Budowa ulicy Jagiełły w Iławie – etap II

GMINA MIEJSKA IŁAWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00264258
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00264258/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-27 14:21
Lokalizacja
Iława, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d0b601c3-1d49-4a7c-9f5a-a0049e05b7a4
Identyfikator
7441660083
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie budowy drógRoboty drogoweRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-BUDOWLANE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBrodnica, PL · lot 0
5 228 794,87 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00264258 z dnia 2026-05-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ulicy Jagiełły w Iławie – etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA IŁAWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743456

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Niepodległości 13

1.5.2.) Miejscowość: Iława

1.5.3.) Kod pocztowy: 14-200

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@umilawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.umilawa.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umilawa.logintrade.net/zapytania_email,227152,f6847b65d902ae32898e3199b6128444.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa ulicy Jagiełły w Iławie – etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d0b601c3-1d49-4a7c-9f5a-a0049e05b7a4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00264258

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00021076/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Budowa ul. Jagiełły w Iławie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00168561

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5774570,42 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Nazwa zamówienia: Budowa ulicy Jagiełły w Iławie – Etap II
2. Określenie przedmiotu zamówienia publicznego:
Budowa drogi gminnej nr 207039N (ul. Władysława Jagiełły) w Iławie
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na budowie ulicy Jagiełły wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Zakres inwestycji obejmuje:
1) Prace przygotowawcze, roboty ziemne i rozbiórkowe,
2) Budowę jezdni, zjazdów, chodników, drogi technicznej, sięgaczy, ścieżki pieszo – rowerowej zgodnie z PT branży drogowej,
3) Budowę kanalizacji deszczowej zgodnie z PT branży sanitarnej,
4) Budowę oświetlenia ulicznego zgodnie z PT branży elektrycznej,
5) Budowę kanału technologicznego zgodnie z PT branży telekomunikacyjnej,
6) Opracowanie projektu czasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót wraz z jej wprowadzeniem na czas prowadzenia robót.
7) Wprowadzenie stałej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu,
8) Prowadzenie dziennika budowy,
9) Wykonanie dokumentacji powykonawczą (2 egz. w wersji papierowej oraz 1 w wersji elektronicznej na płycie CD, w formacie PDF).
10) Dostarczenie przez Wykonawcę Zamawiającemu, po podpisaniu umowy i przed rozpoczęciem robót budowlanych, zatwierdzonych przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego kart do wbudowania, w szczególności: kruszywa, nawierzchni bitumicznej, kostki betonowej, wpustów deszczowych, słupów i opraw oświetleniowych,
11) Roboty wykończeniowe polegające na niwelacji terenu wraz z wykonaniem i pielęgnacją zieleni,
12) Wykonawca zapewni roczną pielęgnacje zieleni po odbiorze końcowym
13) Wykonawca przed przystąpieniem do odbioru końcowego zobowiązany jest dokonać odbioru technicznego oświetlenia ulicznego i ścieżki rowerowej w wydziale Bieżącego Utrzymania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Iławy, przedkładając protokoły pomiarów oraz specyfikacje techniczne zamontowanych urządzeń (z podaniem ich rodzaju, typu i ilości) oraz nakleić we wnękach słupowych dodatkowe etykiety z nazwą lub kodem oprawy (QR). Protokół odbioru technicznego należy dołączyć do dokumentów odbiorowych.
14) Wykonawca przed przystąpieniem do odbioru końcowego zobowiązany jest zgłosić do odbioru technicznego kanalizację deszczową w wydziale Bieżącego Utrzymania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Iławy i protokół odbioru dołączyć do dokumentów odbiorowych,
15) Wykonawca zapewni obsługę geodezyjną budowy obiektu oraz wykona geodezyjną inwentaryzację powykonawczą,
16) Zalecenia dotyczące realizacji robót budowlanych,
a. roboty należy wykonywać w sposób pozwalający mieszkańcom posesji oraz pozostałym użytkownikom na swobodny dojazd,
b. gruz i odpady budowlane należy usuwać we własnym zakresie na miejsce do tego przeznaczone,
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi oraz ze sztuką budowlaną
UWAGA:
1. Wykonawca prac zobowiązany będzie do dostosowania harmonogramu prac do aktualnie realizowanego I – etapu robót tj. przebudowy sieci wodnokanalizacyjnej, gazowej i skablowania linii napowietrznej.
2. W cenie oferty należy uwzględnić połączenie ul. Jagiełły z ul. Grunwaldzką poprzez wymianę nawierzchni bitumicznej na odcinku ujętym w Załączniku Nr 1 do dokumentacji projektowej – połączenie ul. Jagiełły z ul. Grunwaldzką. W cenie należy ująć sfrezowanie istniejącej nawierzchni i wylanie nowej nawierzchni bitumicznej oraz regulację studzienek.
3. W cenie oferty należy uwzględnić wykonanie miejsc parkingowych zgodnie z Załącznikiem nr 2 do dokumentacji projektowej – zmiany nieistotne.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5228794,87 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7060368,84 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5228794,87 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowo – Budowlane sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8741478153

7.3.3) Ulica: Długa 27

7.3.4) Miejscowość: Brodnica

7.3.5) Kod pocztowy: 87-300

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty z zakresu branży elektrycznej, sanitarnej i teletechnicznej

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5228794,87 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane