Adaptacja lokalu użytkowego nr. 72 U o powierzchni 166,40 m², usytuowanego na parterze budynku wielorodzinnego na potrzeby Biblioteki Publicznej przy ul. Awionetki RWD 1 w Warszawie
Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00266255
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00266255/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-28 13:29
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-97481af3-65b9-4149-920a-f4769d180826
- Identyfikator
- 1130210392
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00266255 z dnia 2026-05-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja lokalu użytkowego nr. 72 U o powierzchni 166,40 m², usytuowanego na parterze budynku wielorodzinnego na potrzeby Biblioteki Publicznej
przy ul. Awionetki RWD 1 w Warszawie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000284345
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 03-982
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dyrekcja@bppragapd.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bppragapd.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bppragapd-waw.ezamawiajacy.pl/pn/BPPRAGAPD/demand/286426/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Adaptacja lokalu użytkowego nr. 72 U o powierzchni 166,40 m², usytuowanego na parterze budynku wielorodzinnego na potrzeby Biblioteki Publicznejprzy ul. Awionetki RWD 1 w Warszawie
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-97481af3-65b9-4149-920a-f4769d180826
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266255
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00225381/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Adaptacja lokalu użytkowego nr. 72 U o powierzchni 166,40 m², usytuowanego na parterze budynku wielorodzinnego na potrzeby Biblioteki Publicznej przy ul. Awionetki RWD 1 w Warszawie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00233984
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DOA.26.02.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Adaptacji lokalu użytkowego nr. 72 U o powierzchni 166,40 m², usytuowanego na parterze budynku wielorodzinnego na potrzeby Biblioteki Publicznej przy ul. Awionetki RWD 1 w Warszawie”.
Zamówienie będzie realizowane w bezpośrednim otoczeniu budynku mieszkalnego, który przez cały okres prowadzenia robót pozostanie użytkowany. W związku z tym Wykonawca zobowiązany jest do takiej organizacji i prowadzenia prac, aby w możliwie najmniejszym stopniu oddziaływały one na mieszkańców.
Roboty należy prowadzić z uwzględnieniem bieżącego funkcjonowania lokali mieszkalnych,
w sposób minimalizujący uciążliwości, w szczególności związane z hałasem, zapyleniem oraz zanieczyszczeniami. Wykonawca zobowiązany jest do stosowania odpowiednich rozwiązań technicznych i organizacyjnych ograniczających te oddziaływania oraz do prowadzenia prac
w sposób niekolidujący z użytkowaniem budynku przez jego mieszkańców.
Zakres robót, stanowiący przedmiot umowy w szczególności obejmuje:
Roboty przygotowawcze, w tym:
• Organizacja zaplecza
• Zabezpieczenie terenu
Roboty zasadnicze:
• Roboty konstrukcyjne
• Roboty instalacyjne
• Roboty wykończeniowe
Roboty towarzyszące:
• Transport materiałów
• Uporządkowanie terenu
Zamawiający zastrzega, że wszystkie wskazane z nazwy materiały (wyroby) w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót należy rozumieć, jako określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych. Oznacza to, że w przypadku wskazanych z nazwy materiałów i wyrobów Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów (wyrobów), nie gorszej jakości niż opisane w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Ciężar udowodnienia, że materiał (wyrób) jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę (art.101 ust. 5 ustawy Pzp). W takim wypadku Wykonawca musi przedłożyć w ofercie odpowiednie dokumenty opisujące parametry techniczne, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania, oraz pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one rzeczywiście równoważne.
Szczegółowy opis oraz zakres robót określa załącznik nr 9 do SWZ:
a) Opis przedmiotu zamówienia (OPZ);
b) Dokumentacja projektowa;
c) Przedmiar robót
d) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych;
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45321000-3 - Izolacja cieplna
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, gdyż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którązamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia).
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1014750,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1572421,77 PLN
| 2026-05-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |