Termomodernizacja budynku „Domu nauczyciela” w ramach projektu pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynków komunalnych na terenie gminy Biecz” w systemie zaprojektuj i wybuduj.
Gmina Biecz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00265489
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00265489/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-28 11:06
- Lokalizacja
- Biecz, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2d38f65d-6ad0-4d0c-8fba-6f93613eeef9
- Identyfikator
- 7381973883
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00265489 z dnia 2026-05-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku „Domu nauczyciela” w ramach projektu pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynków komunalnych na terenie gminy Biecz” w systemie zaprojektuj i wybuduj.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Biecz
1.3.) Oddział zamawiającego: Zespół ds. zamówień publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440614
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Biecz
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-340
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: 13 4406800
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@biecz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.biecz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12749361.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynku „Domu nauczyciela” w ramach projektu pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynków komunalnych na terenie gminy Biecz” w systemie zaprojektuj i wybuduj.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2d38f65d-6ad0-4d0c-8fba-6f93613eeef9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00265489
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00075624/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Termomodernizacja Domu Nauczyciela w Bieczu.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie dofinansowane jest ze środków „Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027” nr projektu: FEMP.02.02-IZ.00-0494/242.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00147662
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zamówienia jest wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania inwestycyjnego: Termomodernizacja budynku „Domu nauczyciela” w ramach projektu pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynków komunalnych na terenie gminy Biecz”
2. Zadanie dofinansowane jest ze środków „Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”
nr projektu: FEMP.02.02-IZ.00-0494/24
3. Zakres rzeczowy:
I ETAP zamówienia
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wykonanej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niezbędnej do wykonania robót budowlanych w ramach przedmiotowego zadania w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy oraz informacje zawarte w udostępnionych dokumentach stanowiące załącznik nr 1 do SWZ.
Audyt ex-post
II ETAP zamówienia
Realizacja robót budowlanych, zakres prac obejmuje w szczególności:
1) Pełnienie nadzoru autorskiego polegającego w szczególności na:
a) stwierdzaniu w toku wykonywania projektu wykonawczego i robót budowlanych zgodności realizacji z projektem;
b) uzgadnianiu możliwości wprowadzania rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych
w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego;
c) kwalifikacji zmian wprowadzanych w trakcie realizacji projektu budowlanego;
d) uczestniczeniu w radach budowy nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie.
2) Przygotowanie i złożenie w imieniu Zamawiającego stosownych dokumentów wraz z zawiadomieniem o rozpoczęciu robót.
3) Opracowanie i uzgodnienie z Zamawiającym i inspektorem nadzoru szczegółowego harmonogramu rzeczowo – finansowego realizacji zadania.
4) Wykonanie prac budowlanych.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
a) SWZ
b) Program funkcjonalno-użytkowy, audyt stanowiący załącznik nr 1 do SWZ,
c) Istotne postanowienia umowne, stanowiące załącznik nr 7 do SWZ
d) szkic zewnętrznej platformy dla niepełnosprawnych wraz z uzgodnieniem Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.
e) szkic istniejącej wewnętrznej klatki schodowej
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Art. 255 pkt. 3 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli (…) 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;
Uzasadnienie faktyczne:
Dnia 26.05.2026 r. Zamawiający odrzucił ofertę wykonawcy z najniższą ceną złożoną w przedmiotowym postępowaniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2 lit. c) ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.). Oferty pozostałych wykonawców przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Wskutek analizy swych możliwości finansowych (w szczególności środków przeznaczonych na ten cel w budżecie Zamawiającego) Zamawiający stwierdził, iż nie jest możliwe zwiększenie kwoty wstępnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
W związku z powyższym Zamawiający postanowił jak na wstępie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1132770,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1275018,00 PLN
| 2026-05-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |