„Wykonanie remontu kapitalnego agregatu sprężarkowego AST-75G”

KOPALNIA SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00267243
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00267243/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-29 09:01
Lokalizacja
Wieliczka, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3c8c96f7-d929-4a31-ba74-865b4a884557
Identyfikator
6830003427
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprężarek

Wykonawcy

1 przyznane

MAS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄMikołów, PL · lot 0
216 480 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00267243 z dnia 2026-05-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Wykonanie remontu kapitalnego agregatu sprężarkowego AST-75G”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOPALNIA SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000041683

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Park Kingi 1

1.5.2.) Miejscowość: Wieliczka

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-020

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.sa@kopalnia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kopalniawieliczka.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Górnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wykonanie remontu kapitalnego agregatu sprężarkowego AST-75G”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3c8c96f7-d929-4a31-ba74-865b4a884557

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267243

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00028480

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KSW/2026/TE/2

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu kapitalnego agregatu sprężarkowego AST- 75G, zwanego dalej „remontem”. W ramach remontu Wykonawca zapewni:
1) odbiór agregatu sprężarkowego będącego przedmiotem remontu z magazynu Zamawiającego oraz jego dostarczenie do Zamawiającego po wykonanym remoncie,
2) zakup i montaż materiałów oraz części zamiennych niezbędnych do prawidłowego wykonania remontu,
3) wykonanie wszelkich usług niezbędnych do prawidłowego wykonania remontu,
4) sprzęt niezbędny dla wykonania remontu.
Przewidywany zakres remontu określa załącznik nr 1 do specyfikacji. W przypadku, gdy dla prawidłowego wykonania remontu konieczne będzie wykonanie dodatkowych prac, Wykonawca jest zobowiązany do ich wykonania w ramach umowy.
Po przeprowadzonym remoncie Wykonawca jest zobowiązany wystawić poświadczenie remontu, z wykazem wszystkich części wymienionych na nowe. Z poświadczenia powinno wynikać, iż agregat sprężarkowy:
1) nadal spełnia wymogi stosowania w podziemnych wyrobiskach górniczych o stopniu „a”, „b” lub „c” niebezpieczeństwa wybuchu metanu,
2) jest dostosowany do pracy w temperaturze otoczenia do 30C,
3) nadal należy do grupy I urządzeń przeznaczonych do stosowania w wyrobiskach podziemnych kopalń zagrożonych wybuchem gazu kopalnianego lub pyłu palnego, obejmującej kategorie urządzeń M 1 i M 2, w rozumieniu § 3 ust. 7 rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 6 czerwca 2016 r. w sprawie wymagań dla urządzeń i systemów ochronnych przeznaczonych do użytku w atmosferze potencjalnie wybuchowej.
Po przeprowadzonym remoncie Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia i dostarczenia protokołów pomiarów elektrycznych poremontowych: pomiarów rezystancji izolacji silnika, pomiarów rezystancji izolacji torów głównych i pomocniczych oraz pomiarów oporności uzwojeń silnika. Dodatkowo, Wykonawca winien sporządzić protokół z legalizacji zabezpieczeń.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50531300-9 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprężarek

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 216480 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 216480 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 216480 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MAS Sp. z o.o.,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6340134429

7.3.3) Ulica: ul. Rybnicka 42,

7.3.4) Miejscowość: Mikołów

7.3.5) Kod pocztowy: 43-190

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 216480 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

2026-05-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi