Budowa inteligentnego budynku warsztatowo-dydaktycznego przy Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie przy Al. Jana Pawła II 126/130 w formule: zaprojektuj i wybuduj

GMINA MIASTO CZĘSTOCHOWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00265363
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00265363/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-28 10:39
Lokalizacja
Częstochowa, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-31fd5d4a-ab23-4468-a5fc-12dba0b41ce0
Identyfikator
5732745883
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00265363 z dnia 2026-05-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa inteligentnego budynku warsztatowo-dydaktycznego przy Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie przy Al. Jana Pawła II 126/130 w formule: zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO CZĘSTOCHOWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151399002

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Śląska 11/13

1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-217

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: iz@czestochowa.um.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czestochowa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-31fd5d4a-ab23-4468-a5fc-12dba0b41ce0

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa inteligentnego budynku warsztatowo-dydaktycznego przy Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie przy Al. Jana Pawła II 126/130 w formule: zaprojektuj i wybuduj

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-31fd5d4a-ab23-4468-a5fc-12dba0b41ce0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00265363

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035326/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.41 Budowa inteligentnego budynku warsztat.-dydaktycznego w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania pn. „Praktyczne kształcenie zawodowe szansą na lepszy start ...”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pn.: Praktyczne kształcenie zawodowe szansą na lepszy start - poprawa jakości kształcenia w szkołach zawodowych w Częstochowie.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00194467

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZ.271.11.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa inteligentnego budynku warsztatowo-dydaktycznego przy Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie przy Al. Jana Pawła II 126/130, w formule: zaprojektuj i wybuduj, w ramach projektu pn.: Praktyczne kształcenie zawodowe szansą na lepszy start – poprawa jakości kształcenia w szkołach zawodowych w Częstochowie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) stanowiący załącznik 6 do SWZ i wzór umowy stanowiący załącznik 1 do SWZ. Przedmiot umowy należy wykonać zgodnie z zachowaniem zasady DNSH „nie czyń poważnych szkód”. Wykaz dokumentów dot. zasady DSNH stanowi załącznik 7 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

cena wybranej oferty w wysokości 2.383.371,00 zł przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 1.500.000,00 zł.
2026-05-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane