Opracowanie dokumentacji projektowo-budowlanych dla osuwisk na terenie Miasta Ustroń
Miasto Ustroń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00265072
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00265072/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-05-28 09:36
- Lokalizacja
- Ustroń, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-390bf374-e63c-476e-b794-120cc9f42c7d
- Identyfikator
- 5482407434
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00265072 z dnia 2026-05-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo-budowlanych dla osuwisk na terenie Miasta Ustroń
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Ustroń
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182344
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Ustroń
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-450
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.7.) Numer telefonu: +48338579300
1.5.8.) Numer faksu: +48338579330
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@ustron.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ustron.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-390bf374-e63c-476e-b794-120cc9f42c7d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowo-budowlanych dla osuwisk na terenie Miasta Ustroń2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-390bf374-e63c-476e-b794-120cc9f42c7d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00265072
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043330/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.12 Zabezpieczenie osuwiska przy ul. Nadrzecznej w Ustroniu
1.3.13 Zabezpieczenie osuwiska przy ul. Szpitalnej w Ustroniu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00218335
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.30.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Opracowanie dokumentacji projektowo-budowlanej wraz z zatwierdzeniem dla zabezpieczenia osuwiska nr 24-03-021-065962 przy ul. Nadrzecznej w Ustroniu w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Zabezpieczenie osuwiska przy ul. Nadrzecznej”.W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy w szczególności:
a) opracować mapę do celów projektowych wraz z pomiarami uzupełniającymi,
b) uzyskać wypisy z rejestrów gruntów,
c) opracować plan zagospodarowania terenu,
d) wykonać projekt budowlano-wykonawczy zabezpieczenia osuwiska,
e) uzyskać decyzję pozwolenia wodno-prawnego,
f) wykonać projekty niezbędnych zabezpieczeń bądź przebudowy uzbrojenia podziemnego i nadziemnego,
g) uzyskać wszelkie niezbędnych uzgodnienia, w tym uzgodnienia branżowe niezbędne do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę,
h) opracować Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
i) opracować kosztorysy ślepe, inwestorskie i przedmiary robót,
j) uzyskać prawomocną decyzję pozwolenia na budowę.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 111300,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Opracowanie dokumentacji projektowo-budowlanej wraz z zatwierdzeniem dla zabezpieczenia osuwiska nr 24-03-021-158242 przy ul. Szpitalnej w Ustroniu w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Zabezpieczenie osuwiska przy ul. Szpitalnej w km od 1+295 do 1+315”.W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy w szczególności:
a) opracować mapę do celów projektowych wraz z pomiarami uzupełniającymi,
b) uzyskać wypisy z rejestrów gruntów,
c) opracować plan zagospodarowania terenu,
d) wykonać projekt budowlano-wykonawczy zabezpieczenia osuwiska,
e) uzyskać decyzję pozwolenia wodno-prawnego,
f) wykonać projekty niezbędnych zabezpieczeń bądź przebudowy uzbrojenia podziemnego i nadziemnego,
g) opracować i doprowadzić do zatwierdzenia projekty organizacji ruchu (docelowej i na czas budowy),
h) uzyskać wszelkie niezbędnych uzgodnienia, w tym uzgodnienia branżowe niezbędne do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę,
i) opracować Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
j) opracować kosztorysy ślepe, inwestorskie i przedmiary robót,
k) uzyskać prawomocną decyzję pozwolenia na budowę
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 118300,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z przepisem art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W części nr 1 postępowania wpłynęły dwie oferty. Oferta z najniższą ceną 178.350,00 zł brutto przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie części nr 1 zamówienia.
Zamawiający na sfinansowanie części nr 1 zamówienia zamierza przeznaczyć 136.899,00 zł brutto.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 178350,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 202704,00 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 120540,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 239235,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 120540,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ALBIS Biuro Budowlane Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 9372718425
7.3.3) Ulica: Żywiecka 208
7.3.4) Miejscowość: Bielsko-Biała
7.3.5) Kod pocztowy: 43-300
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 120540,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-30| 2026-05-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |