Remont lokali mieszkalnych
WARSZAWSKIE CENTRUM INTEGRACJI "INTEGRACYJNA WARSZAWA"
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00264241
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00264241/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-27 14:18
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ec7d2d2a-9503-40e1-a940-91c23dae90df
- Identyfikator
- 1182212109
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00264241 z dnia 2026-05-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont lokali mieszkalnych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: WARSZAWSKIE CENTRUM INTEGRACJI "INTEGRACYJNA WARSZAWA"
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 386636718
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zofii Nałkowskiej 11
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-886
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 22 2775500
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp.wci@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: integracyjnawarszawa.bip.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ec7d2d2a-9503-40e1-a940-91c23dae90df1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont lokali mieszkalnych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ec7d2d2a-9503-40e1-a940-91c23dae90df
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00264241
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00015217/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remont lokali mieszkalnych współfinansowany ze środków unijnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Część I przedmiotu zamówienia realizowana jest w ramach projektu „Nowa przestrzeń społeczna w m.st. Warszawie”. Część II przedmiotu zamówienia realizowana w ramach projektu „OdNowa infrastruktury społecznej w m.st. Warszawie”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00174781
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WCI-DN.26.3.2026.POS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont lokali mieszkalnych położonych na terenie m.st. Warszawy, w budynkach wpisanych do rejestru zabytków.Część I przedmiotu zamówienia obejmuje remont lokali mieszkalnych zlokalizowanych w Warszawie przy:
a) ulicy Rynek Nowego Miasta 21/23 m. 8,
b) ulicy Krzywe Koło 2/4 m. 16.
Budynek przy Rynku Nowego Miasta 21/23 w Warszawie został wpisany do rejestru zabytków pod numerami 794 i 795 (decyzja z dnia lipca 1965 r.). Znajduje się ponadto na terenie chronionego układu urbanistycznego wpisanego do rejestru pod nr 472. W związku z powyższym, oba budynki podlegają opiece i ochronie na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 1 lit. b i c oraz art. 7 pkt 1 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Budynek przy ul. Krzywe Koło 2/4 w Warszawie został wpisany do rejestru zabytków pod numerem A-265 (decyzja z dnia 1 lipca 1965 r.) oraz A-266 (decyzja z dnia 1 lipca 1965 r.). Znajduje się ponadto na terenie chronionego układu urbanistycznego wpisanego do rejestru pod nr A-261.
Zakres przedmiotu obu części zamówienia (zgodnie z przedmiarem) roboty z branży ogólnobudowlanej, instalacji elektrycznych, instalacji sanitarnych oraz inne roboty towarzyszące, na które składają się następujące roboty:
1) podstawowe roboty budowlane:
a) roboty rozbiórkowe,
b) wymiana stolarki budowlanej,
c) wymiana posadzek,
d) roboty murowe i tynkarskie,
e) roboty glazurnicze,
f) roboty malarskie.
2) podstawowe roboty sanitarne:
a) demontaż urządzeń sanitarnych,
b) wymiana osprzętu,
c) roboty instalacyjne,
d) roboty hydrauliczne,
e) pomiary szczelności instalacji.
3) podstawowe roboty elektryczne:
a) wymiana instalacji elektrycznej,
b) wymiana osprzętu elektrycznego,
c) wymiana tablic,
d) pomiary elektryczne,
e) sporządzenie dokumentacji dla zakładu energetycznego.
4) inne roboty towarzyszące, związane z technologią poszczególnych branż robót.
5) dostawa i montaż wyposażenia (zabudowa kuchenna z płytą indukcyjną - 2 pola grzewcze, pralka i lodówka).
Wykonawca zobowiązany jest do współpracy z Zamawiającym na każdym etapie realizacji przedmiotu umowy.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia do części I przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 4A do SWZ.
Okres gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia wynosi minimum 24 miesiące, rozpoczynając swój bieg od daty podpisania protokołu odbioru końcowego.
Uzupełnieniem Opisu Przedmiotu Zamówienia (stanowiącym Załącznik nr 4A do SWZ) stanowią warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte we Wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 5A do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45421151-7 - Instalowanie kuchni na wymiar
39711000-9 - Elektryczny sprzęt gospodarstwa domowego do użytku ze środkami spożywczymi
4.5.5.) Wartość części: 193773,03 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont lokali mieszkalnych położonych na terenie m.st. Warszawy, w budynkach wpisanych do rejestru zabytków.Część II przedmiotu zamówienia obejmuje remont lokali mieszkalnych zlokalizowanych w Warszawie przy:
a) ulicy Nowy Świat 57/59 m. 13,
b) ulicy Nowomiejska 1/3 m. 2,
c) ulicy Koźla 2/4 m. 5,
d) ulicy Wilcza 23 m. 10.
Kamienica Grzegorza Abramowicza przy ul. Nowy Świat 57/59 w Warszawie jest indywidualnie wpisana do Rejestru Zabytków pod nr 726 (decyzja za dnia 1 lipca 1965 r.) i przynależy jednocześnie do układu urbanistycznego ulicy Nowy Świat wpisanym do Rejestru Zabytków pod nr 353 (decyzja z dnia 1 lipca 1965 r.) oraz graniczy z układem urbanistycznym Osiedla Nowy Świat Zachód również wpisanym do Rejestru Zabytków pod nr A-1194 (decyzja z dnia 26 lipca 2013 r.). Ponadto znajduje się również na obszarze objętym ochroną prawna, uznanym za pomnik historii" Warszawa – historyczny zespół miasta z traktem królewskim i Wilanowem" na podstawie Zarządzenia Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 8 września 1994 r. W związku z powyższym, ów budynek podlega opiece i ochronie na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 1 lit. b i c oraz art. 7 pkt 1 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Zamawiający uzyskał pozwolenie na budowę (decyzja nr 240/SRD/PB/2025 z dnia 04.08.2025 r.) na przebudowę i remont lokalu mieszkalnego przy ulicy Nowy Świat 57/59 m. 13 w Warszawie.
Budynek przy ul. Nowomiejskiej 1/3 w Warszawie został wpisany do rejestru zabytków pod nr A-105 (decyzja z lipca 1965 r.). Znajduje się ponadto na terenie układu urbanistycznego ulicy Nowomiejskiej wpisanego do rejestru pod nr A-339 (decyzja z lipca 1965 r.), ulicy Wąski Dunaj wpisanego do rejestru pod nr A-99 (decyzja z lipca 1965 r.) oraz na terenie układu urbanistycznego Starego Miasta w obrębie murów obronnych, wpisanego do rejestru pod nr A-546 (decyzja z lipca 1965 roku). W związku z powyższym, ów budynek podlega opiece i ochronie na podstawie art. 6 ust, 1 pkt 1 lit. b i c oraz art. 7 pkt 1 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Zamawiający uzyskał pozwolenie na budowę (decyzja nr 239/SRD/PB/2025 z dnia 04.08.2025 r.) na przebudowę i remont lokalu mieszkalnego przy ulicy Nowomiejskiej 1/3 m. 2 w Warszawie.
Budynek przy Koźlej 2/4 w Warszawie został wpisany do rejestru zabytków pod nr A-689, A-690 (decyzja z lipca 1965 r.). Znajduje się ponadto na terenie układu urbanistycznego ulicy Koźlej wpisanego do rejestru pod nr A-688 (decyzja z lipca 1965 r.) oraz na terenie układu urbanistycznego Nowego Miasta, wpisanego do rejestru pod nr A-1196 (decyzja z 28 sierpnia 2013 r.). W związku z powyższym, ów budynek podlega opiece i ochronie na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 1 lit. b i c oraz art. 7 pkt 1 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Kamienica przy ul. Wilczej 23 w Warszawie jest wpisana do rejestru zabytków pod nr A-1862 (decyzja z dnia 24.03.2025 r.). W związku z powyższym, ów budynek podlega opiece i ochronie na podstawie art. 6 ust, 1 pkt 1 lit. b ic oraz art. 7 pkt 1 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Zakres przedmiotu obu części zamówienia (zgodnie z przedmiarem) roboty z branży ogólnobudowlanej, instalacji elektrycznych, instalacji sanitarnych oraz inne roboty towarzyszące, na które składają się następujące roboty:
1) podstawowe roboty budowlane:
a) roboty rozbiórkowe,
b) wymiana stolarki budowlanej,
c) wymiana posadzek,
d) roboty murowe i tynkarskie,
e) roboty glazurnicze,
f) roboty malarskie.
2) podstawowe roboty sanitarne:
a) demontaż urządzeń sanitarnych,
b) wymiana osprzętu,
c) roboty instalacyjne,
d) roboty hydrauliczne,
e) pomiary szczelności instalacji.
3) podstawowe roboty elektryczne:
a) wymiana instalacji elektrycznej,
b) wymiana osprzętu elektrycznego,
c) wymiana tablic,
d) pomiary elektryczne,
e) sporządzenie dokumentacji dla zakładu energetycznego.
4) inne roboty towarzyszące, związane z technologią poszczególnych branż robót.
5) dostawa i montaż wyposażenia (zabudowa kuchenna z płytą indukcyjną - 2 pola grzewcze, pralka i lodówka).
Wykonawca zobowiązany jest do współpracy z Zamawiającym na każdym etapie realizacji przedmiotu umowy.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia do części II przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 4B do SWZ.
Okres gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia wynosi minimum 24 miesiące, rozpoczynając swój bieg od daty podpisania protokołu odbioru końcowego.
Uzupełnieniem Opisu Przedmiotu Zamówienia (stanowiącym Załącznik nr 4B do SWZ) stanowią warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte we Wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 5B do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45421151-7 - Instalowanie kuchni na wymiar
39711000-9 - Elektryczny sprzęt gospodarstwa domowego do użytku ze środkami spożywczymi
4.5.5.) Wartość części: 381729,37 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 187052,46 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 219000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 187052,46 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ACERBUD Krzysztof Kawiński
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 002016880
7.3.3) Ulica: Walecznych 57 lok. 6
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 03-926
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 187052,46 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 325697,06 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 450000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 325697,06 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ACERBUD Krzysztof Kawiński
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 002016880
7.3.3) Ulica: Walecznych 57 lok. 6
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 03-926
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 325697,06 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin realizacji zamówienia wynosi 60 dni, licząc od dnia wprowadzenia Wykonawcy na teren robót, które nastąpi nie później niż 2 dni po podpisaniu umowy.| 2026-05-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |