Koszenie traw w pasach dróg gminnych oraz na obszarach placów zabaw, terenów rekreacyjnych i innych terenów zielonych, będących w zarządzie Gminy Pomiechówek w 2026 r.
Gmina Pomiechówek
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00263236
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00263236/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-05-27 11:12
- Lokalizacja
- Pomiechówek, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e2d7934b-17cf-4c58-b71d-eba1f2cd5af4
- Identyfikator
- 5250000127
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00263236 z dnia 2026-05-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Koszenie traw w pasach dróg gminnych oraz na obszarach placów zabaw,
terenów rekreacyjnych i innych terenów zielonych, będących w zarządzie Gminy Pomiechówek w 2026 r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pomiechówek
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000617166
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szkolna 1a
1.5.2.) Miejscowość: Pomiechówek
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-180
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pomiechowek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pomiechowek.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pomiechowek.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Koszenie traw w pasach dróg gminnych oraz na obszarach placów zabaw,terenów rekreacyjnych i innych terenów zielonych, będących w zarządzie Gminy Pomiechówek w 2026 r.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e2d7934b-17cf-4c58-b71d-eba1f2cd5af4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00263236
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035153/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.7 Koszenie traw w pasach dróg gminnych oraz na obszarach placów zabaw, terenów rekreacyjnych i innych terenów zielonych, będących w zarządzie Gminy Pomiechówek w 2026 r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00202018
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIZP.271.13.2026.ML
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług związanych z mechanicznym koszeniem traw w pasach dróg gminnych oraz na obszarach placów zabaw, terenów rekreacyjnych i innych terenów zielonych, będących w zarządzie Gminy Pomiechówek w 2026 r. Prace polegają na koszeniu trawy, chwastów i samosiejek na terenach płaskich oraz przydrożnych skarpach
i rowach wraz z transportem i utylizacją powstałych odpadów. Odbiór i wywiezienie powstałych odpadów musi nastąpić w tym samym dniu, w którym zostały skoszone. Nie dopuszcza się składowania odpadów na terenie na którym powstały.
2) Obmiar jednorazowego wykonania usługi koszenia poboczy i pasów drogowych wynosi: 55 680 m2 natomiast placów zabaw i terenów rekreacyjnych oraz innych terenów zielonych wynosi: 64 200 m2.
3) Szacuje się 3-krotne koszenie terenów zielonych w okresie trwania umowy. Czas wykonania danego zakresu usług nie może przekroczyć 5 dni, licząc od chwili zgłoszenia danego zakresu przez Zamawiającego.
4) Zamówienie będzie realizowane sukcesywnie i w częściach, w miarę potrzeb Zamawiającego. Miejsce, zakres i termin realizacji usług będzie każdorazowo i szczegółowo zlecane pisemnie za pomocą poczty elektronicznej przez przedstawiciela Zamawiającego, tj. pracownika Wydziału Gospodarki Komunalnej. Wykonawca zobowiązany będzie do niezwłocznego potwierdzenia otrzymania zlecenia.
5) Przedstawiciel Zamawiającego będzie przeprowadzał bieżącą kontrolę wykonywanych usług przez Wykonawcę. Kontrola Zamawiającego będzie obejmowała w szczególności: jakość wykonanych usług.
6) Wykonawca zobowiązany będzie wykorzystywać do realizacji przedmiotu zamówienia sprawny, odpowiednio dostosowany do warunków w terenie sprzęt z obsługą operatorską i zapewnić we własnym zakresie obsługę naprawczo-remontową sprzętu oraz zaopatrywać sprzęt w paliwo i materiały eksploatacyjne w ramach wynagrodzenia.
7) Wykonawca zapewni bezpieczeństwo dla ruchu pieszego i drogowego podczas wykonywania usługi oznakuje i zabezpieczy teren wykonywanych usług, gwarantując bezpieczeństwo osobom korzystających z tego terenu.
8) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za szkody wyrządzone podczas wykonywania przedmiotu zamówienia. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualne szkody, które spowoduje Zamawiającemu lub osobom trzecim w związku ze świadczeniem usług, do których będzie zobowiązany w ramach umowy,. Wykonawca odpowiada za działania
i zaniechania osób, z których pomocą zobowiązanie wykonuje, jak osób, którym wykonanie zobowiązania powierza, jak za własne działanie lub zaniechanie.
9) Wykonawca podczas wykonywania zleconych usług przez Zamawiającego winien przestrzegać przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, a także właściwie oznakować i zabezpieczyć prace.
10) Odbiór usług objętych zleceniem będzie dokonywany przez przedstawiciela Zamawiającego, a także przedstawicieli Wykonawcy. Wykonawca z każdego zleconego zakresu usług objętych w zleceniu będzie zobowiązany sporządzić raporty rzeczywistego wykonania usług przedstawiające wykonanie zlecenia, w terminie określonym w zleceniu i z podaniem miejsca wraz z powierzchniami terenów objętych zleceniem, potwierdzające odbiór wykonanych usług przez osoby do tego upoważnione.
11) Ilość zleconych Wykonawcy do realizacji usług będzie wynikać z rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega, że ww. ilości usług do wykonania są wielkościami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie w razie zaistnienia takiej potrzeby ze strony Zamawiającego. Minimalna wielkość świadczenia Stron będzie stanowiła 60% wielkości zamówienia podstawowego.
12) Szczegółowy wykaz terenów objętych przedmiotem zamówienia zawiera załącznik nr 8 do SWZ. Zamawiający dopuszcza realizację przedmiotu zamówienia na terenach nie ujętych w wykazie, o którym mowa w załączniku nr 8 do SWZ.
13) Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 97102,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 154645,20 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 97102,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MRK-TECHNIK.pl Marek Koterwas, Renata KoterwasŻebrowska Spółka Cywilna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 510202892
7.3.3) Ulica: Ogrodowa 8
7.3.4) Miejscowość: Goworki
7.3.5) Kod pocztowy: 07-410
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 97102,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-05-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |