„Eksploatowanie gminnych sieci wodociągowo - kanalizacyjnych wraz z oczyszczalnią ścieków w Łęce na terenie Gminy Korzenna” z podziałem na części.
GMINA KORZENNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00264433
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00264433/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-05-27 15:01
- Lokalizacja
- Korzenna, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1fba4527-977e-4b9c-a5dd-dfe7791c532b
- Identyfikator
- 491892297
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00264433 z dnia 2026-05-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Eksploatowanie gminnych sieci wodociągowo - kanalizacyjnych wraz z oczyszczalnią ścieków w Łęce na terenie Gminy Korzenna” z podziałem na części.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KORZENNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892297
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: KORZENNA 325
1.5.2.) Miejscowość: Korzenna
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-322
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: 18/4406610
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@korzenna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.korzenna.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Eksploatowanie gminnych sieci wodociągowo - kanalizacyjnych wraz z oczyszczalnią ścieków w Łęce na terenie Gminy Korzenna” z podziałem na części.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1fba4527-977e-4b9c-a5dd-dfe7791c532b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00264433
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035129/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.8 „Eksploatowanie gminnych sieci wodociągowo - kanalizacyjnych wraz z oczyszczalnią ścieków w Łęce na terenie Gminy Korzenna” z podziałem na części.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00181555
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne:
Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy.
Uzasadnienie faktyczne:
1)Zamówienie udzielane jest przez zamawiającego Gminę Korzenna, o którym mowa w art. 4 i art 5 ust.1 pkt. 1 ustawy
Prawo zamówień publicznych (Pzp), osobie prawnej – Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych sp. z o.o. dalej: (PUK Korzenna sp. z o.o.).: 2) Kontrolę prawną nad PUK Korzenna sp. z o.o. sprawuje Gmina Korzenna: 3) Ponad 90%
działalności PUK Korzenna sp. z o.o. dotyczy zadań powierzonych przez Gminę Korzenna. 4) PUK Korzenna sp. z o.o. –nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna Sp. Z .o.o. zostało powołane w celu realizacji zadań powierzonych przez Gminę Korzenna.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Eksploatowanie gminnych sieci wodociągowo - kanalizacyjnych wraz z oczyszczalnią ścieków w Łęce na terenie Gminy Korzenna” z podziałem na części:
Część 1 - Eksploatowanie gminnej sieci kanalizacyjnej wraz z oczyszczalnią ścieków w Łęce na terenie Gminy Korzenna;
Część 2 - Eksploatowanie gminnej sieci wodociągowej na terenie Gminy Korzenna.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90470000-2 - Usługi czyszczenia kanałów ściekowych
90480000-5 - Usługi gospodarki ściekowej
90513700-3 - Usługi transportu osadów
65100000-4 - Usługi przesyłu wody i podobne
65500000-8 - Odczyty liczników
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna Spółka z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 734-328-27-34
7.3.4) Miejscowość: Mogilno 224
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 56527,08 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-07-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-05-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |