Budowa magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej, w tym przeciwpowodziowego w Gminie Dębowiec – etap II

GMINA DĘBOWIEC

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00260812
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00260812/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-26 10:31
Lokalizacja
Dębowiec, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5def621a-6b1d-460d-8296-cb5efb243ba8
Identyfikator
6851950851
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógRoboty budowlane w zakresie krycia powierzchniRoboty w zakresie kształtowania terenuInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoWznoszenie ogrodzeńOgrodzenia

Wykonawcy

1 przyznane

JAN GUMIENNYOsiek Jasielski, PL · lot 0
559 067,95 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00260812 z dnia 2026-05-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej, w tym przeciwpowodziowego w Gminie Dębowiec – etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DĘBOWIEC

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440318

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 101

1.5.2.) Miejscowość: Dębowiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-220

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.7.) Numer telefonu: (13) 44 13 028

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@debowiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.debowiec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1302114

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej, w tym przeciwpowodziowego w Gminie Dębowiec – etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5def621a-6b1d-460d-8296-cb5efb243ba8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00260812

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00221512

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 523297,73 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Nazwa zamówienia:
„Budowa magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej, w tym przeciwpowodziowego w Gminie Dębowiec – etap II”.

Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie terenu wokół magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej, w tym przeciwpowodziowego, zlokalizowanego na działkach ewidencyjnych nr 481 oraz 482 w miejscowości Dębowiec.
Zadanie ma charakter etapowy i jest realizowane zgodnie z posiadanym pozwoleniem na budowę (znak: AB.6740.6.37.2025 z dnia 23.09.2025 r.) oraz zatwierdzoną dokumentacją projektową. W 2025 r. wykonany został I etap inwestycji, polegający na budowie magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej, w tym przeciwpowodziowego. W 2026 r., w ramach przedmiotowego zamówienia, planowana jest realizacja II etapu inwestycji, polegającego na kompleksowym zagospodarowaniu terenu wokół obiektu.
W zakresie zadania zawiera się w szczególności:
1) wytyczenie geodezyjne;
2) roboty ziemn;
3) podbudowa pod kostkę brukową z kruszyw łamanych,
4) ułożenie kostki brukowej, w tym m.in.:
a) wykonanie betonowej ławy pod krawężniki i obrzeża,
b) ułożenie krawężników i obrzeży na ławie betonowej,
c) wykonanie nawierzchni z kostki brukowej na podsypce z kruszyw łamanych,
d) nawierzchnie z płyt ażurowych (wzmocnienie skarpy),
e) montaż odpływu liniowego,
f) wykonanie koryta odwadniającego z montażem klapy zwrotnej,
5) Wykonanie ogrodzenia w tym m.in.:
a) Roboty ziemne (wykopy pod ściany fundamentowe ogrodzenia)
b) Wykonanie zbrojonych ścian fundamentowych ogrodzenia wraz z murkiem,
c) Montaż słupków stalowych ocynkowanych, malowanych w kolorze grafitowym (słupki zalewane w fundamencie ogrodzenia)
d) Montaż ogrodzenia panelowego (dwie wysokości paneli ogrodzeniowych)
e) Wykonanie i montaż bramy przesuwnej w napędem elektrycznym – sterowanie zdalne (wraz z przyłączeniem instalacji elektrycznej z istniejącego budynku)
6) Ręczne i mechaniczne plantowanie terenu wraz z siewem trawników
7) Wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.

Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera „Opis przedmiotu zamówienia” (OPZ), stanowiący załączniki nr 1 do SWZ oraz Dokumentacja Projektowa, stanowiąca załącznik nr 8 do SWZ. Wszystkie elementy dokumentacji projektowej należy rozpatrywać wspólnie i ich treść traktować jako wzajemnie się uzupełniające.


Tam, gdzie w OPZ lub pozostałej dokumentacji, zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych opisywanym pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w OPZ i dokumentacji oraz – w przypadku wskazania pochodzenia materiałów lub rozwiązań – odpowiadają kryteriom wskazanym każdorazowo przez Zamawiającego w celu oceny równoważności.

Zadanie realizowane w ramach projektu pn.: „Budowa magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej, w tym przeciwpowodziowego w Gminie Dębowiec – etap II” dofinansowanego z budżetu państwa na podstawie umowy nr ZK-VIII.644.35.1.2026 z dnia 28.04.2026 r. w sprawie realizacji zadania własnego realizowanego przez gminę wynikającego z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233228-3 - Roboty budowlane w zakresie krycia powierzchni

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

34928200-0 - Ogrodzenia

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 559067,95 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1009807,25 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 559067,95 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Wieloczynnościowa Firma Handlu i Usług Gumienny Jan

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6851058824

7.3.4) Miejscowość: Samoklęski

7.3.5) Kod pocztowy: 38-223

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 559067,95 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-09-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane