„Dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024/2025 dla Gminy Płoskinia”
GMINA PŁOSKINIA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00513598
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00513598/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-09-24 12:39
- Lokalizacja
- Płoskinia, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2289fa1a-8a34-4dc4-b85f-870d26fe204e
- Identyfikator
- 5821623710
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00513598 z dnia 2024-09-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024/2025 dla Gminy Płoskinia”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PŁOSKINIA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170748034
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Płoskinia 8
1.5.2.) Miejscowość: Płoskinia
1.5.3.) Kod pocztowy: 14-526
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.7.) Numer telefonu: 556208600
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ploskinia.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ploskinia-ug.bip-wm.pl/public/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2289fa1a-8a34-4dc4-b85f-870d26fe204e1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024/2025 dla Gminy Płoskinia”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2289fa1a-8a34-4dc4-b85f-870d26fe204e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00513598
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00020829/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024-2025 dla Gminy Płoskinia
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00469764
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SO-I.271.10.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest; dostawa ok. 70 000 litrów oleju opałowego lekkiego, w sezonie grzewczym 2024/2025 dla niżej wymienionych jednostek;
1) Urząd Gminy w Płoskini - ok. 7 000 litrów,
2) Szkoła Podstawowa w Płoskini – ok. 38 000 litrów,
3) Szkoła Podstawowa w Chruścielu – ok. 25 000 litrów.
Przedmiot zamówienia będzie dostarczany sukcesywnie, stosownie do potrzeb Zamawiającego. Dostarczany olej opałowy winien być I klasy jakości i spełniać następujące warunki jakościowe określone Polską Normą oraz charakteryzować się następującymi parametrami:
1) wartość opałowa nie niższa niż: 42,60 MJ/kg,
2) gęstość w temperaturze 15oC nie wyższa niż: 900 kg/m3,
3) lepkość kinematyczna w temperaturze 20oC nie większa niż: 6,0 mm2/s,
4) temperatura zapłonu nie niższa niż: 56oC,
5) temperatura płynięcia nie wyższa niż: (-20oC),
6) skład frakcyjny:
a) do temperatury 250oC destyluje się nie więcej niż 65% (v/v),
b) do temperatury 350oC destyluje się nie mniej niż 85% (v/v),
7) pozostałość po koksowaniu w 10% pozostałości destylacyjnej nie większa niż 0,30% (m/m),
8) pozostałość po spopieleniu 0,010% (m/m),
9) zawartość siarki nie więcej niż 0,10% (m/m),
10) zawartość wody nie większa niż 200 mg/kg,
11) całkowita zawartość zanieczyszczeń nie większa niż 24 mg/kg.
2. Dostawa oleju następować będzie transportem Wykonawcy (autocysterna z pompą dostosowaną do transportu oleju opałowego) na koszt i ryzyko Wykonawcy. Cysterna musi posiadać legalizowany licznik do wydawania paliwa oraz wąż z możliwością podania paliwa z odpowiednimi przyłączami do tankowania zbiorników.
3. Wraz z każdorazową dostawą przedkładane będą świadectwa jakości dostarczonego oleju opałowego, nie później niż z fakturą.
4. Jednorazowa dostawa oleju opałowego będzie wynosiła ok. 1 000l – 10 000l.
5. Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, zamawiający nie jest w stanie precyzyjnie określić ilości oleju, który zostanie dostarczony do jednostek w okresie obowiązywania umowy. Zamawiający zastrzega, iż z przyczyn niezależnych od niego, może nastąpić mniejsze wykorzystanie ilości przedmiotu zamówienia, bez konsekwencji dla Zamawiającego.
6. Dostawa oleju będzie się odbywać na zgłoszenie pocztą elektroniczną lub telefonicznie:
- bezpośrednio do wskazanej jednostki,
- w ciągu 3 dni od zgłoszenia,
- w ilościach określonych w zamówieniu.
7. Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem że Wykonawca udowodni, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 301700,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 310800,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 301700 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Baltic-Trade Stacje Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8831855518
7.3.3) Ulica: Gdańska 38
7.3.4) Miejscowość: Chwaszczyno
7.3.5) Kod pocztowy: 80-209
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 301700,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-06-20| 2024-09-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |