Modernizacja kompleksu sportowego "Moje boisko - ORLIK 2012" wraz z budowa sprawnościowego placu zabaw w Głubczycach przy ulicy Jana Kochanowskiego

Szkoła Podstawowa nr 3 w Głubczycach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00265190
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00265190/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-28 10:04
Lokalizacja
Głubczyce, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a805fe84-86cd-49b0-aca5-22a292496ed7
Identyfikator
7481584773
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweRoboty budowlaneRoboty w zakresie różnych nawierzchniInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoWznoszenie ogrodzeńWyrównywanie nawierzchni boisk sportowychNaprawa boisk sportowychSprzęt do sportów uprawianych na boiskach lub na kortachSprzęt do sportów uprawianych na boiskachRoboty w zakresie kształtowania placów zabawWyrównywanie nawierzchni placów zabaw dla dzieciWyposażenie parków i placów zabawWyposażenie placów zabawStudzienki kanalizacyjneUkład kanalizacyjnyDrenyAkcesoria do drenażuDrenażeRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalacje niskiego napięciaOprawy do lampOprawy izolowaneLampy i oprawy oświetlenioweWyrównywanie podłógRoboty izolacyjneIzolacja cieplnaRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie drzwi i okienInstalowanie przegródInstalowanie ścianek działowychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty instalacyjne w budynkach

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00265190 z dnia 2026-05-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja kompleksu sportowego "Moje boisko - ORLIK 2012" wraz z budowa sprawnościowego placu zabaw w Głubczycach przy ulicy Jana Kochanowskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa nr 3 w Głubczycach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367622740

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Kochanowskiego 31

1.5.2.) Miejscowość: Głubczyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-100

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.7.) Numer telefonu: 774852702

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@sp3.glubczyce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp3glubczyce.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a805fe84-86cd-49b0-aca5-22a292496ed7

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja kompleksu sportowego "Moje boisko - ORLIK 2012" wraz z budowa sprawnościowego placu zabaw w Głubczycach przy ulicy Jana Kochanowskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a805fe84-86cd-49b0-aca5-22a292496ed7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00265190

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037733/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja kompleksu sportowego "Moje boisko - ORLIK 2012" wraz z budowa sprawnościowego placu zabaw w Głubczycach przy ulicy Jana Kochanowskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00223747

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GG.SP3.272.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz realizacja na jej podstawie zadania budowlanego pt.: Modernizacja kompleksu sportowego "Moje boisko - Orlik 2012" wraz z budową obiektu fakultatywnego - sprawnościowego placu zabaw na dz. nr 274/26 w Głubczycach przy ul. Jana Kochanowskiego 31.
Wykonawca będzie zobowiązany w ramach zamówienia do wykonania dokumentacji projektowej
zgodnie z przekazanymi przez Zamawiającego wytycznymi, uzyskanie pozwolenia na budowę oraz wykonanie modernizacji kompleksu boisk Orlik 2012 wraz z budową sprawnościowego placu zabaw zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją i oddanie obiektu do użytkowania.
Niniejszy Program stanowi podstawę do określenia wartości kosztorysowej planowanej inwestycji i
przygotowania ofert przetargowych dla wykonania zadania, w ramach procedury przetargowej „zaprojektuj i wybuduj” dla zamierzenia pt.: “Modernizacja kompleksu sportowego "Moje boisko - Orlik 2012" wraz z budową obiektu fakultatywnego - sprawnościowego placu zabaw”
Inwestor i Zamawiający:
Gmina Głubczyce
ul. Niepodległości 14
48 - 100 Głubczyce
reprezentowany przez
Szkołę Podstawową Nr 3
ul. Jana Kochanowskiego 31
48-100 Głubczyce
Adres inwestycji:
Jednostka ewidencyjna: Głubczyce Miasto
Obręb: 160203_3 Głubczyce
dz. nr 274/26, ID DZ. 160203_4.0100.274/26
ul. Jana Kochanowskiego 31
48 - 100 Głubczyce
Do obowiązków Oferenta należy zastosowanie się do:
 wszystkich przepisów prawa i norm obowiązujących w Polsce, także niewymienionych w PFU oraz wymagań wynikających z decyzji administracyjnych i warunków technicznych wydanych w związku z planowaną inwestycją, lub – w imieniu Zamawiającego i przy jego zgodzie - uzyskanie zmiany zapisów, które ze względu na proponowane rozwiązania, muszą zostać skorygowane. W przypadku konieczności spełnienia wytycznych Inwestora oraz przepisów w oparciu o uzyskanie odstępstwa od przepisów budowlanych, Wykonawca uzyska je własnym staraniem
 wymogów prawnych stawianych uczestnikom procesu budowlanego, w zakresie prac projektowych i wykonawstwa, nawet jeśli nie zostały wymienione w niniejszym dokumencie.
W uzasadnionych przypadkach, Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzenia rozwiązań nieopisanych w niniejszym opracowaniu, o ile zmiana będzie korzystna dla realizacji przedsięwzięcia i zostanie zaakceptowana przez Zamawiającego.
Wybór procedury zgłoszenia robót budowlanych oraz uzyskania pozwolenia na budowę jest rolą Wykonawcy, musi być ona zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza z Prawem Budowlanym oraz zaakceptowana przez Zamawiającego.
Wszelkie koszty administracyjne związane z realizacją zadania, ponosi Wykonawca. Zamawiający zaznacza, że w kosztach Wykonawca ma uwzględnić m.in. opłaty przyłączeniowe, wszelkie koszty niezbędne do wytworzenia dokumentacji projektowej, uzyskania decyzji administracyjnych, opinii, uzgodnień, ekspertyz, dokonania wszelkich czynności administracyjno i prawnych jak również wszelkich kosztów wykonania robót w szczególności koszty materiałów, robocizny, utrzymania terenu budowy, uzyskania decyzji, opinii, uzgodnień niezbędnych w toku wykonywania robót rozbiórkowo - budowlanych i budowy.
Zakres przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe opracowanie następujących dokumentacji projektowych oraz wykonywania na ich podstawie robót budowlanych:
“Modernizacja kompleksu sportowego "Moje boisko - Orlik 2012" wraz z budową obiektu fakultatywnego - sprawnościowego placu zabaw”
Boiska i zaplecze zakres:
- wymiana nawierzchni ze sztucznej trawy na boisku głównym wraz z wyrównaniem i wyprofilowaniem całej
- powierzchni podbudowy kamiennej
- naprawa/wymiana uszkodzonych linii drenażu pod boiskiem głównym z odtworzeniem żwirowego złoża
- odsączającego (wg załącznika graficznego)
- wymiana fragmentu nawierzchni poliuretanowej boiska do koszykówki wraz z uzupełnieniem i naprawą
- podbudowy kamiennej w miejscach występujących zapadnięć (wg załącznika graficznego)
- wykonanie kompletnego nowego malowania linii boiskowych na boisku z nawierzchnią poliuretanową
- dostawa i montaż zadaszeń dla istniejących przy boiskach siedzisk sportowych
- wymiana siatek na obydwu piłkochwytach
- wymiana wskazanego na załączniku odcinka siatki ogrodzenia głównego
- wymiana siatek w bramkach do piłki nożnej
- wymiana siatek na obręczach koszy do koszykówki na siatki łańcuszkowe
- wymiana wszystkich opraw oświetlenia sportowego boisk na oprawy energooszczędne systemu LED
- remont wskazanych pomieszczeń zaplecza sanitarno - szatniowego w zakresie wykładzin podłogowych
- PCV i wymiany armatury białego montażu (baterie, umywalki, muszle wc, kabiny prysznicowe)

Obiekt fakultatywny - sprawnościowy plac zabaw
Zakres obejmuje wykonanie od podstaw całych prac budowlanych wraz z dostawą i montażem opisanych urządzeń na terenie wolnym przylegającym bezpośrednio do zespołu boisk od strony południowej
- wykonanie robót pomiarowych i rozmieszczenie urządzeń wg opracowanego i zatwierdzonego projektu
- wyrównanie humusu na całej powierzchni terenu przewidzianej do wykonania nawierzchni bezpiecznej z maty przerostowej
- wykonanie wykopów fundamentowych i wykonanie fundamentów dla zaprojektowanych urządzeń
- wykonanie nawierzchni bezpiecznej z maty przerostowej na całej powierzchni stref bezpieczeństwa placu zabaw
- dostawa i montaż kompletu urządzeń i elementów uzupełniających wynikających z dokumentacji
- wykonanie ogrodzenia z siatki powlekanej na słupkach stalowych (analogiczny typ jak na Orliku) o wysokości 2,00 m wraz z trzema furtkami - dwie od strony szkoły jedna wewnętrzna pomiędzy placem zabaw, a zespołem boisk

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z parametrami nawierzchni został zawarty w dokumentacji Programu Funkcjonalno Użytkowego stanowiącego załącznik do niniejszej SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

45000000-7 - Roboty budowlane

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45236110-4 - Wyrównywanie nawierzchni boisk sportowych

45236119-7 - Naprawa boisk sportowych

37450000-7 - Sprzęt do sportów uprawianych na boiskach lub na kortach

37451000-4 - Sprzęt do sportów uprawianych na boiskach

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45236210-5 - Wyrównywanie nawierzchni placów zabaw dla dzieci

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

44130000-0 - Studzienki kanalizacyjne

44163112-8 - Układ kanalizacyjny

33141640-8 - Dreny

33141642-2 - Akcesoria do drenażu

43124100-9 - Drenaże

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

31223000-5 - Oprawy do lamp

31650000-7 - Oprawy izolowane

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

45262321-7 - Wyrównywanie podłóg

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45421141-4 - Instalowanie przegród

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Po dokonaniu badania i oceny ofert niepodlegających odrzuceniu stwierdzono, iż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.
Pomimo przeprowadzenia analizy możliwości zwiększenia środków finansowych, Zamawiający nie jest w stanie zapewnić dodatkowego finansowania umożliwiającego udzielenie zamówienia. W związku z powyższym zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Kwota, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia, wynosiła: 1 406 949,00 zł brutto.
W związku z powyższym postępowanie zostało unieważnione.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1771342,68 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1959729,78 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Postępowanie zostało unieważnione
2026-05-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane