Remont elewacji wentylowanych ścian szczytowych części A budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00262483
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00262483/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-27 08:14
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bd61ec92-a7c1-4760-bee2-dc15ff9c48cb
Identyfikator
6340197134
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty rozbiórkoweRoboty remontowe i renowacyjneRoboty elewacyjneRoboty przy wznoszeniu rusztowań

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00262483 z dnia 2026-05-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont elewacji wentylowanych ścian szczytowych części A budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Śląski w Katowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001347

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bankowa 12

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-007

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: 323591334

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@us.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: dzp.us.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://us.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont elewacji wentylowanych ścian szczytowych części A budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bd61ec92-a7c1-4760-bee2-dc15ff9c48cb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00262483

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00193848/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Remont elewacji ścian szczytowych, Wydział Humanistyczny, ul. Uniwersytecka 4

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00215477

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.382.7.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 129776,30 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót w podziale na zakres podstawowy zamówienia (część gwarantowana) polegających na remoncie elewacji wentylowanej ściany północnej części A budynku Wydziału Humanistycznego i zakres opcjonalny zamówienia (prawo opcji) polegających na remoncie elewacji wentylowanej ściany południowej części A budynku Wydziału Humanistycznego. Szczegóły dotyczące prawa opcji zawiera ust. 3 niniejszego rozdziału oraz wzór umowy (załącznik nr 3 do SWZ).
2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz jego zakres określono w dokumentacji technicznej (załącznik nr 2A-B do SWZ), składającej się ze specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (załącznik nr 2A), dokumentacji projektowej i przedmiarów robót (załącznik nr 2B – zakres podstawowy oraz prawo opcji), które to dokumenty wraz z umową należy rozpatrywać łącznie.
3) Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji polegającego na wykonaniu remontu elewacji wentylowanej ściany południowej części A budynku Wydziału Humanistycznego. Szczegółowy zakres robót prawa opcji został określony specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (załącznik nr 2A oraz przedmiarze robót - załącznik nr 2B).
4) Szczegóły dotyczące opcji, określenie rodzaju i okoliczności skorzystania z prawa opcji zawiera załącznik nr 3 do SWZ (wzór umowy).
5) Termin zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia:
a) zakres podstawowy - do 50 dni od daty przekazania terenu robót,
b) ewentualna uruchomiona opcja - do 50 dni od daty uruchomienia opcji.
Przekazanie terenu robót nastąpi w terminie 29.06-03.07.2026 r. (planowany termin przekazania terenu robót). W przypadku konieczności przesunięcia powyższego terminu przekazania terenu robót, ze względu na przyczyny leżące po stronie Zamawiającego dotyczące np. braku przygotowania czy braku możliwości przekazania miejsca realizacji zamówienia z uwagi na istotne czynniki uniemożliwiające podjęcie robót budowlanych, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w formie pisemnej notyfikacji o przesunięciu terminu przekazania terenu robót, wyznaczając nowy termin. Zamawiający ma prawo do skorzystania z prawa opcji w terminie minimum 40 dni przed datą zakończenia robót z zakresu podstawowego
6) Okres gwarancji
a) wymagany okres gwarancji na wykonane roboty budowlane: minimum 36 miesięcy;
b) wymagany okres gwarancji na zamontowane materiały itp.: nie krótsza niż udzielona gwarancja na roboty, a jeżeli gwarancja producenta jest dłuższa – zgodnie z gwarancją producenta, licząc od daty odbioru końcowego przedmiotu zamówienia;
c) okres rękojmi - zgodny z zaoferowanym przez Wykonawcę okresem gwarancji na wykonane roboty budowlane, nie krótszy jednak niż 60 m-cy;
d) bieg terminów gwarancji i rękojmi rozpoczyna się z chwilą podpisania protokołu odbioru końcowego.
7) Szczegółowe warunki realizacji zamówienia oraz warunki płatności zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 260 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) zwanej dalej „ustawą Pzp”, Uniwersytet Śląski w Katowicach zwany dalej „Zamawiającym” informuje, że postępowanie zostało unieważnione na podst. art. 255 pkt. 1) ustawy Pzp, ponieważ nie złożono żadnej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-05-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane