„Nadanie nowych funkcji terenu poprzemysłowego w Gminie Lędziny poprzez utworzenie Lędzińskiego Parku Edukacji Rowerowej ” w systemie zaprojektuj i wybuduj”

Gmina Lędziny

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00263280
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00263280/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-27 11:19
Lokalizacja
Lędziny, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bccaee39-619c-4978-9868-94feecc9b97c
Identyfikator
6461030597
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneUsuwanie powłoki glebyRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania parkówRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty w zakresie kształtowania placów zabawRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejWyrównywanie terenuUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne i podobneUsługi inżynieryjneUsługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenuUsługi planowania przestrzennegoArchitektoniczne usługi zagospodarowania terenuUsługi związane z budownictwemUsługi nadzoru budowlanegoUsługi zarządzania budowąSadzenie drzewUsługi wycinania drzew

Wykonawcy

1 przyznane

PUMPIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 0
8 190 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00263280 z dnia 2026-05-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Nadanie nowych funkcji terenu poprzemysłowego w Gminie Lędziny poprzez utworzenie Lędzińskiego Parku Edukacji Rowerowej ” w systemie zaprojektuj i wybuduj”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lędziny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258256

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lędzińska 55

1.5.2.) Miejscowość: Lędziny

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-143

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@ledziny.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ledziny.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bccaee39-619c-4978-9868-94feecc9b97c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Nadanie nowych funkcji terenu poprzemysłowego w Gminie Lędziny poprzez utworzenie Lędzińskiego Parku Edukacji Rowerowej ” w systemie zaprojektuj i wybuduj”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bccaee39-619c-4978-9868-94feecc9b97c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00263280

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038790/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Nadanie nowych funkcji terenu poprzemysłowego w Gminie Lędziny poprzez utworzenie Lędzińskiego Parku Edukacji Rowerowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie dofinansowane z Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 w ramach naboru FESL.10.09-IZ.01-163/24 dla działania 10.9 Ponowne wykorzystanie terenów poprzemysłowych, zdewastowanych, zdegradowanych na cele rozwojowe regionu – ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne) z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00095162

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie terenu na cele społeczne, edukacyjne, środowiskowe i gospodarcze poprzez utworzenie na tym obszarze Lędzińskiego Parku Edukacji Rowerowe (LPER) zawierającego szereg rozwiązań specjalistycznych tj. miasteczko ruchu drogowego, pumptrack czy singletrack, przestrzeń towarzyszącą (mała gastronomia) oraz elementy towarzyszące (oświetlenie terenu, mała architektura, chodniki oraz ścieżki, trasy edukacyjne rowerowe w systemie realizacji inwestycji „zaprojektuj i wybuduj”.
Dokumentacja wraz PFU stanowią załącznik nr 1do SWZ.
Na podstawie art. 131 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający informuje, że wizja lokalna miejsca realizacji przedmiotu zamówienia jest zalecana dla wszystkich wykonawców zainteresowanych złożeniem oferty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112200-7 - Usuwanie powłoki gleby

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

71540000-5 - Usługi zarządzania budową

77211600-8 - Sadzenie drzew

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8190000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10427975,90 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 8190000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PUMPIT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 368397370

7.3.3) Ulica: Kamienna

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 50-545

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 8190000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2028-05-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane