Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę drogi wewnętrznej w Hryniewiczach i ulicy Klepackiej w Księżynie Gmina Juchnowiec Kościelny.

Gmina Juchnowiec Kościelny

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00264225
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00264225/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-27 14:15
Lokalizacja
Juchnowiec Kościelny, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-802da749-619b-405c-83f9-b7be036f8024
Identyfikator
9661813207
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00264225 z dnia 2026-05-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę drogi wewnętrznej w Hryniewiczach i ulicy Klepackiej w Księżynie Gmina Juchnowiec Kościelny.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Juchnowiec Kościelny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659355

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jaśminowa 19

1.5.2.) Miejscowość: Juchnowiec Kościelny

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-061

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@juchnowiec.gmina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.juchnowiec.gmina.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-802da749-619b-405c-83f9-b7be036f8024

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę drogi wewnętrznej w Hryniewiczach i ulicy Klepackiej w Księżynie Gmina Juchnowiec Kościelny.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-802da749-619b-405c-83f9-b7be036f8024

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00264225

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027094/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Projekty dróg gminnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00217654

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: INW.271.1.19.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1463541 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Cz. I. Projekt drogi wewnętrznej w Hryniewiczach.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie koncepcji oraz kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy wewnętrznej drogi gminnej w Hryniewiczach, działki numer: 166, 430, 431, 196 obręb 0011 i dz. nr 375 obręb 0020 , Gmina Juchnowiec Kościelny. Ponadto planowana inwestycja będzie zlokalizowana na działkach numer 37/15, 36/3, 36/4, 35/4, 35/11, 35/12, 33/5, 86/11, 86/13, 86/15, 89/23, 89/21 obręb 0011 stanowiących własność prywatną oraz działkach gminnych nr 89/25, 89/27, i 89/29 obręb 0011. Projekt powinien przewidzieć utwardzenie nawierzchni jezdni masą bitumiczną o szerokości 5,5 m, wykonanie zjazdów, budowę ciągu pieszo-rowerowego, zagospodarowanie wód opadowych, budowę oświetlenia ulicznego oraz sieci wod-kan. Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje inwentaryzację zieleni oraz uzyskanie pozwolenia na wycinkę drzew. Zamawiający przewiduje wykonanie procedury ZRID obejmującej do podziału 12 działek. Orientacyjna długość odcinka 852 mb. Droga na planowanym do budowy odcinku jest drogą gruntową. Odprowadzenie wody odbywa się powierzchniowo na teren pasa drogowego. Planowany obszar inwestycji posiada miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 100000 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Cz. II. Projekt ulicy Klepackiej w Księżynie.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie koncepcji oraz kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy ulicy Klepackiej dz. nr 269 i 615 obręb 0022 Gmina Juchnowiec Kościelny na odcinku od skrzyżowania z ulicą Mazowiecką dz. nr. 270/3 do granicy działki nr 88/2 obręb 0021 Gmina Turośl Kościelna. Projekt powinien przewidzieć utwardzenie nawierzchni jezdni masą bitumiczną o szerokości 5,5 m wraz z wykonaniem zjazdów, budową chodnika, miejsc parkingowych w wzdłuż cmentarza, zagospodarowanie wód opadowych oraz budowę oświetlenia ulicznego. Orientacyjna długość odcinka 460 mb. Szerokość pasa drogowego wynosi 9m. Droga na odcinku od ul. Mazowieckiej do zjazdu na działkę nr 277 posiada nawierzchnię bitumiczną o szerokości 4m. Na pozostałym odcinku jest drogą gruntową. Odprowadzenie wody odbywa się na części nieutwardzonej powierzchniowo na teren pasa drogowego, w części utwardzonej kanalizacją deszczową do ul. Mazowieckiej. Planowany obszar inwestycji posiada miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 80000 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W prowadzonym postępowaniu w dniu 05.05.2026r. Zamawiający dodał informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. Cz. I. Projekt drogi wewnętrznej w Hryniewiczach – 100.000 zł brutto,
Cena najkorzystniejszych oferty - 146.985,- zł brutto,
znacznie przewyższa kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia, tym samym postanowiono jak na wstępie.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W prowadzonym postępowaniu w dniu 05.05.2026r. Zamawiający dodał informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. Cz. II. Projekt ulicy Klepackiej w Księżynie - 88.818,30 80.000 zł brutto, Cena najkorzystniejszych oferty - 88.818,30 - zł brutto, znacznie przewyższa kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia, tym samym postanowiono jak na wstępie.

2026-05-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi