Remont korytarza i pomieszczeń biurowych wraz z dostosowaniem do wymagań ochrony przeciwpożarowej oraz wykonaniem instalacji elektrycznych na IV piętrze budynku przy ul. Dolnych Wałów 11 w Gliwicach

Zarząd Budynków Miejskich I Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00264430
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00264430/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-27 15:00
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dd59eb79-9468-4da8-b72e-dc50dea34907
Identyfikator
6312243307
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00264430 z dnia 2026-05-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont korytarza i pomieszczeń biurowych wraz z dostosowaniem do wymagań ochrony przeciwpożarowej oraz wykonaniem instalacji elektrycznych na IV piętrze budynku przy ul. Dolnych Wałów 11 w Gliwicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Budynków Miejskich I Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276567632

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dolnych Wałów 11

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@zbmgliwice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zbmgliwice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1281147

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont korytarza i pomieszczeń biurowych wraz z dostosowaniem do wymagań ochrony przeciwpożarowej oraz wykonaniem instalacji elektrycznych na IV piętrze budynku przy ul. Dolnych Wałów 11 w Gliwicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dd59eb79-9468-4da8-b72e-dc50dea34907

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00264430

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00165396

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 051/AP/2026/ZBM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: „Remont korytarza i pomieszczeń biurowych wraz z dostosowaniem do wymagań ochrony przeciwpożarowej oraz wykonaniem instalacji elektrycznych na IV piętrze budynku przy ul. Dolnych Wałów 11 w Gliwicach”

Zamawiający informuje, że z zakresu robót usunięto punkt „2.2.5. wykonanie elementów związanych z oddymianiem i wentylacją (w tym klapy oddymiające i obróbki)”
Po dokonaniu zmian jest:
2. Zakres robót obejmuje w szczególności roboty budowlane związane z remontem korytarza i pomieszczeń biurowych, dostosowaniem obiektu do wymagań ochrony przeciwpożarowej oraz wykonaniem instalacji elektrycznych na IV piętrze budynku przy ul. Dolnych Wałów 11 w Gliwicach, zgodnie z przedmiarem robót, w tym w szczególności:
2.1. wykonanie robót rozbiórkowych i przygotowawczych, w tym:
2.1.1. demontaż istniejących elementów wykończeniowych, stolarki, posadzek oraz instalacji,
2.1.2. rozbiórki elementów budowlanych i instalacyjnych,
2.1.3. wywóz i utylizacja gruzu oraz odpadów budowlanych;
2.2. wykonanie robót budowlanych związanych z dostosowaniem budynku do wymagań ochrony przeciwpożarowej, w tym:
2.2.1. wykonanie i zamurowanie otworów w ścianach,
2.2.2. wykonanie obudów i okładzin z płyt ogniochronnych,
2.2.3. wykonanie przegród, zabudów oraz elementów o wymaganej odporności ogniowej,
2.2.4. montaż stolarki drzwiowej spełniającej wymagania przeciwpożarowe,
2.3. wykonanie robót ogólnobudowlanych i wykończeniowych w korytarzach i pomieszczeniach biurowych, w tym:
2.3.1. wykonanie ścianek działowych oraz zabudów,
2.3.2. wykonanie tynków, gładzi oraz robót malarskich,
2.3.3. wykonanie okładzin ściennych i podłogowych,
2.3.4. montaż stolarki drzwiowej,
2.3.5. wykonanie sufitów oraz elementów zabudowy wewnętrznej;
2.4. wykonanie robót wykończeniowych w pomieszczeniach sanitarnych, w tym:
2.4.1. wykonanie okładzin ściennych i podłogowych,
2.4.2. montaż urządzeń sanitarnych,
2.4.3. wykonanie niezbędnych prac towarzyszących;
2.5. wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych, w tym:
2.5.1. wykonanie i wymiana przewodów instalacji elektrycznej,
2.5.2. montaż rozdzielnic, osprzętu elektrycznego oraz opraw oświetleniowych,
2.5.3. wykonanie instalacji gniazd wtykowych oraz oświetlenia,
2.5.4. wykonanie instalacji teletechnicznych (w tym okablowania strukturalnego),
2.5.5. wykonanie pomiarów instalacji elektrycznych oraz sporządzenie protokołów;
2.6. wykonanie wszelkich robót towarzyszących oraz czynności niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, w tym uporządkowanie terenu robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Po odrzuceniu oferty Wykonawcy Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Remondex Szymon Trojnacki ofertą z najniższą ceną pozostaje oferta złożona przez BlueSoft Sp. z o.o.
z siedzibą w Opolu, której cena wynosi 708 000,00 zł brutto.
Cena przedmiotowej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć środków finansowych do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 708000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 708000,00 PLN

2026-05-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane