Dokumentacja projektowa do termomodernizacji energetycznej obiektów użyteczności publicznej - Projekt modernizacji basenu
GMINA ZEBRZYDOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00266442
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00266442/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-05-28 14:02
- Lokalizacja
- Zebrzydowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2a7670a9-4ade-487e-8975-6191e8b63a3e
- Identyfikator
- 5482430901
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00266442 z dnia 2026-05-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dokumentacja projektowa do termomodernizacji energetycznej obiektów użyteczności publicznej - Projekt modernizacji basenu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZEBRZYDOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258090
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Księdza Antoniego Janusza 6
1.5.2.) Miejscowość: Zebrzydowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-410
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@zebrzydowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zebrzydowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13003931.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dokumentacja projektowa do termomodernizacji energetycznej obiektów użyteczności publicznej - Projekt modernizacji basenu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2a7670a9-4ade-487e-8975-6191e8b63a3e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266442
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00020638/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Projekt modernizacja basenu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00232796
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.271.11.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla modernizacji basenu przy Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach.
A. Parametry basenu:
- Lokalizacja - Zebrzydowice ul. Jana Kochanowskiego 55
- Rok wybudowania - 2004 rok
- Pow. zabudowy - 628 m2
- Pow. użytkowa - 1096 m2
- Kubatura - 5035 m3
B. Zakres projektu (remontu) modernizacji basenu :
1) HALA BASENOWA roboty budowlane :
- Niecka basenowa – usunięcie istniejących okładzin ceramicznych i wymiana na porcelanę basenową oraz uszczelnienie przejść instalacyjnych wraz z wymianą ceramiki na plaży basenowej, a także niwelacja progów przy rynnie przelewowej. Naprawa uszkodzonej niecki basenowej, wykonanie przejść szczelnych.
- Remont zaplecza szatniowego.
- Remont instalacji elektrycznej w zakresie remontowym.
- Naprawa (renowacja dachu).
- Naprawa (renowacja sufitu).
- Dostosowanie wejścia głównego (od strony boiska ,,ORLIK”) dla wymogów osób niepełnosprawnych.
2) TECHNOLOGIA WODY BASENOWEJ
• Optymalizacja technologii wody basenowej z wykorzystaniem istniejących filtrów (jeśli ich stan techniczny w środku, w szczególności dna dyszowego, będzie zgodny z normą DIN) z instalacją dozowania, częściowa wymiana orurowania, uszczelnienie przejść, nowe uzbrojenie technologiczne niecki.
III. WENTYLACJA HALI BASENOWEJ
• Zamawiający przewiduje wykonanie nowej wentylacji z wykorzystaniem istniejących przewodów (kanałów) wentylacyjnych .
Wykonawca zobowiązuje się pozyskać wszelkie pozwolenia lub zgody na prowadzenie projektowanych prac remontowych lub budowlanych założonych w projekcie – według wytycznych Zamawiającego.
Opracowanie powinno zawierać:
1) Koncepcję zagospodarowania terenu oraz rozwiązań architektoniczno- budowlanych w 2 wariantach – projekt wstępny.
2) Projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno – budowlany.
3) Projekty techniczne - wykonawcze branż w zakresie projektowanej rozbudowy i części koniecznych do funkcjonowania obiektu jako całości:
ewentualnych nasadzeń drzew i krzewów),
wodno-kanalizacyjnych, hydrantów, instalacji elektrycznych, oświetlenia LED, instalacji fotowoltaicznej
4) Instrukcję bezpieczeństwa przeciwpożarowego, projekt oznakowania ewakuacyjnego i sprzętu przeciw pożarowego.
5) Przedmiary robót.
6) Kosztorys inwestorski.
7) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.
8) Charakterystykę energetyczną.
9) Operat kosztów eksploatacyjnych hali (energii elektrycznej, cieplnej, kosztów serwisowania urządzeń).
10) Wyposażenia i dostosowania dla osób z niepełnosprawnością, w tym rozgrywania zawodów osób z niepełnosprawnościami,
11) Projekty w innych branżach, jeżeli okażą się niezbędne w trakcie projektowania.
12) Wymienione projekty winny być opracowane w 4 egz., branża kosztowa i STWIOR w 3 egz. oraz CD/DVD lub pendriver w 2 egz. wszystkich ww. elementów dokumentacji - w wersji modyfikowalnej (rozszerzenia: format doc, ath, dwg) i niemodyfikowalnej (rozszerzenia: pdf); wymagane jest aby pliki wersji elektronicznej odpowiadały teczkom wersji drukowanej, rysunki zawierały podpisy projektantów i inne elementy naniesione na wersję drukowaną).
13) Złożenie kompletnych wniosków o pozwolenie na budowę, wraz ze wszystkimi wymaganymi uzgodnieniami czy decyzjami, zgodnie z Prawem Budowlanym.
14) Uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę.
15) uzgodnienia z rzeczoznawcami ds. przeciwpożarowych i higieniczno – sanitarnych w zakresie wymaganym prawem (uzgodnienia PZT, PZB i PT).
Opracowania, o których mowa w ust 1. powinny być wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 12 lipca 2022 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Rozwoju w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego i wymaganiami Ustawy Prawo Budowlane. IR-P 13/2025
Projekt składa się z następujących elementów, które odpowiadają jednocześnie etapom realizacji umowy:
1) wykonanie 2 wariantów koncepcji i przedłożenie Zamawiającemu – do 30 dni kalendarzowych, licząc od dnia podpisania umowy.
2) wykonanie projektu wybranego przez Zamawiającego wariantu wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.| 2026-05-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |