Utworzenie edukacyjnych ścieżek spacerowych w parku w miejscowości Brody, wspomagających rozwój społeczności lokalnej w gminie Kalwaria Zebrzydowska

Gmina Kalwaria Zebrzydowska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00267369
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00267369/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-29 09:37
Lokalizacja
Kalwaria Zebrzydowska, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-13a40447-8109-4366-9470-9a35655330ab
Identyfikator
5511158182
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowe

Wykonawcy

1 przyznane

STANISŁAW GANCARCZYKŚleszowice, PL · lot 0
469 271,32 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00267369 z dnia 2026-05-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utworzenie edukacyjnych ścieżek spacerowych w parku w miejscowości Brody, wspomagających rozwój społeczności lokalnej w gminie Kalwaria Zebrzydowska

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kalwaria Zebrzydowska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182060

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 7

1.5.2.) Miejscowość: Kalwaria Zebrzydowska

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-130

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: 338766218

1.5.8.) Numer faksu: 338766301

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kalwaria-zebrzydowska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kalwaria-zebrzydowska.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-13a40447-8109-4366-9470-9a35655330ab

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utworzenie edukacyjnych ścieżek spacerowych w parku w miejscowości Brody, wspomagających rozwój społeczności lokalnej w gminie Kalwaria Zebrzydowska

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-13a40447-8109-4366-9470-9a35655330ab

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267369

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025057/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Utworzenie edukacyjnych ścieżek spacerowych w parku w miejscowości Brody, wspomagających rozwój społeczności lokalnej w gminie Kalwaria Zebrzydowska

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie dofinansowane w ramach Priorytetu 8 Fundusze Europejskie dla sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej, Działanie 8.4: Inicjatywy lokalne na rzecz transformacji, typ A Lokalne inicjatywy społeczne, współfinansowany ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00197041

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 399018,70 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn. Utworzenie edukacyjnych ścieżek spacerowych w parku w miejscowości Brody, wspomagających rozwój społeczności lokalnej w gminie Kalwaria Zebrzydowska. Część I, II, IV – Odtworzenie istniejących ścieżek spacerowych parku, zakup i montaż małej architektury, zagospodarowanie gazonu zielenią przyjazną środowisku. Odtworzenie istniejących alejek parkowych oraz montaż urządzeń i obiektów małej architektury w otoczeniu zabytkowego budynku Dworu w Brodach na dz. nr 1604/1, 1605/1, 1605/2, 1606, 3128. W ramach zadania przewidziano rewitalizację istniejących ścieżek parkowych o nawierzchni mineralnej, polegającą na profilowaniu i odtworzeniu istniejących warstw konstrukcyjnych: podbudowy kruszywem łamanym 0/31,5 stabilizowanym mechanicznie; nawierzchni grysem kamiennym 0/16mm dla warstwy dynamicznej i grysem kamiennym 4/8mm dla warstwy ścieralnej. W ramach zadania przewidziano odtworzenie istniejących obramowań alejek poprzez demontaż, wymianę uszkodzonych i ponowny montaż obrzeży i krawężników betonowych na ławie betonowej z oporem. Głównym założeniem projektowym było wykorzystanie ekologicznych naturalnych materiałów oraz recykling istniejących: zaprojektowano ponowne użycie istniejących obramowań (obrzeży i krawężników), zakładając wymianę jedynie uszkodzonych, nienadających się do dalszej eksploatacji sztuk. Zaprojektowano ekologiczną nawierzchnię z kruszywa, idealnie komponującego się z charakterem zespołu Dworu w Brodach, pochodzącego z lokalnych kamieniołomów. Prace zaplanowano do wykonania w dużej mierze ręcznie, z dbałością o ochronę przyrody. W ramach zadania zaplanowano montaż obiektów małej architektury: 30 szt. ławek parkowych stylizowanych wykonanych z drewna i metalu, 15 szt. koszy parkowych nawiązujących architekturą do kompleksu Dworkowego, ponadto celem zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu zaprojektowano montaż ekologicznych solarnych lamp parkowych w ilości 30 sztuk. Zaprojektowano system informacyjno edukacyjny poprzez montaż 4 sztuk wolnostojących tablic informacyjnych z pulpitem wykonanych ze stali nierdzewnej lub węglowej. Zaplanowanie zagospodarowanie gazonów zielenią przyjazną środowisku.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 469271,32 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 563104,33 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 469271,32 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MASTER-BRUK Przedsiębiorstwo Budowlane Stanisław Gancarczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5521693451

7.3.3) Ulica: Śleszowice 70

7.3.4) Miejscowość: Śleszowice

7.3.5) Kod pocztowy: 34-210

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 469271,32 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-06-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane