Rewitalizacja zabytkowej kaplicy pw. Św. Walentego w Kamionce, gm. Latowicz w trybie "zaprojektuj i wybuduj”
Gmina Latowicz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00263641
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00263641/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-27 12:30
- Lokalizacja
- Latowicz, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-23193b7b-fc84-42b4-a5c6-56a11a453529
- Identyfikator
- 8222148747
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00263641 z dnia 2026-05-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja zabytkowej kaplicy pw. Św. Walentego
w Kamionce, gm. Latowicz
w trybie "zaprojektuj i wybuduj”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Latowicz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582730
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 6
1.5.2.) Miejscowość: Latowicz
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-334
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gmina-latowicz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: latowicz.samorzady.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-23193b7b-fc84-42b4-a5c6-56a11a4535291.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rewitalizacja zabytkowej kaplicy pw. Św. Walentegow Kamionce, gm. Latowicz
w trybie "zaprojektuj i wybuduj”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-23193b7b-fc84-42b4-a5c6-56a11a453529
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00263641
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00018121/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Rewaloryzacja zabytkowego kościoła Mariawitów w Kamionce
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00164971
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RGOŚ.271.5.2026.TN
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 450000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowo-konserwatorskich w ramach zadania
„Rewitalizacja zabytkowej kaplicy pw. Św. Walentego w Kamionce, gm. Latowicz”
2. Roboty będą realizowane przy budynku drewnianego kościoła położonym na dz. ew. 505 ob. Kamionka, gm. Latowicz
3. Opis zadania (inwestycji):
Kaplica należy do mniejszości religijnej Mariawitów w Polsce. Filia parafii św.
Anny w Piasecznie, gm. Cegłów należącej do diecezji lubelsko-podlaskiej Kościoła Starokatolickiego
Mariawitów w RP. Od końca lat 90 świątynia nie jest użytkowana i niszczeje opuszczona. Miejscowi
mariawici dojeżdżają do innych ośrodków. Fundatorami kaplicy byli gospodarze z Kamionki -
Franciszek Chróst i Ludwik Reda. Wzniesiona przez rzemieślników – braci Wojciechowskich z Siodła
około 1906-1910 r. W latach 30 XX w., mariawici stanowili około 25% mieszk. Kamionki gm.
Latowicz. Przed II wojną światową w Kamionce żyło 15 rodzin mariawickich, po wojnie było 7
rodzin, obecnie 2. Do kaplicy przejeżdżali też mariawici z okolicznych miejscowości. Kaplica
wpisana do rej. zabytków 4.01.2011 pod nr A-1000. Reprezentuje styl gotycki. Jest orientowana,
zbudowana na rzucie prostokąta o wym.: dł. – 15,75m, szer. – 6,50 m, wys. – 10,8 m. Posiada
jedną wieżę, ustawioną od frontu z wejściem u podstawy. Dach dwuspadowy, kryty dachówką, zaś
dach wieży kryty blachą zwieńcz. kulą z krzyżem. Okna witrażowe, po trzy w ścianach wschodniej
i zachodniej, u góry półkoliste, o wymiarach 0,85 × 2,00 m. Kaplica jest jednonawowa, wnętrze
nie podzielone. Sklepienie drewniane, półkoliście zamknięte, wsparte na czterech drewnianych
kolumnach, ze zdobieniami w górnej części, ustawionych na drewnianych cokołach. Obiekt stanowi
dużą wartość artystyczną. Jest autentycznym reliktem doskonałej sztuki ciesielskiej i kultury
materialnej regionu. Związany z dziejami Mariawityzmu, stanowi także świadectwo historii wsi i
jej okolic. Miejsc. Kamionka została wyznaczona Uchwałą Rady Gminy jako obszar rewitalizacji.
Rewitalizacją zostanie objęta kaplica. Prace remont-konserw. pozwolą zatrzymać degradację
obiektu i przywrócić użytkowanie. Będą dotyczyły naprawy konstrukcji kruchty z wieżą,
odtworzenia ganku, remontu okien i drzwi, remontu konstrukcji dachu nad nawą, uzupełniania i
czyszczenia pokrycia dachowego z dachówki, komina, drewnianej elewacji wieży, poprawy stanu i
stateczności kuli i krzyża na wieży oraz ewentualnie inne niezbędne prace towarzyszące. Wewnątrz
zostaną wyremontowane podłogi i stropy w kruchcie i na piętrze wieży, usunięte zniszczone
okładziny ścienne i odpadające powłoki malarskie, wymienione zniszczone elementy schodów,
podłóg i wystroju wnętrza kaplicy. Po zakończeniu inwestycji zaplanowano utworzenie w obiekcie
Izby pamięci o historii miejsc. w tym nawiązującej do tradycji religijnej mieszkańców mniejszości
wyznaniowej Mariawitów i udostępnianie jej mieszkańcom i turystom. W przedsięwzięcie będą
zaangażowani mieszk. miejscowości ,co przyczyni się do rozwiazywania zdiagnozowanego problemu społecznego niskiej aktywności społecznej. Działania zaplanowane w ramach inwestycji:
1) Wybór wykonawcy
2)Prace projektowe
3) Prace remontowe i restauratorskie
4)Odbiory i oddanie obiektu do użytkowania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212360-7 - Roboty budowlane w zakresie obiektów sakralnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45453100-8 - Roboty renowacyjne
45000000-7 - Roboty budowlane
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 448500,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 985000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 448500,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Port Dom Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 529995916
7.3.4) Miejscowość: Rososz
7.3.5) Kod pocztowy: 05-319
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 448500,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 miesiące
| 2026-05-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |