EOP.332.4.26 Roboty budowlane związane z adaptacją pomieszczenia usytuowanego w budynku przy ul. Pogodnej 22 w Białymstoku na potrzeby Centrum Symulacji Medycznej
SP ZOZ WSPR w Białymstoku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00261694
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00261694/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-26 13:35
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-496ac873-da53-48fb-8424-b381b3c42373
- Identyfikator
- 5422503045
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00261694 z dnia 2026-05-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
EOP.332.4.26 Roboty budowlane związane z adaptacją pomieszczenia usytuowanego w budynku przy ul. Pogodnej 22 w Białymstoku na potrzeby Centrum Symulacji Medycznej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SP ZOZ WSPR w Białymstoku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050622576
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Poleska 89
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-874
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wspr.bialystok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pogotowie.bialystok.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-496ac873-da53-48fb-8424-b381b3c423731.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
EOP.332.4.26 Roboty budowlane związane z adaptacją pomieszczenia usytuowanego w budynku przy ul. Pogodnej 22 w Białymstoku na potrzeby Centrum Symulacji Medycznej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-496ac873-da53-48fb-8424-b381b3c42373
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00261694
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00615889/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Roboty budowlane związane z adaptacją pomieszczenia na Centrum Symulacji Medycznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie dofinansowane jest w ramach projektu nr LTPL 00478 pn. "Improving resilience of ambulance services in Suwalki corridor” (Poprawa odporności służb pogotowia ratunkowego w korytarzu suwalskim) realizowanego w ramach Programu INTERREG VI-A Litwa – Polska, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00181968
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: EOP.332.4.26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 343822,02 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych adaptacją pomieszczenia usytuowanego w części parteru budynku przy ul. Pogodnej 22 w Białymstoku na potrzeby Centrum Symulacji Medycznej. Roboty budowlane będą prowadzone w ramach branży: konstrukcyjno-budowlanej, elektrycznej i sanitarnej.
Część budynku objęta robotami wynosi 72,64 m2. Roboty budowlane będą prowadzone w ramach branży: konstrukcyjno- budowlanej, elektrycznej oraz sanitarnej, przy czym:
a) w ramach branży konstrukcyjno-budowlanej będą wykonywane następujące roboty:
- rozbiórkowe i demontażowe
- wykonanie posadzki na stropie nad piwnicą
- zamknięcie kanału technicznego
- wykonanie i wykończenie ścian (przestrzeń do debrefingu)
- szpachlowanie i malowanie dachu
- wykonanie przedścianek
- wykonanie pasa z materiału niepalnego
- roboty wykończeniowe ścian i sufitu
- wyposażenie
b) w ramach branży elektrycznej będą wykonywane następujące roboty
- instalacje elektryczne
- instalacja LAN
c) w ramach branży sanitarnej będą wykonywane następujące roboty
- instalacja wentylacji mechanicznej
- wewnętrzna instalacja wodociągowa
- roboty instalacyjne kanalizacyjne
- montaż instalacji klimatyzacji
Dokładny zakres rzeczowy i ilościowy robót, warunki realizacji zamówienia zawarty został w Opisie Przedmiotu Zamówienia, STWiORB oraz dokumentacji projektowej (w tym: projekcie budowlanym, projekcie wykonawczym, przedmiarze robót), stanowiących załączniki do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45262670-8 - Obróbka metali
45262522-6 - Roboty murarskie
45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej
45262300-4 - Betonowanie
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45421141-4 - Instalowanie przegród
45442100-8 - Roboty malarskie
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45432220-2 - Tapetowanie ścian
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawą unieważnienia postępowania jest art. 255 ust. 3 Pzp gdyż „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.SP ZOZ WSPR w Białymstoku, na sfinansowanie zamówienia zamierzał przeznaczyć kwotę 422 901,08 zł. Zamawiający udostępnił powyższą informację na stronie internetowej prowadzonego postępowania (e-Zamówienia oraz www.pogotowie.bialystok.pl) przed otwarciem ofert, które miało miejsce w dniu 04 maja 2026 r. o godzinie 11:00.
W niniejszym postępowaniu wpłynęło 5 ofert, przy czym jedna – oferta nr 4/26 złożona przez Kamila Romanowicza, prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą MAKRO-TECH Kamil Romanowicz podlegała odrzuceniu. Najkorzystniejsza oferta spośród ofert niepodlegających odrzuceniu – tj. oferta nr 2/26 złożona przez MIKABO Sp. z o. o. znacznie przewyższa środki jakie Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Opiewa ona na kwotę: 564 509,82 zł brutto. Jest to o 141 608,74 zł, czyli 33,49% więcej niż planował Zamawiający.
W tej sytuacji Zamawiający był uprawniony unieważnić postępowanie w trybie art. 255 ust. 3 Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 564509,82 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 707250,00 PLN
| 2026-05-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |