Zakup energii elektrycznej na potrzeby budynków Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Jeleniej Górze w okresie od 1.01.2026 r. do 31.12.2027 r.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny MSWiA w Jeleniej Górze

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00264266
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00264266/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-05-27 14:23
Lokalizacja
Jelenia Góra, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bd8297bb-8f6a-439d-8522-ad13d0d93653
Identyfikator
6112223286
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Elektryczność

Wykonawcy

1 przyznane

WISE ENERGY SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 0
360 144 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00264266 z dnia 2026-05-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup energii elektrycznej na potrzeby budynków Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Jeleniej Górze w okresie od 1.01.2026 r. do 31.12.2027 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny MSWiA w Jeleniej Górze

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230173142

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Cieplicka 69/71

1.5.2.) Miejscowość: Jelenia Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-560

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: +48756435700

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@szpitalmsw.net

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitalmsw.net

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bd8297bb-8f6a-439d-8522-ad13d0d93653

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup energii elektrycznej na potrzeby budynków Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Jeleniej Górze w okresie od 1.01.2026 r. do 31.12.2027 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bd8297bb-8f6a-439d-8522-ad13d0d93653

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00264266

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00569320

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 6/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 375000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej na potrzeby budynków Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Jeleniej Górze zlokalizowanych w Jeleniej Górze przy ul. Cieplickiej 69/71 i przy ul. Karłowicza 17A oraz w Kowarach przy ul. Górniczej 22.
2) Szacunkowe zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie realizacji zamówienia (24 miesiące) w [kWh]: 600 000.
3) Zamówienie obejmuje wykaz wszystkich punktów odbioru energii
wyszczególnionych w Załączniku Nr 2 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
4) Sprzedaż odbywać się będzie za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej
należącej do Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) tj, TAURON Dystrybucja S.A. na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne (t.j. Dz.U.z 2024 r., poz. 266 z późn. zm.) zwanej dalej "Prawem energetycznym", zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami do w/w ustawy, oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami obsługi Odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (t.j. Dz.U. z 2025 r., poz. 919), przepisami kodeksu cywilnego, zasadami określonymi w koncesjach, postanowieniami umów o świadczenie usług dystrybucji oraz zgodnie z Taryfą, cenami energii przedstawionymi w ofercie przetargowej.
5) Rozliczenie za energię elektryczną dokonywać będzie się na podstawie
faktury zbiorczej, wystawionej przez Dostawcę, po każdym miesiącu rozliczeniowym wg zestawienia zbiorczego punktów poboru energii.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09310000-5 - Elektryczność

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 360144,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 373132,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 360144,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WISE ENERGY S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5262725362

7.3.3) Ulica: ul. Adama Naruszewicza 27 lok. 2

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-627

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 360144,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-12-31
2026-05-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy