Utrzymanie instalacji oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych na terenie gminy Kluczbork
Gmina Kluczbork
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00267241
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00267241/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-05-29 09:00
- Lokalizacja
- Kluczbork, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-42631b06-9ac8-4b62-96e9-d214f552fde0
- Identyfikator
- 7511658419
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00267241 z dnia 2026-05-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Utrzymanie instalacji oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych na terenie gminy Kluczbork
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kluczbork
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413001
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Katowicka 1
1.5.2.) Miejscowość: Kluczbork
1.5.3.) Kod pocztowy: 46-200
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: krystyna.krezel@kluczbork.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: kluczbork.eu
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Utrzymanie instalacji oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych na terenie gminy Kluczbork2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-42631b06-9ac8-4b62-96e9-d214f552fde0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267241
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00048571/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Utrzymanie instalacji oświetlenia ulic , placów i dróg publicznych na terenie Gminy Kluczbork
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający udziela zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 213 ust. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a oraz art. 217 ustawy Pzp , ponieważ z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze zamówienie może wykonać tylko jeden wykonawca.
Zamawiający pismem z dnia 19.03.2026r. zwrócił się z wnioskiem do Spółki Tauron o wyrażenie zgody na przeprowadzenie postępowania w trybie przetargowym na wybór wykonawcy dla zamówienia publicznego pn. ”Utrzymanie instalacji oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych na terenie gminy Kluczbork”, który realizowałby zamówienie na majątku stanowiącym własność TAURON S.A. Spółka TAURON nie wyraziła zgody na przeprowadzenie postępowania przetargowego .Zgodnie z wyrokiem SN i SOKiK , Gmina nie jest uprawniona do zlecania innym podmiotom wykonywania usług związanych ze świadczeniem serwisu sieci i urządzeń oświetlenia, stanowiących własność przedsiębiorstw energetycznych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GM.271.5.2026.KK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie instalacji oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych na terenie Gminy obejmuje prowadzenie czynności konserwacyjnych i naprawczych instalacji oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych, w tym punktów świetlnych, w celu utrzymania ich w należytym stanie technicznym zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TAURON Nowe Technologie S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 930810615
7.3.3) Ulica: Plac Powstańców Sląskich 20
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 53-314
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 727306,38 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-04-30SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
ciąg dalszy pkt 3.1.1. z Sekcji III. Ze względu na specyfikę i umiejscowienie urządzeń oświetlenia drogowego, służby Grupy TAURON przy istniejącym sposobie zasilania i sterowania są jedynym wykonawcą, który może eksploatować te urządzenia. Grupa TAURON jest przygotowana organizacyjnie, sprzętowo i kadrowo do zabezpieczeniawszystkich planowanych prac wynikających z bieżącego prowadzenia eksploatacji i nieplanowanych, związanych z awariami lub usuwaniem skutków klęsk żywiołowych, zdarzeń losowych, potrzeb w zakresie utrzymania sieci w odpowiednim stanie technicznym oraz do prowadzenia jej ruchu w sposób zgodny z obowiązującym prawem oraz Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej.
| 2026-05-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |