowego i oszacowanie niezbędnej ilości działek podlegających podziałowi w trybie decyzji ZRID oraz wymagalnego zakresu ZRID. Co najmniej jedna z działek musi ulec podziałowi w trybie decyzji ZRID.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy przedłożenia projektu koncepcyjnego w celu weryfikacji i zatwierdzenia proponowanych rozwiązań projektowych po opracowaniu mapy do celów projektowych.
Opracowana dokumentacja ma odpowiadać wymaganiom programowym określonym w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg.
Z chwilą zapłaty wynagrodzenia przechodzą na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do określonych elementów zamówienia. Zamawiający od momentu zapłaty wynagrodzenia jest uprawniony do korzystania z autorskich praw majątkowych na wszelkich znanych polach eksploatacji.
Pełny Opis Przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 2 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawą prawną unieważnienia wyżej wymienionego postępowania jest art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych. Oferta niepodlegająca podrzuceniu z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.Wartość oferty najkorzystniejszej wynosi 289 665,00 zł i jednocześnie przewyższa ona kwotę, jaką Zamawiający posiada na realizację przedmiotowego zadania w wysokości 170 000,00 zł.
| 2026-05-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |