Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej adaptacji części bud. „B” Starostwa Powiatowego w Legionowie na potrzeby bazy warsztatu gastronomicznego PCIS z zapleczem socjalnym dla pracowników
Powiat Legionowski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00513592
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00513592/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-09-24 12:39
- Lokalizacja
- Legionowo, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-114c14f7-8d29-4723-950f-0c17d92c08d8
- Identyfikator
- 5361597016
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00513592 z dnia 2024-09-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej adaptacji części bud. „B” Starostwa Powiatowego w Legionowie na potrzeby bazy warsztatu gastronomicznego PCIS z zapleczem socjalnym dla pracowników
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Legionowski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269858
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Gen. Władysława Sikorskiego 11
1.5.2.) Miejscowość: Legionowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-119
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.7.) Numer telefonu: +48227640516
1.5.8.) Numer faksu: +48227640450
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zpu@powiat-legionowski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.powiat-legionowski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/powiat-legionowski/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej adaptacji części bud. „B” Starostwa Powiatowego w Legionowie na potrzeby bazy warsztatu gastronomicznego PCIS z zapleczem socjalnym dla pracowników2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-114c14f7-8d29-4723-950f-0c17d92c08d8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00513592
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00025907/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.24 Opracowanie dokumentacji projektowej dotyczacej adaptacji części budynku B Starostwa Powiatowego w Legionowie na potrzeby bazy warsztatu gastronomicznego PCIS
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00482885
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPU.272.32.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej adaptacji części budynku „B” Starostwa Powiatowego w Legionowie na potrzeby bazy warsztatu gastronomicznego Powiatowego Centrum Integracji Społecznej z zapleczem socjalnym dla pracowników, w ramach zadania pn.: „Opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej adaptacji części budynku B Starostwa Powiatowego w Legionowie na potrzeby bazy warsztatu
gastronomicznego Powiatowego Centrum Integracji Społecznej w Legionowie”.
2. Lokalizacja budynku – ul. Sikorskiego 11, 05-119 Legionowo.
3. Założenia funkcjonowania kuchni cateringowej:
1) kuchnia będzie wydawać posiłki dla przedszkoli, szkół oraz innych placówek, a dodatkowo będzie obsługiwać imprezy okolicznościowe, poza obsługą imprez planowane jest wydawanie do 2 000 posiłków, w tym ok. 1 200 obiadów dziennie. Wszystkie posiłki będą przygotowywane na miejscu i ekspediowane w termopakach lub w pojemnikach jednorazowych, na potrzeby imprez okolicznościowych planowany jest pełen catering, z obsługą kelnerską i wyposażeniem w zastawę stołową;
2) w kuchni zatrudnionych będzie ok. 30 pracowników, w tym 9 stałych pracowników i 2 – 3 osoby z pomocy socjalnej oraz administracji w tym osoby z niepełnosprawnościami (dotyczy pracowników biurowych).
4. Wykonawca opracuje wielobranżową dokumentację projektową przy następujących założeniach:1) przebudowa budynku B wraz z zagospodarowaniem działki nr ewid. 21 w obrębie ewid. 70, na potrzeby kuchni i zaplecza, zgodnie z obowiązującymi przepisami przeciwpożarowymi i przepisami Sanepidu;
2) należy zaprojektować powierzchnię min. 430 m2, Zamawiający przewiduje możliwość zaprojektowania antresoli albo drugiej kondygnacji;
3) budynek jest uzbrojony we wszystkie media poza siecią gazową – należy uzgodnić z gestorami sieci ewentualne zwiększenie mocy;
4) należy zaprojektować windę osobowo-towarową;
5) należy szczegółowo przewidzieć i zaprojektować urządzenia, narzędzia i wyposażenie (z podziałem na pomieszczenia), niezbędne do działania warsztatu gastronomicznego remontowanej części budynku – uzgodnić z Zamawiającym, wraz z wykazem rzeczowym i opisem poszczególnych urządzeń;
6) ze względu na zwiększenie powierzchni użytkowej, konieczne będzie wygospodarowanie dodatkowych miejsc parkingowych na działkach nr ewid. 21 w obrębie ewid. 70 Gmina Legionowo oraz nr ewid. 759/30 obręb 9 Gmina Wieliszew. Na całej powierzchni działki należy zaprojektować miejsca parkingowe, które należy zadaszyć wiatami z panelami fotowoltaicznymi. Dokumentację na parking i fotowoltaikę należy opracować jako oddzielny dokument (projekt, przedmiar, kosztorys inwestorski i inne);
7) należy zaplanować ocieplenie i wykończenie tynkiem całego budynku analogicznie do nowobudowanego budynku D oraz łącznika C;
8) konieczne będzie wykonanie ekspertyzy technicznej (z odkrywkami) budynku hali i na jej podstawie określenie zakresu prac konstrukcyjnych;
9) na dachu należy przewidzieć instalację fotowoltaiczną na całym dachu budynku B, o maksymalnej mocy, jaką uda się uzyskać z powierzchni dachu;
10) Zamawiający zakłada, że będzie konieczność remontu dachu na całym budynku B – należy wykonać ekspertyzę i przewidzieć ewentualne prace projektowe;
11) należy przewidzieć wentylację mechaniczną i klimatyzację w pomieszczeniach wskazanych przez Zamawiającego;
12) należy zagospodarować teren wokół budynku B m.in. ewentualna wycinka drzew, czy wyburzenie blaszanego garażu i wykonanie podjazdów do planowanych wejść;
13) należy przewidzieć strefę dostawy tak aby możliwa była komunikacja innych uczestników ruchu z budynkiem A.
5. Wykonawca wykona Dokumentację Projektową zgodnie z obowiązującymi przepisami w formie papierowej i elektronicznej. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa ma zawierać następujące elementy:
1) inwentaryzację na potrzeby dokumentacji;
2) ekspertyzę techniczną budynku i dachu;
3) dokumentację geologiczno-inżynierską;
4) projekt koncepcyjny (3 warianty) – 2 egz. wraz z szacowanymi kosztami;
5) projekt budowlany (projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno – budowlany, wielobranżowy projekt techniczny w branżach: architektonicznej, konstrukcyjnej, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych i niskoprądowych, instalacji monitoringu) – 4 egz.;
6) wielobranżowy projekt wykonawczy w branżach: architektonicznej, konstrukcyjnej, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych i niskoprądowych, instalacji monitoringu – 4 egz.;
7) niezbędne opinie, uzgodnienia i decyzje, w tym uzyskanie odstępstwa od przepisów techniczno-budowlanych w przypadku przyjęcia takich rozwiązań;
8) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – w 3 egz. dla każdej z branż;
9) wykonanie kosztorysu inwestorskiego, w ilości 2 egzemplarzy;
10) wykonanie przedmiaru robót, w ilości 2 egzemplarzy;
11) opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia – 2 egzemplarze.
6. Wszelkie prace projektowe lub czynności nie opisane powyżej, a niezbędne do właściwego i kompletnego opracowania dokumentacji projektowej, uzyskania niezbędnych uzgodnień oraz decyzji, należy traktować jako oczywiste i uwzględnić w kosztach i terminach przedmiotu zamówienia.
7. Całość dokumentacji zostanie wykonana w formie papierowej oraz cyfrowej na nośniku CD lub DVD z zachowaniem, następujących zasad:
1) każdy dokument podpisany, poniżej autografu powinien zawierać tekst kto podpisał, np. (-) imię i nazwisko;
2) żaden zbiór elektroniczny nie może być większy niż 9,5 MB;
3) nazwy zbiorów elektronicznych powinny składać się z nazwy właściwej (do 8 małych znaków alfabetu łacińskiego bez spacji i znaków specjalnych);
4) jeżeli dokumentacja składa się z więcej niż jednego zbioru, to do tego kompletu powinien być podany jeden zbiór o nazwie „spisdok.pdf”, w którym podane będą podstawowe informacje o całej dokumentacji, w szczególności kolejność zbiorów;
5) jako podstawowy format dokumentów elektronicznych przyjmuje się „pdf”, zbiory zawierające dane graficzne typu dokumentacja techniczna, szkice, mapy powinny być w formacie „jpg”, ale gdy niezbędna będzie bezstratna forma dokumentu, dopuszcza się format „tif”;
6) dla zdjęć stosować należy format „jpg”;
7) format „pdf, jpg, tif” należy tworzyć w wersjach najbardziej rozpowszechnionych w momencie tworzenia dokumentów.
8. Do obowiązków Wykonawcy należy zlecenie wykonania stosownie od potrzeb: map do celów projektowych oraz uzyskanie wszelkich opinii, uzgodnień, zgód, decyzji, zezwoleń i sprawdzeń zastosowanych rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów, niezbędnych do prawidłowego wykonania prac projektowych. Koszty uzyskania dokumentów ponosi Wykonawca.
9. Wykonawca uzyska decyzję o pozwoleniu na budowę i niezbędne rozbiórki lub stosownie do wymagań dokonana skutecznego zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę. Dokumentacja musi zostać przygotowana w taki sposób aby umożliwić przygotowanie i przeprowadzenie postępowań o udzielenie zamówień publicznych.
10. Zastosowane rozwiązania projektowe powinny być wyważone ekonomicznie, gwarantujące bezawaryjną eksploatację obiektu uwzględniające natężenie i sposób użytkowania.
11. Dokumentację projektową należy opracować w formie tradycyjnej (papierowej) oraz na nośniku elektronicznym zgodnie z wcześniejszym wyszczególnieniem.
12. Dokumentacja projektowa nie może zawierać parametrów, warunków, których użycie w opisie przedmiotu zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane realizowane na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej, mogłoby utrudniać uczciwą konkurencję, w szczególności nie może zawierać parametrów, warunków wskazujących na konkretnego producenta, dostawcę albo konkretny wybór.
13. Dokumentacja projektowa nie może zawierać oznaczeń, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia wyrobów przewidzianych do zastosowania, chyba że jest to uzasadnione specyfiką wyrobu i nie można dokonać opisu za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. W takim przypadku wskazaniu takiemu winny towarzyszyć wyrazy „lub równoważny”, przy czym nie mogą to być właściwości, parametry wskazujące na konkretnego producenta, dostawcę albo konkretny wybór.
14. Przedmiot zamówienia obejmuje również:
1) przeniesienie autorskich praw majątkowych do opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej i zawartych w niej rozwiązań na Zamawiającego;
2) sprawowanie nadzoru autorskiego prac wykonawczych w ilości co najmniej 5 nadzorów;
3) udzielanie wyjaśnień i odpowiedzi na ewentualne zapytania skierowane przez oferentów w prowadzonych postępowaniach przetargowych, w ciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia potrzeby przez Zamawiającego;
4) wykonanie aktualizacji kosztorysów Inwestorskich, na prośbę Zamawiającego w terminie 2 tygodni od daty zgłoszenia takiej potrzeby;
5) uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę i rozbiórkę (jeśli są wymagane);
6) zaprezentowanie koncepcji wraz z przedstawieniem szacowanych kosztów budowy prezentowanych rozwiązań na spotkaniu w siedzibie Zamawiającego;
7) dokumentację projektowo-kosztorysową należy podzielić na prace związane z dostosowaniem kuchni na potrzeby CIS oraz na prace nie związane z działalnością CIS.
15. Na wykonany przedmiot zamówienia Wykonawca udzieli 36 miesięcy gwarancji jakości. Okres rękojmi jest równy okresowi gwarancji.
16. Dokumentacja posłuży Zamawiającemu do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
17. W razie zachodzących potrzeb Wykonawca zobowiązuje się do odbycia pięciu wizyt na budowie w trakcie realizacji przedmiotowego zadania inwestorskiego w zakresie sprawowania nadzoru autorskiego.
18. Wykonawca zapewnia sprawdzenie projektu architektoniczno-budowlanego oraz technicznego pod względem zgodności z przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności dla każdej branży dokumentacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, postępowanie o udzielenie zamówienia unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Na powyższe postępowanie złożono cztery oferty. Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia. Zamawiający nie posiada dodatkowych środków i nie może zwiększyć kwoty do ceny oferty z najniższą ceną.
| 2024-09-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |