Zagospodarowanie przestrzeni publicznej parku w Kalinowicach oraz placu zabaw w Rozmierzy – część I plac zabaw w Rozmierzy

GMINA STRZELCE OPOLSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00513899
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00513899/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-09-24 13:31
Lokalizacja
Strzelce Opolskie, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-65d3a356-8fc3-47d6-8a3b-9d06c7b7f2c8
Identyfikator
7561858899
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi architektoniczne i podobneUsługi inżynieryjneUsługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenuUsługi związane z budownictwemUsługi nadzoru budowlanegoUsługi zarządzania budową

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00513899 z dnia 2024-09-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej parku w Kalinowicach oraz placu zabaw w Rozmierzy – część I plac zabaw w Rozmierzy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA STRZELCE OPOLSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413277

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Myśliwca 1

1.5.2.) Miejscowość: Strzelce Opolskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-100

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@strzelceopolskie.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.strzelceopolskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-65d3a356-8fc3-47d6-8a3b-9d06c7b7f2c8

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej parku w Kalinowicach oraz placu zabaw w Rozmierzy – część I plac zabaw w Rozmierzy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-65d3a356-8fc3-47d6-8a3b-9d06c7b7f2c8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00513899

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00045193/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Zagospodarowanie przestrzeni publicznej placu zabaw w Rozmierzy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej z operacji typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020..

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00482067

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.11.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 249155,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj, tj. sporządzenie niezbędnej dokumentacji projektowej oraz wykonanie całego zakresu robót budowlanych związanych w przebudową placu zabaw w Rozmierzy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

71540000-5 - Usługi zarządzania budową

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający podzielił zamówienie, tj. projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej parku w Kalinowicach oraz placu zabaw w Rozmierzy”, na dwa zadania, realizowane w dwóch odrębnych procedurach przetargowych. Oba zadania są bowiem objęte jedną umową o dofinansowanie i niemożliwe jest realizowanie jedynie jednego z nich. Z uwagi na fakt, że Zamawiający, na podstawie art. 255 pkt 3, unieważnił postępowanie (znak ZP.271.3.7.2024), którego przedmiotem była m.in. realizacja jednego z zadań, tj. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej parku w Kalinowicach oraz placu zabaw w Rozmierzy – część II park w Kalinowicach”, ze względów finansowych Zamawiający zmuszony jest zrezygnować z realizacji całego projektu. Zatem dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. Zamawiający, na podstawie art. 256 ustawy PZP, w dniu 17 września 2024 roku unieważnił przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego przed terminem składania ofert.
2024-09-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane