„Działania dotyczące budowania silnego wizerunku regionu i promocji Województwa Pomorskiego w trakcie przygotowań do 83 Tour de Pologne UCI WorldTour, który odbędzie się w terminie 03-09.08.2026 r.”

Województwo Pomorskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00263731
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00263731/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-27 12:46
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b86685b1-1cbb-475a-848d-d30a832a75a6
Identyfikator
5833163786
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi promocji wydarzeń sportowych

Wykonawcy

1 przyznane

LANG TEAM SP. Z O. O.Warszawa, PL · lot 0
300 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00263731 z dnia 2026-05-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Działania dotyczące budowania silnego wizerunku regionu i promocji Województwa Pomorskiego w trakcie przygotowań do 83 Tour de Pologne UCI WorldTour, który odbędzie się w terminie 03-09.08.2026 r.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Pomorskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191674836

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Okopowa 21/27

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-810

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@pomorskie.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.pomorskie.eu/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Działania dotyczące budowania silnego wizerunku regionu i promocji Województwa Pomorskiego w trakcie przygotowań do 83 Tour de Pologne UCI WorldTour, który odbędzie się w terminie 03-09.08.2026 r.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b86685b1-1cbb-475a-848d-d30a832a75a6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00263731

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00019831/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.31 Działania dotyczące budowania silnego wizerunku regionu i promocji Województwa Pomorskiego w trakcie przygotowań do 83. Tour de Pologne UCI WorldTour, który odbędzie się w terminie 03-09 sierpnia 2026

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Wykonawca Lang Team Sp. z o.o. uzyskał wyłączność na przygotowanie, organizację oraz prowadzenie promocji związanej z 83. Tour de Pologne UCI WorldTour., co zostało wpisane dnia 17.06.2025 r. do kalendarza UCI World Tour na sezon 2026-2028.
Lang Team Sp. z o.o., jest właścicielem znaku graficznego i nazwy – Tour de Pologne, zarejestrowanego w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (urzędzie patentowym UE, European Union Intellectual Property Office, EUIPO), zgodnie z kopią świadectwa rejestracji numer EUTM 018376188 (Identification Code: N7CSV5DHDP3TB707LKT3FVKM7Y) z dnia 25.03.2023 r. Szczegółowe uzasadnienie znajduje się w Zaproszeniu do negocjacji.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DAZ-Z.272.15.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi polegać będzie na działaniach na rzecz promocji walorów turystycznych Województwa Pomorskiego oraz promowania sportu i kultury fizycznej wśród jego mieszkańców w trakcie przygotowań i podczas wydarzenia sportowego jakim będzie 83. Tour de Pologne UCI WorldTour, którego organizatorem jest Lang Team posiadający wyłączne prawo do organizacji i promocji tego wydarzenia. W wyścigu startuje 18 najlepszych kolarskich drużyn świata UCI WorldTeams oraz dodatkowo zaproszone 4 drużyny z „dzikimi kartami”, każda drużyna liczy po 7 kolarzy, łącznie około 154 zawodników.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 1 do niniejszego Zaproszenia oraz w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 4 do niniejszego Zaproszenia.
3. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
4. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
5. Zamówienie nie zostało podzielone na części: udzielenie przedmiotu zamówienia jest możliwe jedynie jednemu Wykonawcy, który uzyskał wyłączność na przygotowanie, organizację oraz prowadzenie promocji związanej z wydarzeniem 83. Tour de Pologne UCI WorldTour, podział zamówienia byłby dokonany sztucznie i bezcelowo, gdyż tylko jeden Wykonawca mógłby realizować zakres każdej z części.

4.5.3.) Główny kod CPV: 92621000-0 - Usługi promocji wydarzeń sportowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Lang Team Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5270018923

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 300000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

2026-05-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi