Przebudowa drogi gminnej Nr 105082B – ul. Cegielnianej w Supraślu wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej.

Gmina Supraśl

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00266281
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00266281/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-28 13:33
Lokalizacja
Supraśl, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9fd6a96d-940c-4edf-b1f6-d9e08bec2b9e
Identyfikator
9661767447
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie budowy autostrad, drógRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

PB CONTRACT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBiałystok, PL · lot 0
1 472 472 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00266281 z dnia 2026-05-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej Nr 105082B – ul. Cegielnianej w Supraślu wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Supraśl

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659148

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: J. Piłsudskiego 58

1.5.2.) Miejscowość: Supraśl

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-030

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@suprasl.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.suprasl.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://suprasl.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej Nr 105082B – ul. Cegielnianej w Supraślu wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9fd6a96d-940c-4edf-b1f6-d9e08bec2b9e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266281

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00049827/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Budowa ul. Cegielnianej w Supraślu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00180594

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ROŚ.271.1.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem zamówienia jest: „Przebudowa drogi gminnej Nr 105082B – ulicy Cegielnianej w Supraślu wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej”.
Zamówienie obejmuje przebudowę ulicy Cegielnianej w Supraślu w zakresie budowy nawierzchni jezdni, chodników, wjazdów wraz z budową kanalizacji deszczowej z wpustami ulicznymi, przebudową elementów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wraz z robotami towarzyszącymi .Ulica Cegielniana przebiega na odcinku od ul. Brzozówka do ul. Kodeksu Supraskiego.
Przebudowę ulicy zaprojektowano na odcinku około 334,70 m od km 0+000 do km 0+334,70 (od ul. Brzozówka do ul. Kodeksu Supraskiego). Przewidziano budowę ulicy o szerokości jezdni 5,5m z betonu asfaltowego.
3. W ramach zamówienia przewidziano wykonanie:
1) przebudowy ulicy – nawierzchnia jezdni dł. Ok. 334,70 m.b. od ul. Brzozówka do ul. Kodeksu Supraskiego. Przewidziano wykonanie robót rozbiórkowych istniejącej nawierzchni jezdni, wjazdów i chodników (ok. 2122,80 m2 nawierzchni z trylinki gr. 15 cm), rozbiórka ok. 77,3 m2 nawierzchni z betonu asfaltowego, rozbiórka ok. 74,7 m2 chodników z kostki brukowej, rozbiórka ok. 688,30 m2 chodników z płyt betonowych 35x35x5 cm, rozbiórka obrzeży betonowych 386,4 m.b. oraz rozbiórka krawężników betonowych dł. ok 637,7 m.b. Roboty ziemne wynikają z potrzeby wykonania koryta pod konstrukcję nawierzchni: jezdni, chodnika, zjazdów i zamykają się nadmiarem wykopów. Przewidziano wykonanie ulepszonego podłoża z mieszanki niezwiązanej z kruszywem CNR gr. 22 cm, warstwy mrozoochronnej z gruntu stabilizowanego cementem C1,5/2 ≤ 4,0 MPa gr. 15 cm, podbudowy zasadniczej – z kruszywa C50/30 stabilizowanego mechanicznie gr. 22 cm. Jezdnia z betonu asfaltowego – warstwa wiążąca AC16W 50/70 gr. 8 cm oraz warstwa ścieralna AC11S 50/70 gr. 4 cm o pow. ok. 1851,05m2 obramowana krawężnikami betonowymi 15x30 cm i 15x22 cm dł. 637,7 m.b. Projekt obejmuje wykonanie chodników pow. ok. 941,2 m2 z kostki betonowej gr. 6 cm na podsypce piaskowej; z płyt betonowych FOCUS o wym. 35x35x5 cm na podsypce piaskowej pow. ok 8 m2 oraz wjazdów z kostki brukowej betonowej kolorowej o grubości 8 cm i pow. ok. 377,7 m2 z dostosowaniem do istniejących wjazdów bramowych. Regulacja armatury podziemnej do nowej nawierzchni jezdni, oznakowanie pionowe, roboty towarzyszące.
2) kanalizacji deszczowej z rur PVC/PP/PEHD, SN8 Ø 315 mm długości ok. 255,7 m.b. Studnie rewizyjne prefabrykowane z betonu średnicy 1000 mm w ilości 10 szt. oraz z tworzyw sztucznych średnicy 600 mm – 1 szt. Przykanaliki z rur PVC/PP SN8 Ø 200 mm lite długości 44 m.b., wpusty deszczowe Ø 500 mm w ilości 12 szt.
3) wodociągu z rur typu PE 100, SDR 17, typu RC długości 292,5 m.b. z likwidacją istniejącego przewodu wodociągowego z azbestu zgodnie z załączonym projektem.
4) przyłączy kanalizacji sanitarnej w ilości 7 szt. i długości łącznej 41,4 m.b.
W trakcie prowadzenia robót należy spełnić wymagania podmiotów uzgadniających dokumentację projektową (Zakład Gazowniczy, PGE Białystok Teren, gestorzy telekomunikacji itp.). Zakres objęty zamówieniem przedstawia opracowana dokumentacja z niezbędnymi uzgodnieniami i warunkami. Projekt obejmuje regulację armatury podziemnej do nowej nawierzchni jezdni i oznakowanie pionowe.
W zakres oferowanej ceny wchodzi pełna obsługa geodezyjna z inwentaryzacją powykonawczą oraz opracowanie projektu czasowej organizacji ruchu na czas budowy. W trakcie realizacji inwestycji należy zapewnić dojazd do posesji mieszkańcom oraz pojazdom służb ratunkowych. Należy również zapewnić możliwość okresowego odbioru od mieszkańców nieczystości stałych.
Należy zrealizować cały zakres robót objęty projektem ujętych w harmonogramie planowanych robót. Grunt z wykopu oraz wszelkie pozyskane w trakcie prac rozbiórkowych prefabrykaty betonowe a także zdemontowany wodociąg azbestowy Wykonawca zagospodaruje we własnym zakresie.
4. Zakres przedmiotu zamówienia określają załączone mapy oraz przedmiary robót – załącznik nr 1 do SWZ. Prace należy wykonywać zgodnie ze Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót (SST) - załącznik nr 1 do SWZ.
5. W cenie oferty należy uwzględnić wszystkie elementy niezbędne do wykonania całego zakresu robót, a w tym również pełną obsługę geodezyjną z inwentaryzacją powykonawczą i projekt organizacji ruchu na czas prowadzenia robót.

UWAGA:
Wykonawca zgodnie z § 4 ust. 1 pkt 10 projektu umowy po podpisaniu umowy zobowiązany będzie do ubezpieczenia budowy od odpowiedzialności cywilnej i ryzyka budowlanego, na kwotę nie niższą niż wartość wynagrodzenia Wykonawcy, o której mowa w § 7 ust. 1 niniejszej Umowy – i przedłożenie Zamawiającemu kopii polisy przed zawarciem niniejszej Umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1472472 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2010311,15 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1472472 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PB CONTRACT sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9662172644

7.3.4) Miejscowość: Hryniewicze

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Część robót drogowych,
obsługa geodezyjna,
roboty sanitarne - Hydro - San Jan Lulewicz

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1472472 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane