Opracowanie dokumentacji technicznej w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Wykonanie projektu budowy ul. Strzelniczej w m. Łuków”.

Miasto Łuków

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00267328
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00267328/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-29 09:24
Lokalizacja
Łuków, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4d1c0b76-4ec5-4917-8df7-917845b72346
Identyfikator
8251998129
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

MICHAŁ KOŁODZIEJCZYKŁuków, PL · lot 0
186 500 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00267328 z dnia 2026-05-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji technicznej w ramach zadania inwestycyjnego pn.:
„Wykonanie projektu budowy ul. Strzelniczej w m. Łuków”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Łuków

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582380

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 17

1.5.2.) Miejscowość: Łuków

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-400

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.lukow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lukow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4d1c0b76-4ec5-4917-8df7-917845b72346

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji technicznej w ramach zadania inwestycyjnego pn.:
„Wykonanie projektu budowy ul. Strzelniczej w m. Łuków”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4d1c0b76-4ec5-4917-8df7-917845b72346

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267328

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00062393/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Wykonanie projektu budowy ul. Strzelniczej w m. Łuków

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00210401

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu budowlanego wg Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. 2022 poz. 1679 ze zm.) budowy ulicy o długości ok. 2040 m w ramach zadania inwestycyjnego: „Wykonanie projektu budowy ul. Strzelniczej w m. Łuków”.
4.2. Opracować należy dokumentację techniczną oraz uzyskać wszelkie niezbędne dokumenty, decyzje i opinie do uzyskania decyzji zezwolenia na realizację inwestycji.
4.3. Zadanie należy wykonać zgodnie z warunkami wydanymi przez Zarząd Dróg Miejskich w Łukowie, w tym:
4.3.1. Przyjąć konstrukcję nawierzchni jezdni dla kategorii ruchu min. KR – 3;
4.3.2. Zaprojektować jezdnię o szerokości 6,0 m, oraz jednostronny ciąg pieszo – rowerowy;
4.3.3. Zaprojektować odwodnienie wgłębne na całej długości projektowanych dróg;
4.3.4. Studnie rewizyjne i wpusty uliczne zaprojektować z osadnikami minimum 0,5m głębokości z kręgów betonowych;
4.3.5. Zaprojektować włazy i wpusty uliczne żeliwne na zawiasie;
4.3.6. Oświetlenie uliczne zaprojektować w systemie LED;
4.3.7. Sporządzić projekt stałej organizacji ruchu dla budowanych dróg zgodnie z opracowaną dokumentacją. Oznakowanie poziome uwzględnione w projekcie przewidziane jako grubowarstwowe. Istniejące oznakowanie pionowe przewidziane do pozostawienia wg nowej organizacji ruchu przewidzieć do wymiany;
4.3.8. W ramach przedmiotowej inwestycji zaprojektować kanał technologiczny;
4.3.9. Opracowany projekt budowlany oraz projekt stałej i czasowej organizacji ruchu uzgodnić z Zarządem Dróg Miejskich w Łukowie.
4.4. Zakres prac objętych zamówieniem:
4.4.1. Wykonanie projektu koncepcyjnego w zakresie drogowym, składającego się z części graficznej (mapa w skali co najmniej 1:5000 przedstawiająca proponowany przebieg drogi, z zaznaczeniem terenu niezbędnego dla obiektów budowlanych, oraz istniejącego uzbrojenia terenu) oraz części opisowej, analizy powiązania drogi z innymi drogami publicznymi, mapy zawierającej projekt podziału nieruchomości sporządzonej zgodnie z obowiązującymi przepisami, zestawienia określającego nieruchomości lub ich części, które są planowane do przejęcia na rzecz Miasta Łuków, zestawienia określającego nieruchomości lub ich części, z których korzystanie będzie ograniczone, określenia zmian w dotychczasowej infrastrukturze zagospodarowania terenu – 3egz. + 1 egz. w formie elektronicznej.
4.4.2. Wszystkie dokumenty winny być opracowane w oparciu o ustawę z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (tj. Dz.U. z 2024r., poz. 311 ze zm.), o ile nastąpi konieczność poszerzenia obecnego pasa drogowego.
4.4.3. Wykonanie dokumentacji geotechnicznej celem określenia podłoża gruntowego pod projektowaną ulicą.
4.4.4. Uzyskanie wypisów z ewidencji gruntów dla działek, na których zlokalizowana będzie inwestycja. Przewiduje się ok. 100 podziałów działek. Ewentualna zmiana ilości działek ewidencyjnych do podziału stanowi ryzyko podjęte przez Wykonawcę.
4.4.5. Wykonanie dokumentacji technicznej wraz z wszelkimi opiniami i uzgodnieniami wraz z potwierdzeniem złożenia wniosku niezbędnego do uzyskania decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Dokumentacja winna zawierać opracowania w branży drogowej, sanitarnej, teletechnicznej, elektrycznej. W skład opracowania obowiązkowych dokumentacji przewidzianych rozporządzeniem m.in.:
− projekt techniczny - 5 egz. w wersji papierowej + 2 egz. w formie elektronicznej opracowanej w formatach: .pdf oraz .dwg.
− projekt architektoniczno-budowlany – 6 egz. w wersji papierowej + 2 egz. w formie elektronicznej opracowanej w formatach: .pdf oraz .dwg.
− projekt zagospodarowanie terenu - 6 egz. w wersji papierowej + 2 egz. w formie elektronicznej opracowanej w formatach: .pdf oraz .dwg
W zakresie wchodzą dokumentacje branżowe usunięcia wszelkich kolizji (branże kolidujące z projektowaną drogą), o ile takowe wystąpią.
4.4.6. Opracowanie projektu wycinki drzew i krzewów – 4 egz. wersja papierowa + 1 egz. w formie elektronicznej w formatach: .pdf oraz .dwg w razie potrzeby, jeżeli jest wymagana;
4.4.7. Opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych – 3 egz. wersja papierowa + 2 egz. w formie elektronicznej w formatach: doc lub .pdf;
4.4.8. Opracowanie kosztorysu inwestorskiego wraz z przedmiarem robót w rozbiciu na poszczególne branże – 3 egz. wersja papierowa + 2 egz. w formie elektronicznej opracowanej w formatach: pdf oraz w programie kosztorysowym *ath;
4.4.9. Opracowanie projektu czasowej i stałej organizacji ruchu – 5 egz. wersja papierowa + 2 egz. w formie elektronicznej opracowanej w formatach: .pdf oraz .dwg.
4.5. Zamawiający zastrzega sobie przed złożeniem dokumentacji do uzgodnień ZUD, z gestorami sieci i wszelkich innych opinii przedłożenie rozwiązań projektowych celem ich omówienia.
4.6. Dokumentację należy przedłożyć w formie papierowej jak również w formie elektronicznej tj. 2 płyty DVD lub inne nośniki pamięci - format .pdf lub .doc oraz format .dwg lub odpowiednio .ath.
4.7. Wymagania szczegółowe
4.7.1. Wykonawca we własnym zakresie uzyska aktualne wszystkie branżowe warunki techniczne od właścicieli i zarządców urządzeń związanych z projektowaną trasą oraz przeprowadzi wszelkie uzgodnienia. Koszt uzgodnień pokrywa Wykonawca;
4.7.2. Dokumentacje określone w pkt. 2. Wykonawca zobowiązany jest wykonać zgodnie z przepisami:
− ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 418 ze zm.);
− Rozporządzenia Ministra Rozwoju w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego z dnia z dnia 11 września 2020 r. (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 1679 z późn. zm.);
− Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. 2021 poz. 2458 ze zm.);
− ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (tj. Dz.U. z 2024r., poz. 311 ze zm.);
− a także zgodnie z wszystkimi innymi przepisami i normami obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
4.7.3. Wykonawca we własnym zakresie sporządzi operat wodnoprawny oraz uzyska decyzję pozwolenia wodnoprawnego jeżeli jest to wymagane odrębnymi przepisami;
4.7.4. Oryginały uzyskanych dokumentów, opinii, uzgodnień itp. Zamieszczonych w dokumentacji projektowej należy skompletować w oddzielne opracowanie i przekazać Zamawiającemu;
4.7.5. W razie braku kompletności zamówienia w przekazanej dokumentacji (brak rysunków, dokumentów, decyzji, uzgodnień, opinii lub innych części zamówienia, itp.), Zamawiający zażąda ich uzupełnienia, bez podpisywania protokołu zdawczo - odbiorczego. Protokół zdawczo-odbiorczy będzie mógł być podpisany z dniem uzupełnienia przez Wykonawcę do zgodności z zamówieniem, po ponownym sprawdzeniu jego kompletności przez Zamawiającego.
4.7.6. Wady ukryte w dokumentacji ujawnione po podpisaniu protokołu zdawczo - odbiorczego, Wykonawca usunie w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
4.7.7. Zakres projektowy naniesiony został w Załączniku Nr 1 do przedmiotowego opisu.
4.7.8. Należy uwzględnić w możliwy sposób lokalizację dróg dla pieszych i rowerów przylegającą bezpośrednio do posesji sąsiednich.
4.7.9. W ramach umowy Wykonawca będzie zobowiązany do jednokrotnej aktualizacji kosztorysów na żądanie Zamawiającego, przed rozpoczęciem robót budowlanych.
4.8. W przypadku wystąpienia kolizji z istniejącym uzbrojeniem terenu Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w dokumentacji projektowej ich usunięcie zgodnie z uzyskanymi warunkami wydanymi przez właściciela sieci.
4.10. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia podstawowego zawiera załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 186500 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 430500 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 186500 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Projektowe MIDTECH Michał Kołodziejczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 384693770

7.3.3) Ulica: Teodorów

7.3.4) Miejscowość: Skórzec

7.3.5) Kod pocztowy: 08-114

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 186500 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 215 dni

2026-05-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi