"Termomodernizacja ZPO w Korczewie"

GMINA KORCZEW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00263752
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00263752/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-27 12:49
Lokalizacja
Korczew, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3c00bf05-91d9-489d-8671-2d55ad759e78
Identyfikator
8212392351
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaElektrycznośćRóżne konstrukcje budowlaneWyroby konstrukcyjne i części, z wyjątkiem budynków z gotowych elementówRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty instalacyjne w budynkachInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaEnergia słonecznaInne instalacje elektryczneElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczychRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00263752 z dnia 2026-05-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Termomodernizacja ZPO w Korczewie"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KORCZEW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582486

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. ks. Stanisława Brzóski 20A

1.5.2.) Miejscowość: Korczew

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-108

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki

1.5.7.) Numer telefonu: 25-631-20-78

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@korczew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://korczew.bip.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pzp.korczew.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Termomodernizacja ZPO w Korczewie"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3c00bf05-91d9-489d-8671-2d55ad759e78

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00263752

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00001884/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Termomodernizacja ZPO w Korczewie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program priorytetowy Priorytet II Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza Działanie 2.1 Efektywność energetyczna Typ projektów Poprawa efektywności energetycznej budynków publicznych i mieszkalnych.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00223659

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GP 271.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja Przedsięwzięcia polegającego na wykonaniu termomodernizacji budynku Zespół Placówek Oświatowych w Korczewie
2. Zamówienie dotyczy istniejących obiektu budowlanego będącego w ciągłym użytkowaniu zlokalizowanego w: ul. Szkolna 4, 08-108 Korczew, mazowieckie
3. Zamówienie ma charakter formuły zaprojektuj i wybuduj a zakres prac obejmuje:
- wykonanie dokumentacji technicznej,
- docieplenie dachu/stropu (875 m2)
- docieplenie ścian zewnętrznych (1242,94 m2 pow. netto)
- wymianę stolarki okiennej (283,42 m2)
- wymianę stolarki drzwiowej (38,8 m2)
- Montaż pompy ciepła powietrze/woda na potrzeby ciepłej wody użytkowej
- Montaż instalacji fotowoltaicznej na gruncie (50 kWp) wraz z magazynem energii o pojemności 50kWh
- wymianę oświetlenia wbudowanego na energooszczędne.
- Montaż skrzynek lęgowych
Wykonawca zobowiązany jest na etapie projektowania oraz następczo wykonania,
do stosowania energooszczędnych rozwiązań technicznych.
4. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przy zastosowaniu materiałów
o niskim śladzie węglowym tj. materiałów ekologicznych, które nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery, a także tych, które mają potencjał recyklingowy, minimalizując generowanie odpadów budowlanych. Materiały termoizolacyjne, okna oraz inne komponenty budowlane winny być dobierane na podstawie kryteriów środowiskowych, takich jak certyfikaty ekologiczne oraz ich wpływ na cykl życia budynku.
5. Realizacja zamówienia winna doprowadzić do spełnienia wymogu efektu ekologicznego określonego w audycie energetycznym, stanowiącym Załącznik do Programu Funkcjonalno-Użytkowego wchodzącego w skład Dokumentacji będącej Załącznikiem
nr 10 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09310000-5 - Elektryczność

44112000-8 - Różne konstrukcje budowlane

44212000-9 - Wyroby konstrukcyjne i części, z wyjątkiem budynków z gotowych elementów

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

09330000-1 - Energia słoneczna

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający – Gmina Korczew przeprowadziła postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym, o którym mowa w art. 275 pkt 1 na zadanie pn. „Termomodernizacja ZPO w Korczewie”, wpłynęły 3 oferty, których oferowane ceny przewyższają kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania.

Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt 3 Prawa zamówień publicznych cyt. „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli : (…) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;”
2026-05-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane