„Termomodernizacja szkoły podstawowej w Kamieniu” w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
GMINA SŁAWNO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00261158
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00261158/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-26 11:47
- Lokalizacja
- Sławno, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-47b159fd-b3a6-4772-82e0-98efffa6d41d
- Identyfikator
- 7681735627
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00261158 z dnia 2026-05-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Termomodernizacja szkoły podstawowej w Kamieniu” w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SŁAWNO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648178
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31
1.5.2.) Miejscowość: Sławno
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-332
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ugslawno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ugslawno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-47b159fd-b3a6-4772-82e0-98efffa6d41d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Termomodernizacja szkoły podstawowej w Kamieniu” w formule „zaprojektuj i wybuduj”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-47b159fd-b3a6-4772-82e0-98efffa6d41d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00261158
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00022694/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Kamieniu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00200307
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OśiP 271.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej i na jej podstawie prac budowlanych dot. termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamieniu, gm. Sławno, pow. opoczyński, woj. Łódzkie.
2. Zamówienie w formule „zaprojektuj i wybuduj” obejmuje, w szczególności:
1) Sporządzenie inwentaryzacji obiektu w stopniu umożliwiającym wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej w zakresie niezbędnym do wykonania planowanych robót.
2) Sporządzenie wielobranżowej dokumentacji projektowej (w tym projektów wykonawczych) wraz z uzyskaniem wynikających z przepisów: uzgodnień, pozwoleń, opinii i zgód umożliwiających realizację robót budowlanych.
3) Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót według wymagań zawartych w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno–użytkowego (Dz.U. 2021 poz. 2454 z późn. zm.).
4) Przeniesienie praw autorskich do opracowanej dokumentacji projektowej
– w ramach wynagrodzenia ryczałtowego.
5) Sporządzenie harmonogramu rzeczowo-finansowego robót projektowych
i budowlanych, sporządzonego w kwotach brutto z podziałem na miesiące.
6) Wykonanie robót budowlanych na podstawie sporządzonego projektu
i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót.
7) Pełnienie nadzoru autorskiego.
8) Sporządzenie po wykonaniu robót dokumentacji powykonawczej uwzględniającej wszelkie ew. zmiany wprowadzone w trakcie wykonywania robót.
9) Sporządzenie i zarejestrowanie w Centralnym Rejestrze Charakterystyki Energetycznej Budynków – Świadectwa Charakterystyki Energetycznej dla budynku w stanie po wykonaniu prac.
10) Przeprowadzenie wymaganych prób i badań, uzyskanie odbiorów robót
i przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem do użytkowania instalacji i budynku po robotach budowlanych.
11) Rozruch urządzeń, opracowanie instrukcji eksploatacji oraz przeszkolenie personelu Zamawiającego.
12) Udzielenie stosownych gwarancji i rękojmi wynikających z podpisanej umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71251000-2 - Usługi architektoniczne i dotyczące pomiarów budynków
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45421132-8 - Instalowanie okien
45421131-1 - Instalowanie drzwi
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
50720000-8 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji centralnego ogrzewania
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331110-0 - Instalowanie kotłów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym na dzień 30 kwietnia 2026 r., godz. 10:00, wpłynęły następujące oferty:Lp. Nazwa i adres Wykonawcy Cena brutto (zł)
1 IZABELA MIELEWCZYK KAMBUD
ul. Kocborowska 7-9
83-200 Starogard Gdański 1 845 000,00
2 Muro Budownictwo Sp. z o. o.
ul. Niciarniana 2/6, 92-208 Łódź 2 085 000,00
3 KAPIBARA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIA
ul. Floriana 7, 44-190 Knurów 2 582 904,00
4 WOJCIECH POPECKI SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Sitowa 54a, 26-300 Opoczno 2 631 800,25
z czego oferta Nr 1 została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8) ustawy Pzp
w związku art. 226 ust. 1 pkt 2) lit c) ustawy Pzp w zw. z art. 266 ustawy Pzp, o czy postanowiono powyżej.
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć
na sfinansowanie zamówienia dla części 1 zamówienia w wysokości: 2 065 795,30 zł brutto.
Przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2085000
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2631800,25
| 2026-05-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |