Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Rudzie Śląskiej – ETAP I – Modernizacja Przychodni Rejonowej przy ul. Lipa 3
MIASTO RUDA ŚLĄSKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00263587
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00263587/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-27 12:22
- Lokalizacja
- Ruda Śląska, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-97769822-6680-4e49-82e6-8ec400faca08
- Identyfikator
- 6412532399
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00263587 z dnia 2026-05-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Rudzie Śląskiej – ETAP I – Modernizacja Przychodni Rejonowej przy ul. Lipa 3
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO RUDA ŚLĄSKA
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miasta Ruda Śląska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000515840
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Jana Pawła II 6
1.5.2.) Miejscowość: Ruda Śląska
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-709
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32449094
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zmowienia@ruda-sl.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://rudaslaska.bip.info.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://rudaslaska.logintrade.net/zapytania_email,223293,9f065d28f4ec5b1c6200b9c7801b4c40.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Rudzie Śląskiej – ETAP I – Modernizacja Przychodni Rejonowej przy ul. Lipa 32.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-97769822-6680-4e49-82e6-8ec400faca08
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00263587
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036912/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej - dot. Przychodni Rejonowej przy ul. Lipa 3
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 dla priorytetu Fundusze Europejskie na zielony rozwój dla działania Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00102498
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AP.271.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1274913,53 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres prac objętych inwestycją:
W branży architektonicznej i konstrukcyjnej:
- demontaż istniejących okładzin z azbestocementu wraz z jego utylizacją i ocieplenia ścian z wełny mineralnej;
- ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem;
- ocieplenie stropodachu w przestrzeni wentylowanej poprzez ułożenie dodatkowej warstwy płyt z wełny mineralnej o;
- wymiana pokrycia dachowego i obróbek blacharskich oraz remontem kominów;
- ocieplenie stropu nad piwnicą od spodu przy użyciu wełny mineralnej lamelowej;
- ocieplenie części cokołowej budynku płytami ze styropianu ;
- wymianę stolarki okiennej;
- wymianę stolarki drzwiowej ;
- wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian poniżej terenu;
- wykonanie nowego wejścia do budynków po stronie południowo - zachodniej w miejscu istniejącego wraz z montażem podnośnika dla niepełnosprawnych i demontażem istniejącej pochylni dla niepełnosprawnych;
- wymianę instalacji oświetleniowej na energooszczędne (wg. projektu branżowego);
- wykonanie instalacji fotowoltaicznej (wg. projektu branżowego);
- roboty wykończeniowe i malarskie w zakresie prowadzonych prac termomodernizacyjnych;
- roboty towarzyszące wynikające z ingerencji robót instalacyjnych oraz zmianą elewacji;
- wymiana obudowy szybu windowego;
- montaż rolet antywłamaniowych na oknach recepcji;
- demontaż schodów po stronie północno – zachodniej;
- wymiana daszków nad wejściami do budynku;
- demontaż istniejących drzwi;
- wykonanie nadproża;
- poszerzenie otworu pod nowe drzwi;
- naprawy tynków i powłok malarskich po realizowanych pracach rozbiórkowych.
W branży elektrycznej:
- demontaż istniejących opraw oświetleniowych;
- demontaż istniejącej instalacji odgromowej;
- montaż opraw oświetleniowych z energooszczędnym źródłem światła LED;
- budowę zasilania dla podnośnika pionowego;
- budowę zasilania dla żaluzji zewnętrznych;
- doposażenie rozdzielni głównej budynku;
- montaż systemu fotowoltaicznego;
- podłączenie systemu fotowoltaicznego do rozdzielni głównej budynku;
- budowę instalacji odgromowej.
Ponadto:
• Ewentualny demontaż i ponowny montaż wyposażenia budynku oraz ewentualną renowację i ponowny montaż zdemontowanego sprzętu;
• Zabezpieczenie przed zniszczeniem istniejących elementów i infrastruktury remontowanego budynku;
• Wywóz i utylizacja wszystkich odpadów, materiałów z rozbiórki i opakowań powstałych w związku z realizacją przedmiotowego zamówienia oraz udokumentowania postępowania z odpadami;
• Roboty budowlane będą wykonywane na obiekcie czynnym.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45262120-8 - Wznoszenie rusztowań
45262520-2 - Roboty murowe
45321000-3 - Izolacja cieplna
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1727616,62 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2350275,99 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1727616,62 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Inżynierska Alog Gerard Gola Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 541869029
7.3.3) Ulica: ul. Kosmonautów 2
7.3.4) Miejscowość: Kędzierzyn- Koźle
7.3.5) Kod pocztowy: 47-220
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1727616,62 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-05-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |